Kahin ve Peri Kızının Kahve Falı Hikayesi

fal-ad1

Zamanın birinde peri kızı zamanın padişahının oğluna aşık olur. Gel zaman git zaman onu görüp aşkını anlatamamaktan dolayı ızdırap duymaya başlamış. Kalbi bu aşk acısından çok çekmiş ve hastalanmış. Peri kızı padişahın oğluna arkadaşı ile haber göndermiş. Bu haberi kendisinin yerine iletmesi için peri cariyesini görevlendirmiş. Padişahın oğlunun huzuruna ulaşan peri kızının cariyesi padişahın oğlunu görünce aşık olur ve kendine verilen göreve karşı çıkar yalan söyler. Ne yapar eder padişahın oğlunun kalbini çalar.

Mutlu mesut günler geçiren cariye peri kızının ona verdiği görevi unutmuş aşkının tadını yaşamaya koyulmuştur. Peri kızı merak içinde olup biteni görmek üzere kahini çağırır ve kendisinin falına bakmasını ister. Soru sormaz niyet söylemez, kahin gördüğünü desin ister.

Kahin kahve falında şekil almış peri ve padişah kavuğuna bakar ve der ki padişahın oğlu bir periye aşık bu siz olabilirsiniz Peri kızı.

Peri kızı hasta yatağında aldığı bu sevinç ile cariyesinin görevini yerine getirdiğini düşünür. İçi heyecan dolar kalbinde kelebekler uçuşuyor hissiyle can gelir bir anda. Kalkıp yatağından uzun sülün saçlarını taratır güzel kokular sürünür. En atlası en mercanı neyse onlarla bezenip padişahın kendini görmeye geleceği anı beklemeye koyulur.

Günler birbirini kovalarken bu bekleyiş peri kızı için iç tüketici olmaya başlar. Ne gelen var ne giden…

Kahini tekrar çağırır ve şöyle der: “Söyle bana kahin padişahın oğlu ne eder? “

—-Padişahın oğluna yüzük çıkmış falda, evlenmek ister.

Peri kızı tekrar içini heyecan doldurur. Tek unuttuğu kahine cariyesini haber için gönderdiğini demeyişi ve kimin ile evlilik olacağını sormayışıdır.

Çünkü tek Peri kendisi olduğunu zanneder. Peri kızı der ki; Periye aşıkmış, benden başka kim olabilirdi ki sarayın çevresinde? Hem kahin değil mi bilsin!

Kahin küresinden değil de kahve falından baktırmak istediği için emre uymuştur. Orada hangi sembol varsa onu anlatmıştır. Kafasından geçenler olsun isteği dışında bir his olmayınca Peri kızı kendi kendine gelin güvey olmuştu bile.

Sonra bir gece haber gelir saraydan, sarayda kırk gün kırk gece düğün olacaktı. Peri kızı telaşlanır emrindekilere

“tez kahini çağırın” der. Kahini peri kızının huzuruna getirirler

—Kahin hemen bak şu fincanıma neler der?

—-Efendim bir düğün alayı uzun uzun insan konvoyları yürüyorlar hem de danslar ediyorlar, kuzular çevrilmiş padişahın oğlu hala çok aşık!

—-Ben buradayım beni görmedi bile nasıl olur?
—-Aman efendim siz demediniz bende doğrudan enerjimi sembollere verip anlattım. Niyet demediğiniz için görülende dişi ve peri olunca öğrenmek istediğiniz bu sandım.

Peri kızı duydukları karşısında pişman olur aklına gelmeyen başına gelmişti ama çok geç gelmişti.

Kahin üzülür Peri kızının duymak istediklerinin başka olduğunu sonra anlar. Der ki:

—İçteki niyet en baştan bilinirse yerini bulur semboller haberci kuş gibidir niyeti en başta vermezseniz enerjimi çağırmış olmazsınız. Fallar söyler ama anlattığım duymak istediğiniz kadardır efendim.

Peri kızı sevdasından geçmek istemez, inanmaz ona ve “kahini tez kuşa çevirin” der.

Kahin ne olduğunu anlamadığı gibi canından olmuştur. Kuş olur ve her gün peri kızının camına konar. Peri kızı gerçeği görüp hatasını anlar ve bir gün affedilip hür olacağı gün için bekler. Peri kızı ise padişahın oğlunun gelip onu alacağını hayal ederek günlerini devirip yenisini ekler.

Amaç aşkı anlatmak haber vermek olan kahinin sonu mu daha kötü peri kızının mı tartışılır elbet. Kahve falı iç dünyası ile ilintili olduğu için kahve falı öncesi içte olanı belirtmek doğru frekansı sağlayacaktır.

Gerçeğe dönüşen aşk masalının kahramanı olmanız temennisiyle…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.