Kahve Aşkları

fal-ad1

mugekahve2Değerli okurlar;

Kahve aslında en eski ve ikili diyalogların en güzel kurulduğu keyifli bir fal türü. Ben senelerdir o küçücük fincanların içinde insanların hayatlarına yolculuk yapmaktan mutluluk duydum ve o fincanların bir çoğuda kahveden çok aşk kokardı. Benim de aslında en çok keyif aldığım nokta idi kahve aşkları.. Aşk için içilip kapatılan o fincanların değeri o enerjiyi aktarmak ile başlıyor aslında o enerjiyi o fincana aktarabildiğin an o figürlerin dile gelmesi keyif verici bir durum.. İlişkilerdeki o köprüyü kurabilmek için sevdiğimizin yerine mugekahve1kapattığımız fincanlarda işin en güzel kısmı aslında onun gözünden kendini görmek ve dinlemek çok daha hoş geliyor kulağa  zaten o heyecan bile bazen bizleri mutlu etmeye yetiyor. Kahve fallarının insana verdiği detaylar karşındaki insanı kendisinden bile daha iyi analiz etmeye yol açıyor. Ne yapacağını ya da nasıl davranabileceğini görebilmek düşüncelerimizi sorgulayıp daha temkinli olamaya yöneltiyor bizi ve çiftler arasındaki diyaloglar, ayrılıklar, evlilikler aklımıza gelebilecek her ne var ise kahve fallarında kişilerin birbirlerine karşı olan duygularını figürler ile eşleştirip kalbimde hissettiklerimiz ile yoruma dökmek en önemlisi tanımadığımız insanların hayatlarında onların arasındaki arabulucu olmak onları yönlendirmek çok keyif verici..

Tabakların içine kadar sıçrayan bu yorumlar, çiftlerin karşılıklı düşüncelerinde birbirlerine mugekahvesöyleyemedikleri bir çok şeyin ortaya çıkmasına yol açtı ve düşüncelerine ışık tutup onların nasıl davranmalarına yada ne yaşayabilecekleri konusunda ince detaylar verdi.. Kahve hiç bir zaman aşk için gelen kişiyi geri çevirmeyen ve ne var ne yok ortaya döken insanı şaşırtan, mutlu eden, hüzünlendiren bir yol gösterici oldu hayatımızda.. Çoğu zaman kalem kağıt alıp verilen harfleri, sayıları, vadeleri yazıp sakladık ve bekledik vadeleri. 🙂 Çıkmaza girdiğimizde, karanlığa düştüğümüzde içimizde sakladığımız bastırdığımız duyguları dışa vurmada en yakın dostumuz oldu kahve falları. Beklentiler çok fazla oluveriyor aşklardan bu neden ile onların şeffaf yüzlerini görmek için en etkili yöntem oldu kahve bizim için. O figürlerin kıvrımları şekilleri dünyamızı yansıtırken düşüncelerimizin bile dile dökülmesine kendimize bile itiraf edemediklerimizi bize söylemesi de aklımızı genişleten bir duruma yol açtı. Bence kahve falları özellikle de aşk için kapatıldığında bize yardımcı olan geleceğe ışık tutan en güzel benzetmeleri hayatımıza taşıyan bir yol gösterici bazen bir sembol ile hayatın tüm kilit noktalarını, düğümlerini, ilişkilerin yoluna ışık tutan bir dost kahve.

fal-ad1
Müge Aydın

Müge Aydın

Akrep burcu olan yorumcu 10 yıldır kahve falı bakıyor. Altıncı hissine ve yılların verdiği birikimine çok güveniyor. Binnaz abla ailesine katılmaktan ve takipçilerinin sıkıntılarına ortak olmaktan dolayı çok mutlu... Sizlere merhaba demek istiyor.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.