Kova Burcunda Parçalı Ay Tutulması

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Haftaya; Aslan – Kova aksında gerçekleşecek olan tutulmaların ilki olan Kova burcunda Parçalı Ay Tutulması ile giriş yapıyoruz. Kova burcunun 15 derecesinde akşam saatlerinde gerçekleşecek olan bu tutulma; 12. evde ve çok önemli bir dönemin de kapısını açıyor. Etkilerini bir süre önce hissetmeye başladık. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasıyla da birleşerek uzun zamanlara yansıyarak değişimi gözlemleyeceğimiz bir süreç başlıyor.

Kova burcu üst aklı, kolektif alanı, buluşları, beklenmeyeni, devrimci ve sıra dışı konu ve olayları temsil eder. Bireysel alanlarımızda sabit olarak bağlandığımız, artık bir amaca hizmet etmeyen süreçler, konularla ilgili kökten bir değişiklik dönemine vurgu yapar. Bilinçaltımızda körü körüne tutunduğumuz; sakladığımız, sabit şekilde ve geçmişten geldiği için kökten bağlanmaya çalıştığımız; ancak bizi özgürleştirmeyen süreçlerin gün yüzüne çıktığı, yeni bir dönemin gümbür gümbür ayak seslerinde, yeniye yer açmak zorunda olduğumuz bırakmamız gerekenler!

Sabit, hava grubunda gerçekleşecek olan tutulmanın en önemli etkilerinden birisi; hava şartlarında yaşanacak ani değişiklikler olacaktır. Bununla birlikte; kolektif alana dönük konular, bütünle birlikte hareket etme ancak beraberinde bireysel davranma, sivil toplum hareketleri, ortak idealler, geçmişten gelen bilgi ve konuların yenilikçi düşünce formları ve yüksek bilgiyle ortaya çıkartılarak topluma ve kuşaklara etki edecek şekilde taşınması… Kova burcunda gerçekleşecek olan tutulmanın ana süreçlerini işaret ediyor.

Tutulmanın karşı aksında; Aslan burcunda Güneş ve Mars kavuşum halinde. Mars aynı zamanda haritada Güneş’ten önce doğdu. Başka bir ifadeyle; –oryantal konumda hareket ediyor. Bu da Mars’ın tutulma haritasında önemli bir etkide olmasına ve ilerleyen süreçte bu etkiyi güçlenerek devam ettirmesine neden olacaktır.

21 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan tutulmada Kuzey Ay Düğümüyle de kavuşum halinde olması Mars’ın bu tutulmalar ve beraberindeki süreçlerde etkisini çok güçlendiriyor. Mars; önümüzdeki yıl Aslan – Kova aksında gerçekleşecek olan Temmuz ayındaki Ay tutulmasında da tetikleyici ve enerjisini boşaltan bir durumda ve geri harekette olacak. Böylece agresyona, ani olaylara, yer hareketliliğine de sebep olacaktır.

Tutulmanın akabinde 13 Ağustos’ta Başak burcunda bir Merkür retrosu gerçekleşecek. Yaklaşık üç hafta civarında devam edecek olan retro hareketini Aslan burcunun 28 derecesinde sonlandıracak. Gölge etkilerini ve durağan pozisyonunu haftanın hemen ortalarında hissedeceğimiz Merkür retrosu; Başak burcunda olması nedeniyle titiz davranmamız ve analiz etmemiz gereken, detaylara ineceğimiz, düzenlenmesi ve gözden geçirilmesi gereken alanlarımızı işaret ediyor. Sağlık, hijyen, hizmete yönelik konular; detaylı çalışmalar, evrak ve iş süreçleri, kamuya ve çalışanlara yönelik durumlar Başak retrosunda daha göz önüne gelecektir.

Mars ve Güneşin hemen sonrasında yengeç burcunda seyrine devam eden Venüs; Sirius yıldızıyla kavuşuma gidiyor. Bu noktada önümüzdeki günlerde tutulmaların da etkisiyle bireysel alanlarda; ilişkilerimiz, evlilik, nişanlanma, yer değişikliği, doğumlar, ev alma, aile ve köklerimize yönelik bir çoğumuz adına güzel ve kadersel olayları da meydana getirecektir.

Evet… Düğümler üzerinde çok kadersel ve yeni bir zamanın başlangıcını gerçekleştirecek olan bir tutulma döngüsüne giriyoruz. Bu sürecin açılışını yapan Ay tutulmasının bütünün hayrına olması dileklerimizle…

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.