Kahve Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

fal-ad1

1. Dünya geneli üzerinde yapılan araştırmaya göre, 2. 25 milyar kahvenin her gün düzenli olarak tüketildiğini biliyor muydunuz? Varsayımlara dayalı olmaması adına paket olarak yapılan satışlar ve kafelerdeki satışlardaki istatistiklere göre hazırlanan verinin sayı olarak evde öğütülerek çekilen kahveleri henüz kapsamamaktadır.

2. Dünyaca bilinen petrolün ticaretinin ardından en değerli kahve ticareti olarak nitelendirilmesi insanlığın kahveye vermiş olduğu değeri tekrar gözler önüne sermekte. İnsanoğlu dinlenmek, dinçleşmek ve bulanık olan zihinden arınmak için bir fincan kahve ile farkındalığını kazanmaktadır.

3. En çok kahve tüketimini sabah 09:30 ve 11:30 arasındadır. Bu saatler arasında düzenli olarak tüketilmesi dünya genelinde yapılan araştırmaya belirlenen bir istatistiktir. O saatlerde etkili bir içim sağlandığı gibi verim alınması gereken saatler olduğu için zindelik kazanmak adına bu saatlerde içilen kahvenin sağlık açısındanda yararı oldukça çoktur.

4. Kedilerle vakit geçrimeyi kahvenizi onlarla oyun oynayarak geçirmeyi seviyorsunuz Japonya’da tam size göre bir kafe bulunmakta. Kedili kafeyi, kedi severlerin tercih etttiği bir mekan olarak bilinsede kafede kedilerin bakılması ve kahve severlere eşlik etmesi ilginç bir o kadar slime etkisi yaratan keyif sağlamaktadır. Dinlenmek için vakit ayırdıklarında Japonlar kedili kafeyi tercih etmektedirler.

5. Web kamerasının ilk icat edilmesi sebebi hakkında ne düşünüyorsunuz? Cambridge Üniversitesindeki kahve severler çalışmaları esnasında hızla kahve tüketiyorlardı. Bunun üzerine Dr. Quentin Stafford-Fraser ve Paul Jardetzky ne kadar kahve tüketildiğini görmek üzere web kamerasını icat etmiştir. Dünyaca ilgi gören bu icat kahve sevgisi sayesinde üretime geçmiştir.

6. Japon asıllı ABD’li kimyager olan George Constant Louis Washington kahveyi ticaret haline dönüştürerek 1900’lü yılların nüfus sayımında ”mucit” olarak kaydedimiştir. Bir çok iş arayışı icat gelişimi sırasında başarısızlık yaşar. Guetamala’da çiftçilik yaparken kahve ile ilgili bir çok bilgiler edinir ve kendini geliştirir. Daha sonra Japon asıllı ABD’li kimyager Satori Kato ile birlikte bu işe kendini adar ve ticaretini yapar. Hazır kahvenin babası olarak tarihe geçer.

Kahveniz orta, az şekerli ya da sade nasıl olursa olsun, bir fincan kahve ile sağlık ve neşe bulunduğunu hatırlayıp keyfiniz her daim yerinde olsun…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.