Merkür Gerilemesi Şubat Ayına Nasıl Etki Edecek?

fal-ad1

Merhaba Astroloji severler,

Şubat ayı hareketli gündemiyle baş döndüreceğe benziyor. Merkür; Gücünü doğru kullanmayı bilenlere yaşadığı sorun alanının yoğunluğunu yavaşlatıp nefes aldırırken kolay pes edene biraz daha kıymet bildirmeyi amaç edinecek.

Şubat 2018’Te Gökyüzü Oldukça Hareketli

Şubat ayının ilk günleri Doğudaki noktasından Güneydeki yönüne doğru 22 derecelik mesafeden doğarken insanlığa aydınlanma getirecek. Kar yağışının dahi mevsim şartları altında kaldığı bugünlerde yağışların olmaması hava kirliliğine neden olmakta. 15 Şubat’ta oluşacak Güneş Tutulması Yeniay evresinde gerçekleşirken yurdumuzdan görülemeyecek. Yurt dışı saati farklılığı bunu engelleyecek. Bu eşsiz anı izlemek isteyenler Güney Amerika ve Antartika’dan gözleyebilecektir.

8 Şubat’ta Kova takımyıldızına misafir olurken, Güneş’e 11 derece mesafede kalacak. 8 Şubat’ta Mars Şubat’ın 11’inde Satürn yakınlarında gözlemlenecek. Sevgi kapsamına giren herkes özel ilgi ve masumiyet bekleyecek ama tek taraflı olması ego kokusuyla bütünü bozabilecek. En anlamlı hediye anlayış belki de samimiyet olarak aranacak ama klişe yaklaşımlar için zorlamalar da söz konusu olabilecek.

16 Şubat’ta gerçekleşecek tutulma Kova takımyıldızı içinde gerçekleşecek. 17 Şubat’ta üst kavuşum noktalarında aynı seviyede olacak. Güneş’i 9 derece doğusuna alacak. Belki kavgalar aniden çıkacak aniden susacak ya da sonsuza kadar sürebilecek. Merkür giderken olaylar ya duracak ya tekrar başlayacak. Genelde çözümlenmemiş sorunları çıkartacağı için hal altına süpürdüğümüz ne varsa onları ortaya çıkartacak. Hiçbir şey ayakucuyla ittiğimiz, görmezden geldiklerimizi ya da alttan aldıklarımızı bu kadar zorla didikletemeyecektir. Yapısı enerji kullanmaya, bitmez diye güvendiğimiz ilişkilerimizi sağlama almalı, nasılsa hep devam edecek diyerek sabrı zorlamamalıyız.

Ciddi niyet bekleyenler akışa bırakmalı, bitirecek olanlar dinlenme arası vermeli kesin karar vermemeli, belki de keskin virajlar almadan önce kritik an’ları en doğru strateji ile pişmanlık duymacağımız şekilde yönetebilmek için sıkça fallardan destek alacağız. Bu, kapalı olan çakralarımıza seslenmemize neden olacak bir ilerleme ve gerileme olacak. Tıkanmış olan neyse onu açacağız. Ama en çok da kendimize vakit ayıracağız! Ertelenmiş hayallerimize yer açacağız. Şahsımız için, ailemiz için bir şeyler yaparken belki çocuğumuza bugün ekmeğini paylaştın mı yoldan geçerken sokak kedilerine şefkat gösterdin mi, ‘’Bugün neler yaptın?’’ sorularını çokça soracağız. Çocuklarımızın, hataları ve ilgi arsızlıkları ön planda olurken onları özgürlüğe salıverdiğimiz günlere inat edercesine sevgiyle hizada tutacağımız vakitler tekrar geliyor.

İç muhasebemiz inanılmaz derecede artarken, histerik duygularımız açılmışçasına sırların alt yapısını oluşturan taşlara ulaşacağız. Merkür ve Satürn öyle kolunun ucundan tutup bırakmaz muhakkak iz bırakır. O an gidene, kaçana, yakalayamadığın fırsatlara üzülürsün belki ama iyi bir silkeler, gün gelir ardına bir bakarsın ki seni rahatsız edecek olanı temizlemiş onu ancak sonradan anlarsın. Kimini rahatlatır verirde verir, aşk verir, para verir, iş verir nasıl değerlendirdiğine tekrar gerileme olunca bakar. Eğer iyi sahiplenememişsen fırsatları değerlendirmişsen seni teğet geçer, değilsen fazlasıyla verdiklerini alır. Merkür sahip olduklarına sıkı sıkıya sahip olmanı ister. Eğer istemiyorsan ya da hayırlı değilse ardından mükafat vereceği için yarı saydam olan her şeyi alır; kararlıysan ve sabredersen ödülünü alırsın. Merkür ileri hareketi bize elde etmek istediklerimizi verirken, Merkür gerilerken alır; şimdi Merkür bizlerden bir şeylerimizi neye göre alıp, neye göre verdiğini bildiğimiz için bu, ‘’Al Gülüm, Ver Gülüm’’ durumunda zarar görmeden kendimizi nasıl koruyacağımızı biliyoruz demektir.

Satürn; Şubat ayında Yay takımyıldızı içerisinde halkalarını etrafında gururla yayarken devasa bir gaz gezegeni olarak 37 derece mesafesinde olacak. 16 Şubat’ı değerlendirmeli iş başvurusu, diyet, barışma, anlaşma, taşınma, ev alma, araç değişme, yatırım amaçlı tüm maksatları bugüne bırakmalı ki Yeniay sağlamlık katsın, huzur getirsin.

Şubat romantik aydır. 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla aşk en üst seviyede istenilecektir. Aşk, şans, talih konusunda geleceğinizin analizi için binnaz.com ’da Aşk Tarot’unuza baktırmanızı tavsiye ederim.

Sevgilerimle…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.