Mars Yengeç Burcuna Geçiş Yapıyor

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Tüm değerli binnazabla takipçilerimize güzel bir hafta sonu ve keyifli bir hafta diliyoruz. Günün genel etkilerinden önce gelin; birlikte önümüzdeki haftanın gökyüzü transitlerine bir göz atalım.

Öncelikle Mars; bugün itibariyle Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Yengeç burcu sezgisel, değişken, içine kapanan ve çabuk alınan bir burçtur. Duygular ön plandadır. Korumacı ve muhafazakar yapıdadır. Asi, savaşçı, ani hareketi doğasında bulunduran Mars; Yengeç burcu transitinde ya da doğum haritalarımızda Yengeç’in evinde çok da rahat edemez. Değişken, ani tepkide bulunan, taktiksel özellikler gösteren, savunmacı bir ruh halini tetikler. Bu nedenle; Mars’ın Yengeç transiti boyunca diğer gezegenlerle yapacağı açılar da göz önünde bulundurularak tedbirli, sağduyulu davranmak yerinde olacaktır.

Sevgi, değerler ve ilişkiler gezegeni Venüs bahar girişine doğru Retro hareketiyle bir süre Balık’ta ardından Koç burcunda uzunca bir süre geçirdi. Salı gününden itibaren yönettiği Boğa burcuna geçiyor. Huzuru, güvencenin temsilcisi Boğa’da özellikle ilişkilerimiz ve maddi değerlerimiz konusunda daha kalıcı ve sağlam ilerleyeceğiz.

Ardından; 9 Haziran’da yay burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay; Yay burcunda geri giden Satürn etkisinde ve haritada 2 – 8 aksında oluşacak. Genel anlamda hareketli, bununla birlikte ülkemiz, siyaset, güvenlikle ilgili önemli bir döneme giriş yapıyoruz.

Günün genel etkilerine gelirsek;
Ay; Terazi’de yoluna devam ediyor.
Özellikle terazi doğası nedeniyle ilişkiler ön planda… Sevdiklerimizle birlikte olmak isteyeceğimiz, dengeli ve stresin daha az yaşanacağı bir ortamı oluşturmaya çalışacağımız gündeyiz.

Terazi’deki Ay; yine buradaki Jüpiter ve İkizler’deki Güneş’le trinesini tetikliyor. Bu nedenle geceden başlayan bu etkiyle günün ilk saatleri güzel, destekli ve iyimser başladı. Farklı kültürler, yayıncılık, seyahat, felsefe gibi konularda güzel bir gün geçiriyoruz. Bazı girişimler, fırsatlar adına şanslı bir gündeyiz.

Günün genel transiti olarak etkisini hissettiğimiz Güneş – Neptün karesi; odaklanmada güçlük yaratabilir. Sanat, yaratıcılık alanlarında olumlu bir görünüm ancak; gerçeklerden fazla kopmamak yerinde olur. Gerçekle hayal arasında çatışma, gerginlik, hayal kırıklığı riski var. Ayrıca; zehirlenme, alerjen etkiler devrede. Bağışıklık konusunda zayıflı söz konusu olabilir. Biraz dikkatli olmakta fayda var.

Ay – Plüton karesinin etkili olduğu öğleden sonra ve sonraki süreçte; sezgilerimizde derinleşme yaşanacağı gibi, fikirlerimiz konusunda ısrarcı ve zorlayıcı davranabiliriz. Hayal kırıklığı, zorlanma, görünenin ötesindeki gerçekler canımızı sıkabilir. Odağımızdan fazla sapmadan esnek davranmak yerinde olur.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla.

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.