Kadın Olmak

fal-ad1

kasin2Kadın; bir cinsiyetten önce, bir değerdir. Önemsenmediği ve değersiz görüldüğü takdirde yaşam kayıplarının tek ana sebebidir. Anasız çocuk nasıl olamıyorsa, nefes olmadan nasıl yaşam olamıyorsa, susuz bitki nasıl yaşayamıyorsa, kadınsız bir toplum da asla düşünülemez. Sadece erillerden oluşan bir toplum , toplum olma özelliğine haiz olamaz.. Üreme aracı olarak görülebilen ikinci cins ve sadece araç olarak değerlendirilen kadın, bir toplumun var olamama, gerileme sebebi olarak ortaya çıkar. Hangi yaşta olursa olsun bir dişi kişinin yapıcı özellikleri doğuştan gelmektedir. Ve bu özellikler sadece kadına Allah tarafından verilmiş armağandır. Bu armağanın özelliği hep erilce kıskanılmaktadır.

kadin1Bir kadın kendini keşfettiğinde, bir toplum kendini keşfeder, bir ülke çığır açar, büyür, gelişir, güzelleşir. Tıpkı bir kadın gibi, sevildikçe mükemmelleşir. Eğitildikçe, kaliteli insan yetiştirir. Topluma sevgiyi ve iyiliği getirir. Anlayışı, yüksek bilinci var eder. Bu süreç, gelip devam ettikçe de, tüm dünya ya örnek olur. Bir kadın değişir, bir ülke değişir, hatta bir dünya değişir. Kadınlarımızı sevelim. O sevildikçe, güzelleşir ve güzellik katar her bir değere ve inanca. Mutluluk, huzur gelir içinize. İnsan sevgisini, doğa sevgisini, hayvan sevgisini, yaşam sevgisini öğrenirsiniz. Ve daha da öğrenilecek çok şey bulursunuz. Hepsi de sevgi üzerine mükemmelliğe gidilen yolda öğrenilir. Evet, Kadın değer katar, aklınıza gelen her şeye; taşa bile özellik katar. İnsan değerlerinin kıymetini bilir. İnsanı insan yapan özelliklerin temelini barındırır içinde.

Kadın olmaz ise; ruh olmaz,kadin3
Kadın olmaz ise, aşk olmaz,
Kadın olmaz ise, nefes olmaz.
Yaşam doğmaz, doğurulamaz.

Kadını eğitelim, yeni mükemmel dünyalara erişmek ve her yeni güne anlam katarak merhaba demek için sevelim. Ancak o zaman her bir değerimizce sevilir, yücelir, güzelleşiriz. Bir bütün olabiliriz. Bütün olamaz isek, yok olmaya mahkum ediliriz. Kadınımızı, kızlarımızı, analarımızı sevip, sahip çıkalım. Kimsenin üzmesine, kırıp dökerek yok etmesine izin vermeyelim. Onlara haince dokunan elleri kıralım. Şiddete, şiddetle hayır diyelim. Onların yok olması demek, hayatın yok olması demektir. Yaşamın boş olması demektir. Yaşamlarımıza, huzurumuza, kendi değerlerimize sahip olalım. Evet mutluluk hiç zor değil ama, kaybedilen değerlere izin verilirse eğer, mutluluk denen bir şey de olmaz. Düşten öte, rüyalarınız bile olmaz.

Dünya, değerleriyle güzeldir. Değerli olmak ise; insanın kendi içindeki tutkusuyla var olur. Var oluş bir anlam kazanmalı. O anlama değer katan bir kadın, bir anne, bir güzellik olmalı.
Bir kadın olmalı insan yaşamında,
Bir kadın olmalı mutluluk ormanında,kadin
Bir kadın olmalı her anlamda,
Bir kadın olmalı ki tutku da bir, inanç da bir
Cennet olmalı, analarımızın ayakları altında,
Huzur bulmalı, bir annenin dizlerinde,
Ana kucağında şefkat olmalı,
Sonsuz aşk olmalı sevgilinin kollarında,
Bir kadın gibi olmalı ki, her şey var olabilsin. . .
Tüm annelere, sevilen genç kızlara, küçük prenseslere ithaf olunur.

Sevgilerimle . . .

fal-ad1
Nihal Işık

Nihal Işık

"Çocuk denecek yaştan beri kahve falı ilginç gelmiştir bana. Bence, söylenmek istenen ne varsa bir tek kahve falında var diyorum. Niyet ederken dikkatli olmanizi öneriyorum. Gerçekler bazen bizi üzebilir ya da sevindirir...Üzülsek de gerçeği duymak en hayırlısıdır aslında. Gerçekleri benden duymak istiyorsanız, binnazabla.com dayım sizleri bekliyorum...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.