Kahve Sohbetleri

fal-ad1

Şöyle kahvemizi yudumlarken azıcık sohbet edelim mi?

Tamam öyleyse.

Hislerimiz ince ayar tartı gibi hassastır. Bu hassasiyet öyle ki biraz fazla yük bindi mi taşıyamadığı noktaya geldiğinde sabır ibresi şaşar. “Çekemeyeceği yükü yüklemezmiş, yaratıcı kuluna” derler o yük bazen üzerine bir kuştüyü düşse dahi taşınmayacak bir halde olabilir. Zorumuza vuku buldurmak için bir meşakkat ile taşın altına elimizi sokarız. Nitekim her baki tek taraflı olmayan iki tarafın taşın altına elini sokması gereken zamanlar vardır. Bu zamanlarda başımızı çevirdiğimizde yanımızda olması gereken olmuyorsa o vakti atlattıktan sonra tek başımıza ne kadar güçlü olduğumuzu görürüz ama zor zamanlarda yanımızda olmayana karşı içten beslediğimiz kırgınlığımız oluşur. Ki; o ses yalnızca içten duyulan bir sese dönüşür.

O yüzden kırılmak ince bir sestir onu yalnızca yaşayan bilir. Halden anlamak empati yapabilmek durumu kolaylaştırması da en azıdan anlayan birinin olması bile durumu aydınlatabilmesi bile bazen çok şeydir. Böyle anları yalnız geçirmek istemediğimiz de içimize dokunan bir sese ihtiyacımız olduğunda kahve falı en yakınımızdan da yakınımızdadır. Kahve falının bu yaşananları anlatılmadan anlıyor olması çok şaşırtıcı öyle değil mi? Bazen en yakınımızdan bile daha çok yakınımızda diye anlatırlar fal deneyimlerini fal severler, hakları da vardır. Kahve falı baktıranlar çok iyi bilir yaşanan her şey insanın tekamül programında olabilir. Sebep olmadan yaprak bile düşmezmiş her yaşananın bizi sonradan daha gür dallara ulaştıracağını gerçeği en yüksek ihtimaldir. Biz bunları duyduktan sonra ister beklemede kalırız ister harekete geçeriz tamamen hür irademize bağlıdır. Tüm bunları yaşamış olmamız bizi bir yenilenmeye götürüyor bunu hatırlamamız lazım. Bazen doğru adım sessizlikte gelir kimi zaman harekette gelir kahve falı hangisinde daha fazla hayır varsa ya da ne şekil gelişecekse bunların bilgisini bize verebilir. Bir fincan kahve falı bizim en güzel dostumuz olabilir. Bunu tecrübe edenler bizzat şahsi tecrübeleriyle çok iyi biliyorlar. Kahve falı böyledir bir tattın mı bir daha bırakamazsın aynı şekilde de fal bir baktırdın mı onu yaşayıp tadını aldın mı duyup deneyimlediklerinizden sonra candır kahve falı ve hep baktırmak istersin.

Doktor reçetesi gibidir kahve falı ve kahve içmek. Tek ya da dostumuzun eşliğinde hiç fark etmez iki türlü de terapi yapar zindelik verir. Kahve falı öngörüleri ile güven duygumuzu artırır. Kahvenin kendisi ise tatlı krizlerinin başa çıkılmasının en güzel alternatifidir ayrıca zindelik atıp zihni diri tutar. Metabolizmayı hızlandırır…

Bir fincan kahvenin her derde devadır diyebiliriz öyleyse;))

Kahvenizi bitirdiyseniz haydi o zaman fallar fallansın. Gönlünüzün sesi olup o zaman dökülsün dilden nağmeler…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.