Mars Oğlak Burcunda

fal-ad1

mars-oglak-2Yunan mitolojisinin Ares’i, Roma’nın savaş tanrısı Mars; adını Dünyamıza oldukça yakın bu kırmızı gezegene vermiştir. Herara ve Zeus’un oğlu; kan ve savaş tutkusuyla hareket eden, saldırgan ancak korkak; savaş alanına hiçbir zaman yalnız inmeyen bir tanrıdır. Ülkeler astrolojisinde asker ve orduları; aynı zamanda yerküre üzerinde patlama, terör olayları, büyük savaşlar, karışıklıklar, kaza ve yaralanmalar ile volkanik patlamaları temsil eder. Bir turu ortalama 22 ay süren Mars, her burçta yaklaşık 2 ay kalır. İki yılda bir, 80 gün geri (retro) hareketini gerçekleştirir.

Savaşçı Mars’ımız; Gökyüzünün bir başka zorlu gezegeni “Karmanın Lordu”, “Zamanın Efendisi” Satürn’le bu yıla damgasını vurdu. Nisan ayının ortasında başladığı retro hareketini tamamlayarak, Haziran ayının sonunda ileri hareketine başlayan Mars; Satürn’le birlikte Yay burcunda çok zorlu bir kavuşum gerçekleştirdi. Üstelik bu kavuşuma, çok ünlü bir kraliyet yıldızı olan Antares de eşlik etti. Değişken bir burçta gerçekleşen bu buluşma; harekete geçme, iyimser davranma, ilerleme yönünde baskıladı, kısıtladı. Mars, retro dönemimde enerjisini içine çekti, ileri hareketinde Satürn ve Antares’le büyük bir sınav verdi.

Bu zorlu günlerin ardından; gözü kara, mücadeleye dönük Mars gezegeni, 27 Eylül’de yüceldiği Oğlak burcuna giriş yaptı. Yıkıcı, sert, ani olayların temsilcisi Mars; Oğlak burcunda yücelir ve olumlu yönlerini ortaya koyar. Şimdi burada; daha hedefe yönelik, stratejik bir “uzun mesafe koşucusu” dur. Enerjisini kontrollü, sabırlı ve yapıcı kullanır.

mars-oglak-3Mars’ın Oğlak burcunda seyredeceği yaklaşık bu iki aylık süreçte; bir süredir engellendiğimiz, harekete geçemediğimiz konularda önemli şanslar elde edeceğiz. Özellikle kariyer ve iş süreçlerinde her türlü girişimde; stratejik ve doğru tekniklerle mücadele ederek başarıyı yakalamak mümkün olabilecek. Uzun süredir içimizde tuttuğumuz, bizi baskılayan ve dışarı çıkmak için can atan enerjimiz, hak ettiğimiz ve emek verdiğimiz konular için harekete geçerek tempolu koşuya sokacak bizi…

Mars’ın Oğlak hareketi süresince özellikle Ekim ayı içinde; Plüton’la kavuşum ve Uranüs’le kare açılar gerçekleşecek. Özellikle de ayın ikinci yarısı itibariyle oldukça sert, ani ve dönüştüren etkilerle sınavlarımız gözüküyor.

Bu süreçte bireysel anlamda; düşünmeden, ani harekete geçmenin ters tepeceğini hatırlatmakta fayda görünüyor. Organize olmuş, iyi hazırlanmış, hedefe doğru odaklanmış bir uzun mesafe koşusu, bizi amacımıza ulaştıracaktır.

Sevgiler…

fal-ad1
Pelin Yıldırım

Pelin Yıldırım

1974 Ankara doğumlu, İşletme fakültesi mezunu, uzun yıllar uluslararası ticaret alanında çalıştı. “Yukarıda Ne Varsa Aşağıda O Vardır “ cümlesi onu önce hermetik felsefe ve ardından Astroloji ile tanıştırdı. Astrolojinin çeşitli tradisyonlarında eğitimler aldı. Klasik Batı Astrolojisi, İlişkiler Astrolojisi ve Ruhsal Astrolojisi alanlarında uzmanlaştı. Ayrıca yurtdışında Astro Psikoloji eğitimi aldı. Astoloji ile eşzamanlı olarak Amerika California’da yerleşik I-NLP Center ile NLP Master düzeyde çalışmalarını özellikle kadın farkındalığı ve ilişkiler konularına yönelik sürdürmeye devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.