Kanlı Ay Vakaları ve Sonrası Etkileri

fal-ad1

Kova burcunda gerçekleşmiş olan Ay Tutulması hava burcunda oluşmuştu. Bundan kaynaklı abartılı tutulmalardan birini yaşadığımızı da varsayarak aile büyüklerimizin içinde uzun yıllar namlı kişilerle çalışmış olanlar, birlikte vakit geçirmiş olanlar varsa bir yerlere gelmiş olanların bazılarının büyük sınavlara tabi tutacağını söyleyebiliriz.

Hepimizin derinlerine dokunan bir Ay Tutulması yaşadığımız için iki ay boyunca herkes farklı adamlardan bunun gelişmelerini hissedecek öyle çok acele olmayacak yavaş yavaş herkes bir şekilde farklı konularla imtihan edilecek. En çokta uzun zamandır emek vererek iş yapan kişileri destekleyecek bir tutulmaydı. Çok fazla etrafımızda risk alan ani kararlar alıp değişen çevreler görebileceğiz. Satürn önemli destek vereceği için bu döngü de hepimiz birden döne döne geçmişteki açık verdiğimiz konuları kapatmaya çalışacağız. Telafi edebilen, helallik alabilen, karma da olumsuz etki getirebileceğini inandığı her şeyle helalleşebilen başarılı olacak, tarafsız olanda kazanacak. Eğer böyle bir durum varsa bugünlerde bunları tamamlamalıyız iki ay boyunca geri dönüşü nasıl çaba gösterdiğimizle ilgili olacak çünkü.

Kanlı Ay Tutulması teması zararın neresinden dönerse kardır sözünü hatırlatacak. Ay tamamen karanlığa bürünmüştü bunu izlerken bazı uygulamalarla kolaylıkla görebildik. Dişil bir enerjinin eril bir burçta döngüye uğramış olması bütün dengelerin de buna göre farklı bir şekilde yönetildiğini hissettirecek hepimize. Şu ana kadar etkilerini önceden yaşamaya başladım zaten yaşayacak bir şey kalmadı diyorsanız bunun için henüz erken iki aylık bir süreçten bahsediyorum hepinize kişisel haritalarını da baktırmayı mutlaka tavsiye ediyorum. En çokta korkularımızı tekrar yeniden yüzleştirecek eğer hala yüzleşmemiş isek yaşayacaklarımızla sınanmaktan korkmayarak karşısında durabilmeliyiz. Herkes birbirine belki Kanlı Ay’ın etkilerinden bahsediyor olabilir ancak hala yaşanmışlıklarımız geride yaşayacaklarını önümüzde iken olacakların bütünün hayrına hizmet etmesi en büyük arzumuz. Çevremizde çok zarar veren varsa çekip çıkartmamız lazım yoksa herkese zararı dokunacak. Ya da bize çok zararı var ve bir şekilde hayatımızda kaldıkça herkese mutsuzluk yayıyor ve bizim mutsuzluğumuzu da bir türlü bitirmiyorsa bunları fark ederek yeni yollar çizmemizi isteyen bir Kanlı Ay Tutulması etkisinden olabilir. Tırnak ama yerine yenisi çıkar dediğimiz ‘’et tırnaktan ayrılır mı?’’ sorusunu farklı bir şekilde yanıtlayabileceğiz.

Kanlı Ay Tutulmasının diğer etkisi başarılarımız artar, emek verip verimli davranmışsak çalışmalarımızı ilerletmiş isek çalıştığımız yere verim kattıysak karşılığını almaya başlıyoruz demektir. Satürn etkili kişilerin yetenekleri daha çok artacak için gökyüzü daha çok öğretme yeteneği olan kişileri daha çok destekleyecek. Her şeyi öylece bıraktım demek doğru olmayacak. Artık kararlı olmak zorunda olacağız… Sadece çalışanlar değil ev hanımları için bile kendi hatalarıyla yüzleşmesi içinde sınavlara tabi olduklarını göreceğiz ya da yüzlerine hatalarını söyleyene ş ve çocuklar ve çevre görebilecek. Bu Kanlı Dolunay’ın yüzleştirmediği hiçbir konumuzu bırakmayacak. Zorla güzellik olmaz temasını sürekli işleyebiliriz. En çokta Satürn’ün ağır dersler vererek ilerleyecek bir süreçten geçeceğimizi bildiğimiz için erkenden olgunlaşmışsak, irademizi iyi değerlendirebiliyorsak kendimizi geliştirip sebat gösterebiliyorsak bu konuda Satürn’ün pek zararı dokunmayacaktır.

