Kısa Tarot

fal-ad1

Merhabalar,

indirDünyanın pek çok yerinde son yıllarda artan Tarot meraklıları kendileri, yakınları ve arkadaşları için Tarot bakmak için çeşitli Tarot açılımlarını öğrenmek istiyorlar. Bunun için ilk adım olarak en basit, en kısa ve yorum yapması en kolay olan, genellikle beş ve ya altı kart ile açılan ‘ kısa tarot ‘ açılımlarını öğrenmeyi ve uygulamayı seçiyorlar.

Bu yazımda, ben size kısa ve biraz da eğelnceli olan , aslında herkesin Tarot sorularına da cevap verebilen kısa bir Tarot açılımından, Samhain kısa tarot açılımından bahsetmek istiyorum.

Bu kısa Tarot açılımında Tarot kartlarından toplam 6 adet kart seçilir. Açılım bu 6 karttan oluşur. Gündelik yaşama ait kişisel tüm sorulara ve gelecek için açılan son kartlar ile (5. ve 6. kartlar) yaklaşan 3 ay ve 6 aylık geleceğe dair yaşanacaklara dokunulan güzel, keyifli ve kısa bir Tarot açılımıdır.

kısa tarot falı nedirEski çağlarda, özellikle de sihir yapamayı sevenlerin, ki o çağlarda cadı olarak kabul edilenlerin sıklıkla kullandıkları ve özünde atalara ve bilge ruhlara danışılıp kartlara yorum yapıldığı bir açılımdır.

Seçilmiş altı Tarot kartı, 1 ‘den 6 ‘ ya kadar arka arkaya ,yan yana gelecek şekilde masanın üstüne açılır. 1.kart ,şu anki durum hakkında yorum yapılmasına, 2.kart ise size mani olan engellerin aslında neler olduğuna dikkat çeker. 3.kart yaşanacak değişiklikleri, bunların neler olacağını, kısa vadeli olayları söyler. 4.kartta ise Tarot yorumcusu eski ruhların,bilge ataların gönderdiği mesajları, onlardan gelen olumlu olumsuz olaylar için önerileri, bu olaylar karşısında alınması gereken önlemleri, atılması gerekli adımları, kısaca atalardan gelen öneri ve uyarıları anlatır.

sonsuzluk5.kart ve 6.kartlar ise gelecek kartlarıdır..Bunlarda yakın gelecek dönemler için haberler vardır. 3 aylık ve 6 aylık süreçlerde başınıza gelecek olaylar, gelişmeler sıralanır. 5.kart ile 3 aylık dönemde, 6.kart ile ise 6 aylık zaman içinde başınıza gelecek, yaşanacak olaylar anlatılır.

Kısa Tarot’un en büyük avantajı çok kısa sürede cevap vermesidir. Bunun yanı sıra, Tarot bakmaya yeni başlayanlar için fazla zorlanmadan bakım yapmasına, az kart olduğundan, kartların üstünde daha kolay konsantrasyon sağlamasına, hislerini kullanmak için pratik yapmasına yol açmasıdır.

Seçilmiş az sayıda kart olduğu için daha rahat derinleşerek, net yorumlar yapabilir. Bir diğer taraftan, bu kısa açılım 6 aya kadar bir yorum verdiği için hem yorumcu hem de tarot açılımını seçen kişi açısından bu açılımı hem daha büyülü, daha çekici hem de merak giderici ve tatmin edici kılar.

Özellikle Tarot bakmaya yeni merak saranlara ve bakmaya başlayanlara bu kısa Tarot açılımı sevgiyle tavsiye ederim.

Hoşçakalın, mutlu kalın.

Pia Santa

fal-ad1
Pia Santa

Pia Santa

Grek kökenli büyük annelerinden geçen spiritüel enerjileri, Haberci meleksel kimliği ile paylaşmayı ve tüm insanları yaş ve inanç farkı gözetmeden kucaklamayı seçmiş, neşe ve pozitif tutumu ile kilitli tüm kapıları ve gönülleri açtığına inanan yorumcu yaşamdaki en büyük gücün sevgi olduğuna inanıyor. Yaratandan ötürü tüm yaratılmışları ve yaratılacakları peşin peşin ve ön koşulsuz sevdiğini ifade eden yorumcu hem öğreten hem öğrenen, hem anlatan hem dinleyen bir yorumculuk profili çiziyor. Takipçileri ile Tarot kartları aracılığıyla konuşmaya beklediğini ifade eden yorumcu sıra dışı ve çarpıcı yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor..

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.