Mart Ayının Son Günü Önemli Gelişmeler Var

fal-ad1

Merhaba Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Mart ayının son gününü ve baharın ilk ayını da geride bırakmak üzereyiz. “Tanrıların Habercisi”; iletişim gezegeni Merkür; akşam saatlerinde Boğa burcuna geçiş yapıyor. 9 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında retro hareketini gerçekleştiriyor. Koç burcunda geri hareketini tamamlayarak yeniden ileri hareketine geçecek.

Merkür; uzun bir süre kalacağı Boğa burcunda geri ve ileri hareketini sürdürürken; tıpkı Mars’ın yerleşiminde olduğu gibi temkinli, ağır bir süreç içinde olacağız. Özellikle maddi ve dünyevi konular; Boğa’nın temsil ettiği ve haritamızda karşılığı olan konularda önemli etkiler yaşayacağız. 

Nisan ayı Satürn’ün de geri hareketine başlamasıyla birlikte önemli ve biraz zorlu geçeceğe benziyor değerli takipçilerimiz. Öncelikle; maddi konular, finans, para, sahip olduklarımız ve değerlerimiz konularında güvence arayışımız ön plana çıkıyor. İkili ilişkiler ve parasal konularda geçmişle ilgili tamamlanması gereken konuların tamamlanması üstelik Satürn de devreye girişken çok daha önemli hale geliyor.

Bu konu önemli ve biraz daha altını çizmek isteriz; ciddi bir dönemden geçiyoruz. Yaşamsal üç gezene; Jüpiter, Venüs ve Merkür retro hareketini sürdürürken Venüs bu gruptan kısa bir süre sonra ayrılarak ileri hareketine geçiyor. Satürn Retrolarla öne çıkan, gündemimize gelen, eksik kalan her parçayı kesinlikle tamamlatacak, sağlam temeller üzerinde oturtmaya kararlı, disiplinli ve kısıtlayıcı etkiler verecektir bu süreçte… Sakın gözümüz korkmasın; evet Retrolar belki biraz zorlayıcı, engel koyucu gözüküyor. Ancak; bu dönem çok önemli bir süreçten geçiyoruz.

Bir şekilde bitmesi gereken her şeyin sonlanacağı, eksik olanın biteceği ya da tamamlanacağı, öğrenip sorgulayacağımız bir dönem. Özellikle haritalarında yukarıda belirttiğimiz gezegenleri ileri, harekette olanlar; bu süreçte daha fazla etkilenip zorlanabilirler… Bununla birlikte natal haritalarında bu gezegenlerden bir ya da birkaçı retro olanlar; işte bu şanslı takipçilerimiz hayatlarının baharını da yaşayabilirler… elbette doğru değerlendirdikleri takdirde.

Ay; günün büyük bir bölümünde Boğa burcunda boşlukta hareketini sürdürüyor. Maddiyat, güvenlik bizim için daha öncelikli bugün. Sağlam ve önümüzü görerek hareket etmek isteyeceğimiz için yani girişimler, önemli işler ve kararlar için acele etmeyelim. Ay’ın boşlukta olması nedeniyle elimizdeki işleri toparlamak çok daha sağlıklı olacak.

Toplumsal alanda da güvenliğimiz, parasal konular, uluslararası ilişkiler ön plana çıkıyor. Ay; akşam saatlerinde İkizler burcuna giriş yapıyor. İletişim, organize olma, entelektüel çalışmalar, birden fazla konuya hakim olma sürecine gireceğiz. Hemen ardından İkizler’in yönetici gezegeni Merkür’de Boğa burcuna geçiş yapıyor.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.