Mantık mı, aşk mı?

fal-ad1

Zaten ne geldiyse başa “sa-se” şart eklerinden geliyor. Diyeceği isteyeceği olmayacağı ne varsa yapsa, etse, gitse, gelse, getirse, istese v.s, v.s. Talep ve beklenti zıtlaşınca hep bir iç geçirme durumuna dönüş oluyor. Derdini anlatamadan cümle sonuna gelmeden yarım bırakılan ucu açık “se-sa” şartlı ekler yok mu ah! Gözünün gördüğü aşık olduğun kişiyi eleye eleye güvenini pekiştirdin.

Sanki mihenk taşı mübarek:) Önce mesleğim olsa evlenirdim denilir masumca tebessüm ile tatlı bir hayalin gerçekleşmesi beklenir. Bir zaman sonra beklenilen gün gelir ve meslek sahibi de olunur, göz kısıp hedefe odaklanıp şimdi kariyer yapmak önemli der ve o kariyer de bir şekilde olur. Bu hedefler olana kadar aşkta da elemeler başlamıştır, bi bakmışsın yıllar gelmiş geçmiş ne gönle göre olanlara gelip geçmiştir tekrar dönmemek üzere. Yeni kapılar aralayarak tekrar tekrar denemeler ile nihayet saadetine erişmiş olur. Hayırlısı elbette gerçek sevgi bulunduğu vakit kaçırmamak gerekir tabi. Aşkın yaşı yoktur her yaşta aşk başkadır.

Eskiden 20’ye kadar sevdiğiyle, 30’ a kadar mantığıyla, 30’undan sonra bulduğuyla evlenirmiş denirmiş. Şimdi 30’ a ancak eğitimler tamamlanıp meslekte anca bir yerlere gelinebildiği için 25-35 yaş arası ideal yaşa dönüşmekte. Hazır olsun kafasına yatsın da evlilik kaç yaşında olursa olsun. Yaşı yoktur gelin-güvey olmanın. Zamana göre yaşamalı ve zorluklara karşı hayat kurmadan önce düzen tutmaya öncelik vermeli. Gerçi iki gönül sevince samanlık seyran olur. Ayakları yere sağlam basan bir aşksa sonra o samanlık sevgiyle büyür yuva olur, herşeyin başı sevgidir yeter ki sevgi evliliği yapmaya denk olmaya gayret edelim. Yuva kurmayı ideallemek güzel iki gönül bir kalp gibi atınca dağlar tepeler aşar o aşk… Yaz ayı gelince kır düğünlerindeki neşe ve coşku artar herkes sevinç içinde çiftin en mutlu gününe eşlik etmekten keyif alır. O düğünler beklenmedik aşkları ve tanışmaları da beraberinde getiren mucizeler saklar hazinesinde. Bir gelin giderken ayağını sürür bekar olan diğerleri de çabucak evlenir diye inanılır ve gelinin ayağının altına bekar olanların adı yazılır. Kimin adı ilk silinirse onun evleneceğine dair inanç süre gelmiştir günümüzde isim sıralaması bile fabrikasında yapılmış özel gelin ayakkabıları bulmak mümkün. Herşey hazırıyla hizmete sunulmuş o vakte erişilsin her şey elinizin altında onları elde etmek için imkanları hazır ettiysek daha n’olsun.

Okudu, bir meslek edindi ve sonunda aile olup çocuklukta uzak gelen hayallerine yaklaştığını gördü ve yuva kurmaya karar verdiği an yeni bir hayatı olacaktır artık. Karar vermeye kararı almaya görsün kurulmuş saat gibi işler düzen, anne baba oldu ve çocuklar yetiştirdi kariyeri daha fazla önem kazandı sorumlulukları yaşam isteğini artırdı ve onu ondan daha fazla seven düşünen aile bireyleri ona güç vermeye huzuru yansıtmaya devam etti ve bir döngü daha tamamlandı sayılır. Her ikisi de gerekliymiş bu anlaşılır tecrübe edildikçe; hem evleniyoruz hem ev’leniyoruz. Her ikisi de peş peşe ya da aynı anda olmalı bunu farkı olmadığını ve hem aşkın hem mantığın aynı anda yaşanması gerektiğini de anlamış oluyoruz.

Hayırlı ve gönlünüze göre insanlarla karşılaşmanız dileğiyle…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.