Merkür ve Retro Mars Neler Getirecek?

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Ay; gün borunca kolektif bilincin temsilcisi Kova’da. Üst bilincin, entelektüel ve bilimsel zekanın, gönüllü çalışmaların ve toplumsal olayların dikkatimizi çekeceği bir gündeyiz.

Akşam saatlerinde etkili olan Ay – Venüs karşıt açısı; ikili ve sosyal alanlarımızda sıkıntılı ve gergin etkileri sürecimize taşıyabilir. Bu zaman diliminde karşılıklı fazla zorlamamak daha sağlıklı olacaktır. Gezegenler anaretik Merkür ve Mars’ın hassas ve anaretik derecelerdeki açıları da bu konuda dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyor. Merkür ve retro Mars; Aslan burcunun 28 derecesinde kavuşum gerçekleştirdi bugün! Bu kavuşum; 21 Ağustos’ta yaşanan Güneş tutulmasının derecesi. Dolayısı ile bu iki gezegen tutulma derecesini tetikliyor. Ardından Ay’ın da Güney Ay Düğümü noktasına gelerek Merkür’le gerçekleştireceği karşıt açı; tutulmayı bir kere daha tetikleyecek nitelikte. Etkilerini Eylül ayından itibaren hayatlarımızda bariz şekilde gözlemleyeceğimiz bir sürecin de içine giriyoruz böylece.

6 Eylül’de balık burcunda bir Dolunay yaşayacağız. Neptün’le hizalanan bu Dolunay; ilişkiler konusunda etkileri de gündemimize taşıyor. Böylece Eylül ve başlayan sonbahar bir yönüyle değişken, ani gelişebilecek; bir kapanma ve geçmişten gelenin de tamamlanması sürecini içinde taşıyacaktır. Eylül’ün hemen hemen son haftalarına kadar olan zaman diliminde mümkün olduğu ölçüde çalışma alanlarımız, işlerimize yönelik süreçlerimizde dikkatli ve üretken olalım. İşlerimizi yeniden gözden geçirelim.

Mars – Merkür kavuşumunda Uranüs’ün de etken olduğunu dikkate almak yerinde olur. Ani değişen hava koşulları, sert ve kaotik süreçler ülkemiz ve dünya açısından da zorlu süreçleri gündeme getirecektir. Değişken ve zorlayan hava koşullarına karşı sağlığımıza özen gösterelim mutlaka.

Merkür’ün ileri hareketi öncesinde durağan pozisyonu; iletişimde çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Teknolojik aletler, bu alandaki işlerimiz için önlemimizi alalım. Neptünyen Dolunay da bizleri hassas, duygusal, alıngan ve dalgın yapabilir. Fark edemediğimiz, aldandığımız süreçler yaşayabiliriz. Bazı konuları sessizce ve izlemeye alarak çok içselleştirmeden yürütelim. Bir süre sonra yeniden şekillenecek durumlar ve hayatlar başlıyor belki de önümüzde…

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.