Merkür Gerilerken Ne Yapmalısınız?

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Binnaz Abla Ailesi,

Bu soru aklımızı işgal eder durur. Aslen, zararın neresinden dönülürse kar ederiz sorusuna yanıt vermeye çalışacağım. Bilmemiz gereken gerileme başladığında aniden olan her duruma sabırla bakmak ve beklemek gerekir. Bir an sebepsiz yere elektronikleriniz bozulabilir, iletişim aksayabilir ya da yanlış anlaşılmalar başlayabilir. Dikkatiniz dağılmış şekilde ağzınızdan çıkanlara mukayet olamayabilirsiniz. Sır paylaşmamalı o günlerde önemli konuşmaları katiyyen yapmamalısınız.

Merkür gerileme anında yatırım düşünmemeli hatta satmamalısınız. Kararları etkilediği için evlilik, evlenmek, yeni ilişkiye başlamak, boşanmak, ayrılmak, işten ayrılmak, yeni işe başlamak gibi yeni girişimlerde bulunmamalı, gerekirse ve de mümkünse ertelemelisiniz. Gerileme doğrudan evlilikle ya da boşanmayla ilintili olduğundan kaynaklı bir durum söz konusu değildir. Ani kararlar ve anlık değişimlerden kaynaklı olduğu için altında sağlam temel taşlar olamayabilecektir. Nitekim, yeni tanıştığınız birine hoş gelebilirsiniz ve gerileme bittiğinde aniden soğukluk yaşayarak uzaklaşabilirsiniz. Eski bir dostunuz duygusu olduğunu düşünebilir gerileme bitince yanlış hisse kapıldığını hala duygusunun olmadığını söylerek aklınızı bulandırabilir. İletişimde ak’ım derken kara’yım diyebilirsiniz.

Gerileme İş Hayatına Nasıl Etki Eder?

Esasında gerginlik ve döngüleri temasında saklayan Merkür gerilemesi durağanlığa geçene yani hareketsiz anına kadar siz de ağır hareket etmelisiniz. Sağlam olduğunu düşündüğünüz, sağlam gözüyle baktığınız işinizden çıkarılmalar başlayabilir aniden işten ayrılma kararı alıyor olabilirsiniz. Böyle anlarda eski konular tekrar gün yüzüne çıkabilir ve geçmişte onarılmadan geçilmiş ne varsa tekrar onarılmayı bekler. Rekabette olduğunuz biriyle tekrar dişe diş mücadele içine girebilir yenilgi yaşayabilirsiniz, ya da kazanabilir. Tamamen bu noktada iş düzeninize daha dikkat etmeli riske girmemelisiniz. Risk olduğunu düşündüğünüz hiç bir iş soyunmamalısınız. Gerileme olurken iş görüşmesine çağrılabilir sonradan olumsuza dönüşebilir. Evet denilmiş hayırlı olsun denilmiş işlerden feshetmeler gelişebilir. Doğrusu; gerileme bitene kadar önemli işlere imza atmamak ve beklemek olacaktır.

Merkür Gerilemesinin İlişkiler Üzerindeki Etkisi

Duygularınız karışıyor olmaz dediğiniz vazgeçtiğiniz eski sevgilinizi düşünmeden edemiyorsunuz. Geri dönmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz bunu kendinizde anlamsız buluyorsunuz. Mukayase ettiğinizde artık eskisi kadar sevmiyorsunuz. O zaman neden! Diye kendinize soruyorsanız Merkür sizi akıl oyunlarına sürüklüyor olabilir. Kararlarınızı sorguluyorsanız, pişmanlık yaşıyorsanız, değişimlere sürükleyen varsayımlar üretmenize neden olan hızlı duygu durum değişimleri yaşamaya başlamışsanız acele davranmamalı kendinizi geçiştirmeye çalışmalısınız. Kısacası yeni başlangıç yapmayın ve inceleyin. Tekrar neden olmadığını ve olamayacağınızı anımsayın. İncelemekten korkmayın. Önceden başlayan yarım kalan herşeyi öne çıkartabilir gerileme ancak doğru karar için gerilemenin bitimine kadar serbest olan incelemek olacak, harekete geçmemenizi tavsiye ederim. İşin içinden çıkılamaz hal almasındansa doğru zamanda tekrar analiz ederek yaklaşım sergilemek zararsız bir gerileme yaşamanızı sağladığı gibi fırsata dönüşebilecektir.

Sevgiler.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.