Koç Enerjisiyle Canlanıyoruz 

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz, 

Ay; tüm gün boyunca Koç burcunda ilerliyor. Balık geçişinde mevcut açıların etkisiyle; biraz içine çekilen, belirsiz ve alıngan ruh halimiz; Koç enerjisiyle biraz daha canlanıyor.Koç burcunun ani, dolaysız ve cesaretli tavrı; zaman zaman sert çıkışlar yaşamamıza ve kırıcı da olmamıza yol açabilir. Tavırlarımızla birlikte sözlerimize de dikkat etmek gerekiyor. Merkür retrosu; yay burcunda geri hareketinde… Ayın 7’sinden itibaren durağan konumuna geliyor. Gölge etkisine doğru yaklaşırken, bu günlerde retro daha kuvvetli hale gelecektir. Bu nedenle; davranışlarımızda ve sözlerimizde yanlış anlamalara ya da kırıcı olabilecek söylemlere karşı özenli davranmak da fayda var. İşlerimizi de acele etmeden dikkatli şekilde gözden geçirerek tamamlayalım.

Yaklaşan soğuk hava ve fırtına özellikle retro etkisiyle birlikte biraz zorlayabilir. Hafta sonuna doğru iletişi ve ulaşımla ilgili bazı aksaklıklar, gecikmeler yaşanma ihtimali var. Aksilikler karşısında tedbirli ve sakin kalmak; çözüm odaklı hareket etmeye çalışmak işlerimizin ve günlük yaşantımızın daha kolay ilerlemesine destek olacaktır.

Ay’ın; günün genelinde en belirgin temel açısı Güneş’le olan karesi. Öğle saatlerinden itibaren etkisini hissedeceğimiz bu açı; gün içinde otorite konumundaki kişilerle yaşanabilecek sıkıntıları işaret ediyor.

Ay – Güneş karesi; duygularımızla mantığımız, dişil – eril enerji, kadın – erkek, anne-baba arasında biraz gerilimli bir zaman dilimi yaşanmasına neden olabilir. Özellikle gün içinde yöneticiler ve çalışanlar arasında gerilimli ve işlerin zor ilerleyebileceği enerjiler devrede olacak. Bununla birlikte otorite konumunda ya da işlere yönelik olarak önemli konumlarda bulunan kişilerden istediğimiz desteği almakta zorluk yaşayabiliriz.

İkili ilişkiler açısından gergin geçecek bu süreçte fazla zorlamamak ve sakin kalmakta fayda görüyoruz. Çok zorunlu olmadıkça işlerimize yoğunlaşıp, farkındalığımızı yüksek tutalım. Önemli görüşmelerimizi ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerden taleplerimizi imkânımız varsa biraz erteleyelim. Çok zorunlu hallerde; biraz daha stratejik ve dengeli bir tavır sergileyelim.

Akşam saatlerinde devreye girecek olan Ay – Plüton karesi; duygusal anlamda agresyona ve öfke patlamalarına neden olabilir. Duygusal ve fiziksel anlamda daha zayıf olan tarafın baskı altında kalması ya da obsesif davranışların, karşı figürlere bağımlılığının artmasına, tetiklenmesine neden olabilir.

Gün içinde ve özellikle akşam saatlerinde aile içinde anne – baba arasında, ebeveynler ve çocuklar arasında duygusal anlamda zorluklar yaşanabilir. Yaptırımcı, takıntılı ve kontrolcü tavırlar; özellikle daha zayıf tarafın bunalmasına ve duyguları bastırarak öfkelenmesine neden olacaktır. Kadın – erkek ilişkilerinde de akşam saatlerinde dikkatli olunması gereken bir süreç yaşanacak

Kolektif anlamda da akşamın ilerleyen saatlerinde; stresli kişi ve ortamlara karşı dikkatli olmamız gerekebilir. Tartışmadan ve tekin olmayan kişilerden uzak durmaya özen gösterelim. Günün genelinde elimizden geldiği kadar arkındalıkla ve kendi odağımızda kalarak hareket etmeye çalışalım.

Akşam saatlerinde devreye girecek Ay-Pluto karesi de öfke patlamalarına açık olacağımıza işaret ediyor. Ay sabah saatlerine kadar gökyüzündeki genel gerilimi tetikleyerek adeta tetikçi pozisyonunda çalışacak. Toplumsal stresimizi artıracak haberlerle uykusuz bir gece geçirmemize, tansiyon, panik atak gibi problemlerin tetiklenmesine neden olabilir.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.