Kadir Gecesi

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

unnamed (1)Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayında yer alan, Yüce Yaratan’ın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece, Leyle-i Kadir gecesi; kadr-i kıymet bilme, Rabbimizin bizlere sunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanıdır.

Faziletine inanarak ve sevabını da yanlız Allah’tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenler “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle” diye dua ederler.

unnamedKur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı, Ramazan ayının yirmi yedinci gecesi İslam’da en kutsal ve faziletli gecedir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlıdır. Kur’an-ı Kerim’de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir sure vardır. Bu surede yüce Rabbimiz şöyle buyurmaktadır.

” Doğrusu biz Kur’an-ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”

unnamed (3)Bu mübarek gecede, küs ve dargın olanlar barıştırılmalı, gönüller alınmalı, kederli olanlara destek olmalıdır. Günahlara samimi olarak tövbe etmeli, idrak edilen geceyi fırsat bilerek kötülüklerden pişman olunmalıdır. Bu gecenin öyle bir anı vardır ki, o anda yapılan ibadet ve dualar makbul olur. Bu önemli anı yakalamak için geceyi dualarla geçirmelidir. Tövbelerimiz ve dualarımızla birlikte, nasıl insanlığa daha iyi hizmet edip, daha çok sevgi sunabiliriz, nasıl daha olgun bir insan olabiliriz diye düşünülmelidir.

Unutmamalıdır ki, özellikle bu gecede Tevvab olan Allah tövbelerimizi kabul edecektir. Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Kadir gecesinde dualarımızda insanlığın huzuru, sevgi ve barışın sağlanması ve devamı için bizlere güç ve iman vermesini dilemeliyiz. Yanlız kendi sevdiğimiz insanların değil, bütün insanların sevgiye layık olduğunu düşünerek, sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için dua etmeliyiz.

unnamed (2)Ey Allah’ım bize ve nesillerimize uzun, hayırlı ve sağlıklı bir ömür ver, bize hayırlı işler nasip eyle. Vakti gelmiş bekarlara hayırlı eşler, evli olanların evlerine mutluluk ve huzur ver. Evladı olmayanlara hayırlı evlatlar, evladı olanlara uzun, hayırlı, ve sağlıklı ömür ver Allah’ım. Hastalarımıza şifa, borçlu olanlara ödeme kolaylığı ver, maddi manevi hazinelerinden nasip eyle Allah’ım.

Bu yıl 13 Temmuz’u 14 Temmuz’a bağlayan gece Kadir gecesi.

Bu mübarek gecede ettiğiniz dualar kabul olsun benim sevgili kahve dostlarım.

Ebediyete intikal etmiş büyüklerimiz, şehitlerimiz nur içinde yatsın.

Kadir Geceniz mübarek olsun, Allah bayramlara erişmeyi nasip etsin..

Sevgilerimle

Binnaz Abla’nız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.