19 yıl öncede 1999’da 28 Temmuz tıpkı buna benzer bir Kanlı Ay’a şahitlik etmiştik.

O dönemler hayatımıza bir göz atalım bakalım, nerelerinde ne yaşadık, nelerle karşılaştık, neleri eksik yaptık, neleri fazla yanıtlarını mutlaka düşüneceğimiz birçok nokta ile karşılaşacağız. Şimdiden düşünüp açıklarım bu bunu kapatmaya başlarsam iyi olur diey işe koyulmalıyız, çünkü benzer temalar yaşayacağımız bir gerçek. Dolunay Ay tutulmalarının bir oktav daha üzerindedir. Yaklaşık altı ay daha böyle bir döngü de olacağız bu etki ile geçireceğimiz bir süreç daha var.

Gökyüzü oldukça hareketli sıkça astrolojiyle ilerlemeye gayret edenler tabii ki daha zararlı ve daha güvenilir adımlarla ilerliyor olabilecek.

Ay ve Güneş’in karşıtlığı Kova burcundaki Kanlı Ay ile bütünleşmiş halde ilerlediği şu günlerde daha özgürlük isteyeceğiz. Birçok konuyu daha çok abartabiliriz dengede kalmak hayra hizmet eder. Kararlarımızı verirken olgunluk netlik ister, iyimserlik hakka rivayet ederek yapılmasını hatırlatır. Bu süreçte sallantıda olan ilişkiler ya da devlerin aşkı dediğimiz ilişkiler evlilikler sonlanabilir. Kişisel haritalarımız da daha neler olduğunu görmemiz bu açıdan çok önemlidir. Birçok şeyin çıkış yolunu biliyor ama her şey olduğu gibi kabul ediyorsak bu Kanlı Ay ve sonrası bunu kabul etmeyecek. Her şeye rağmen bireyselliğimizin ve saklı duygularımızın özgür kalma şansı olacak.

Kaybedeceklerimizi ve kazanacaklarımızı göze alıp harekete geçmemiz için zorlayan etkenler olacak. Şunu unutmamak lazım ki Kova’daki eylemleriyle fikirlerin birbiriyle çelişkili olmasındaki yaklaşımları da yaşayabiliriz. Bu konuda iyi gözlemci ve ayırt edici olmamız gerekecek. Ayrıca, Güneş’in beşinci ev konumunda olması sebebiyle estetiğe zihinsel becerileri ve ayrıca yeteneklerimizi bu döngüde kullanmamıza dair fırsatlarla da karşılaşabileceğiz.

Ay ‘ın 11. evdeki konumu itibari ile uzun süredir asosyal olanların da yenilenecek iyi özgürlüğün tadını çıkartabileceği topluma dahil olacağı bir süreç görebileceğiz. Empati kurma güçlerimiz de artacak.

1999’ dan Bu yana süren güçlü dostluklarımız, ilişkilerimiz, açık düşmanlıkları görebilir gizli düşmanlıklar olduğunu öğrenebilir ve bir çok açıdan sarsılabiliriz. İkinci evlilik yapmış olanlarımızın da yine bu dönem ilişkileriyle ilgili farklı süreçlerden geçebileceğini söyleyebiliriz. Ay ve Güneş birbirine meydan okuyarak geliştirdiği bu durumu akıl almaz görüntüler toplum içinde kınanmış olan ve yadırgamış olan ne varsa hepsinin konuşulduğunu dile getirildiğini görebiliriz.

Uranüs Güneş’ te demlenerek liberal görüşleri açığa çıkartabilecek. Bazı gruplaşmalar yeni yeni farklı akımlar türeyebilir. Mars ise uyumsuzluk döngüsünde Uranüs’le işleyişi ve çarkları farklılaştırabilir, yenilikler getirebilir.

Yazımın başında bahsettiğim gibi çok farklı bir süreç özellikle de korumacı yönlerimiz açığa çıkıp bireysel anlamda haklarımızı daha çok korumak isteyeceğimiz için minik egolar, böbürlenmeler bir takım haksızlıklar yapmak sorunlar getirebilir. Çalışanlarımızı kollamaya, emekçilerimizin hakkını vermeye, işverenlere tam emek verilmiş işler sunmaya ve işverenin hakkına rivayet etmekte bu süreçle ilgili isyanları da kapsayan bir Kanlı Ay etkisinden korunmayı sağlayan önemli etmenlerin başında gelecek. Aydınlanma istediğimiz konular için kimsenin hayatını karartmamaya karmaya bolca sevgi ve mutluluk katmaya devam etmeliyiz.

Gökyüzünün ışığı altında sevgi ve ışık ile…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.