Neden Kahve Falı Bakarız?

neden4Değerli Okurlar;

İçimizde o kadar çok sıkıntılar birikmiş ki! Kendimizi, dostlarımızı, ilişkilerimizi anlamaktan yorulan, birbirimizi dinlemekten bıkan bir hale gelmişiz aslında bazen yaşadıklarımızı yakınımızdaki insanlar ile paylaşmak dahi istemiyoruz çünkü onların bizi anlamak yerine kendilerince verdiği yargılardan ve “yapmasaydın, ben sana demiştim!” gibi basit cümlelerinden kaçmak istiyoruz. Tam bu noktada çıkış ararken çoğumuz kendimizi kahve fallarında buluyoruz. En güzeli de bu aslında çünkü tanımadığın bir insanın ağzından hayatını dinlemek bize iyi geliyor.. Sorularımıza sınırlar çizmeden soruyor, yaşadıklarımızı örtbas etmeden özgürce dile getirebiliyoruz.. Bu durumda bizim içimizi rahatlatan o küçük fincanlar içimizde büyüttüğümüz küçük sırları başkaları ile paylaşmamıza ve dertlerimize sorgu yada yargılama yapmadan çözüm olmaya çalışmaları ile büyük keyif ve birazda olsa huzur buluyoruz..

İşte benim genel analizimde ortaya çıkan sonuç aslında bu , bu güne kadar sayısız insanın neden3hayatına misafir oldum ve onlardan edindiğim tecrübeler ve kendi tecrübelerimin karşılığı ortaya çıktığında çok güzel dostluklar ve sorunlara çözümler bulduk bu küçük kahve keyifleri sırların aralanmasına hayatın ışık alan yönlerini bulmamıza yardımcı oldu.

Ben ve benim gibi bir çok kişi kahve fallarını çok sevdik.. O fallarda içimizdekileri dökme şansı yakaladık beklentilerimizin ne kadarının gerçek olabileceği ile yüzleştik.. Hayatımıza nasıl yön vereceğimiz kimseye sormaya cesaret edemediğimiz konular ile nasıl baş edebileceğimizi gördük bu güne kadar ki tecrübelerin çoğu kendi hayatlarına uyarlandığında kahve fallarının aslında zamanla neden1hayatımızda nasıl bir parça oluşturduğunu görmelerine yardımcı oldu. Kahve falını tercih etmek aslında özgürce düşüncelerimizi dile dökmemize bir neden.. Bazen en yakınımızdakiler ile kalbimizdeki aklımızdaki durumu paylaşamaz iken o figürlerde duvarlar olmadan kelimeleri değiştirmeden olacak ve olabilecek arasındaki dengeleri tüm netliği ile paylaştık.. Sohbetler eşliğinde içilen o kahvelerin bitiminde gerçek düşüncelerimize çevirdiğimiz fincanların hayatımızın diğer boyutuna geçmemizi sağlaması bu kısa yolculukların bize terapi olması geleceğe ışık tutması oldu en güzel tarafı.

Neden kahve falı dersek işin özünde kendi içimizde bastırdığımız duyguların ve neden2yaşanmışlıkların yada yaşamak için özlem duyduğumuz durumların bu şekilde bize ayna gibi yansıması işte bu yüzden kahve falını seçmek sorduğumuz soruların çarpıtılmadan yansıması içimizden geçenlerin bir başka kişi tarafından dile getirilip onun ağzından kendi öz eleştirimizi yapabilmemiz demek kahve fallarında çıkan her detayın hayatımıza tüm gerçekliği ile yansıtıp doğru parçaları doğru yerlere yerleştirerek yol bulmamız daha kolay olacaktır. İşte bu yüzden kahve falı bir neden 🙂

Sevgilerimle…

fal-ad1
Müge Aydın

Müge Aydın

Akrep burcu olan yorumcu 10 yıldır kahve falı bakıyor. Altıncı hissine ve yılların verdiği birikimine çok güveniyor. Binnaz abla ailesine katılmaktan ve takipçilerinin sıkıntılarına ortak olmaktan dolayı çok mutlu... Sizlere merhaba demek istiyor.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>