Kral Venüs’ü Sarayında Ağırlayacak

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Ay; Cumartesi gününe Kova burcunda giriş yapıyor. Ay – Satürn sekstili; duygusal anlamda dengeli olacağımız sabah saatlerinde; aile büyükleri ya da tecrübeli kişilerden destek alabileceğimiz enerjilerin altını çiziyor. Bu açının ardından Ay; ; Kova burcunda boşluğa geçiş yapıyor. Cumartesi gününün ilk yarısında biraz daha işlerimize odaklanmak, özgür kalmak, araştırmak, toplumsal olaylarla ilgilenmek gibi içinde birebir rol almayarak gözlemci kalacağımız çalışmalara yoğunlaşacağız.

Günün ilk yarısında başta olmak üzere; bir tarafımız özgür kalmak isterken diğer tarafımız sorumluklarından kurtulmak isteyebilir. Ay’ın boşlukta olduğu saatlerde; elimizdeki çalışmalara yoğunlaşarak, yeni işlere girişmemenin yerinde olacağı hatırlatmasını yineliyoruz. Bu süreçte önümüzü görmekte zorlanabiliriz. Enerjilerin de ucu belirsiz kalabilir.

Ay; öğle saatleri itibariyle boşluktan çıkarak, Balık burcuna geçiş yapıyor. Günün ikinci yarısında; kendimizi daha duygusal ve değişken bir ruh halinde hissedeceğiz. Retro gezegen etkileriyle geçmişle ilgili kişi ve konulara da takılıp kalabiliriz. Bazı anılar canlanabilir, bir şeyler eskileri hatırlatabilir aniden… Biraz özlem ve hüzün hissedebilir, duygusallaşabiliriz…

Günün önemli gezegen transitlerinden biri de; Venüs’ün “Güneş’in Kalbinde” ağırlanması… Astrolojide “Cazimi” denilen bu olayda; dünya merkezli bakıldığından Venüs; Güneş diskinin önünde bir nokta olarak görünecek.

Merkür ve Venüs; dışsal değil içsel gezegenlerdir. Güneş’ten fazla uzaklaşamazlar ve hareketleri Güneş’e bağlıdır.

Bugün öğle saatlerinde; Koç burcunun başlangıç noktalarına doğru gerileyen Venüs; cazimi pozisyonuna gelecek. Başka bir ifadeyle Kral; Venüs’ü sarayında ağırlayacak.

Venüs yarından itibaren gökyüzünde Güneş’ten önce yükselmeye başlıyor. Sabah yıldızı ya da Lucifer olarak da bilinen konumunu alıyor. “Çoban Yıldızı” da aslında; Venüs’ün bu konumda bilinen yaygın ismidir.

Venüs; diğer gezegenlere göre Güneş’in etrafında ve ona bağlı ters istikamette hareket eder. Her dört yılda bir; ekliptik düzlemde beş köşeli bir yıldız çizermişçesine bir yörünge dahilinde hareketini sürdürür. Bu beş köşeli yıldız; Venüs’le özdeşleşir. Venüs; zararlı olduğu Koç burucunda ve retro hareketinde cazimi pozisyona geliyor. Değerler, aşk, sevgi, para kavramları; bu konularda gösterdiğimiz tavır, geçmiş ilişkilerimiz, tamamlanması gereken konular, sorunlu ya da yarım kalmış ilişkiler gündemimizde yer alabilir.

Aslında; bu konumda biraz öz değerlerimizi, ilişkilerimize ve sevgiye bakış açımızı da gözden geçirme ve yapılandırma şansı yakalayabiliriz. Bu süreç; bir tarafıyla önemli bir sorgulama, gözden geçirme ve eksik olanı tamamlama özelliği taşıyor.

Koç burcu ateş grubu burçlardandır ve Venüs burada biraz daha eril ve dürtülerle hareket etme özelliğini gösterecektir. Bir başka şekliyle Marsiyen özellikler daha ön plana geçer Venüs’ün bu yerleşiminde…

Tutkularımız, isteklerimiz ve aniden harekete geçme isteğimiz ön plana çıkar. Özellikle cinsel anlamda da daha içgüdüsel hareket etme eğiliminde oluruz. Venüs’ün retro sürecinde enerjisinin içine çeker. Bu dönemde; Venüs’ün temsil ettiği ilişkiler, estetik, değerler, sosyalleşme konularında biraz daha kendimize dönük yaşarız.

Cazimi Venüs süreciyle; Güneş’in sağaltma ve büyük olanı temsil eden yönü Venüsyen özelliklerimizi de sonuna kadar ölçüp tartarak; haritalarımızda denk geldiği evlerin konumlarında öncelikli bir tamamlanma ve gözden geçirme etkisi yaşatabilir. Ardından hemen birkaç gün içinde gerçekleşecek olan Yeni Ay evresi de bu fırsatı daha fazla yakalamamız için önemli etkiler verecektir.

Aşk, ilişkiler, alım – satım işlemleri, ekonomik konularda biraz daha dikkatli olmamız gereken; öz değerimize, hayatla barışık olma, cinsel kimliğimizin bütünleşmesi ve dengenin sağlanması adına da daha tamamlanma sürecinin yaşanacağı bu dönemi değerlendirmek çok yerinde olacaktır.

Hayatımızda sorunlu giden ilişkileri, aşka, sevgiye, paraya, yaşama karşı bakış açımızı; kimseyi suçlamadan, kendimizi hırpalamadan masaya yatırarak gözden geçirmek doğru bir değerlendirme olur.

Venüs; ilişkiler, çekicilik, tatmin olma, doğurganlık, yaratıcılık kavramlarının ne ölçüde dengede olduğuyla da yücelir. Sahip olduklarımıza şükrederek, dünyevi tatmini dengeye kavuşturmak; duygularımız, bu konularda beklentilerimiz ve hayatın akışıyla uyum içinde olmak sağlıklı bir değer bilincini ve yaşamdan keyif alma sürecini de tetikleyecektir.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.