Jüpiter’le Yeniden Doğma Vakti

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Ekim ayının sonları ve Kasım ayı Akrep burcuna geçiş yapan Jüpiter’in Güneş’le kavuşum yaptığı etkilerle başlamıştı. Gökyüzünün ‘Büyük iyicil’i olarak adlandırılan Jüpiter; her burçta yaklaşık olarak bir yıl kalır ve turunu 12 yılda tamamlar. Jüpiter; 12 yıl sonra Akrep burcuna geçiş yaptı ve burada önümüzdeki yılın Kasım ayı başlarına kadar yolculuğunu sürdürecek. Akrep’in kuvvetli enerjiler taşıyan, değişim ve dönüşümü, küllerinden yeniden doğuşu da temsil eden temalarını daha yoğun hissettirecek. Özellikle Satürn’ün Akrep geçişiyle birlikte hayatlarında zorlu etkiler alan başta Akrep olmak üzere su grupları; bununla birlikte toprak grubu burçlar için güzel dönemler olduğunu söyleyelim. Elbette bu etkiler haritalarımız ölçüsünde daha detaylı gözlemlenebilir.

Göksel semboller ve transitler adına Kasım ayı; Jüpiter’in Güneş’le kavuşumu ardından bu kez Venüs’le kavuşumu ile devam ediyor. Bu sabah bu iki büyük iyicil gezegenin birbirine en yakın olduğu konumda uyandık. Güneş doğmadan önce uyanarak gökyüzüne bakanlar, Jüpiter ve Venüs’ü birbirine çok yakın konumda görebilmer şansına da sahip oldular. İki benefik etkili gezegenin tam kavuşumu yarın gerçekleşiyor. Bu kavuşum; şans, bereket, maddi konular, sevgi ve ilişkiler, kariyer konularında güzel etkiler getiriyor birçoğumuzun hayatına. Ayrıca; 2012’de Satürn Akrep’in etkisini yoğun olarak hayatında yaşayan ve kayıplarla yaralar alanlar için de haritalarının süreçleri doğrultusunda güzellikler verecektir bu şanslı etkiler.

Pazar gününün diğer transit etkilerine gelirsek, Ay; gün boyunca titiz Başak’ta yoluna devam ediyor. Sabah saatlerinde önce Venüs ve hemen ardından Jüpiter’le sekstil açısı sevdiklerimizle birlikte güzel bir sabah geçirmemize, biraz tembelliğe, yeme – içme, harcama konularında isteğe de yol açtı. Bununla birlikte ruhsal olarak da keyifli, olumlu hissetmemize neden oldu çoğunlukla… 

Öğle saatlerinde etkili olan Ay – Merkür karesi, iletişimde biraz sert etkiler taşıyor ancak; ben sabahın enerjisiyle bu sürecin kolay geçebileceğini düşünüyorum. İletişim konularında çok dik hareket etmeden sakin kalmak yerinde olur. Ay’ın Neptün’le karşıt açısının gelişeceği öğleden sonrası ve ilerleyen saatlerde konsantrasyon güçlüğü, yanılma, hayal kırıklığı yaşanabilir. Kandırılma, aldanma etkilerine de açık olan bu süreçte odaklanmamız gereken işler, önemli çalışmalar açısından biraz beklemek daha uygun olacaktır. Kendimizi daha iyi hissedeceğimiz çalışmalara ve sevdiğimiz şeylere yoğunlaşarak bu etkiyi geçirebiliriz. Alış – veriş ihtiyacımızda yoğunluk yaşanabilir ancak harcamaları dikkatli yapmak ve yanılmalara kapılmamak yerinde olacaktır.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.