Jupiter – Uranüs Karşıtlığı

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Dün itibariyle gerçekleşen Jüpiter – Uranüs karşıtlığı; gerek bireysel gerek kolektif alanda beklenmedik ve ani olayları tetikleyecek. Yaklaşık on kadar etkili olacak bu karşıtlık; ekonomide özellikle döviz piyasalarında ani iniş – çıkışlara, para piyasalarında dalgalanmalara, ekonomi ve kolektif alanda gerçekleşecek önemli sert yapılandırmalara, hava ve uzay teknolojisi, bilimsel ve teknolojik alanda dikkatleri çekecek gelişmelere işaret ediyor. Bununla birlikte bu karşıtlık; etkileşimde olacağı diğer açılarla incelenerek kendini daha belirgin hale getirecektir.

Balık burcunda ilerleyen Mars; Güney Ay Düğümüyle kavuşum halinde. Mars, Balık burcunda pek rahat edemediği, sinsi hareket eden bir yapıda ilerler. Balık burcunun duygusal, bırakan, feda eden yapısında zorlanır. Agresyonu içe dönüktür. Enerjisini dışarıya yansıtamaz ve sıkışır.

Ay düğümleri astrolojide oldukça önemli kadersel temaları içerir. Bireysel haritalarımızda yer alan ay düğümleriyle birlikte yer alan gezegenler, düğümlerin bulunduğu evler ve burçlar, gezegen transitlerinin düğümlere etkisi oldukça önemlidir. Karmik etkiler taşır ve içerikleri oldukça kapsamlıdır. Bir haritada Kuzey Ay Düğümü (KAD), kişinin kadersel planda ve yolunda gitmesi gereken yöndür. Kad’ın bulunduğu ev ve burç, etkileşimde olduğu gezegenler çok önemlidir ve haritada iyicil etkiler taşır. Burası; bu hayatta kişinin gitmesi gereken kadersel yönüdür ve yeni bir alanı işaret eder. Güney Ay Düğümü (GAD); karmik yapıyı temsil eder. Kişinin geçmişten getirdiği özellikler, kodlar, bırakması gereken özellikler ve karmasında taşıdığı etkileri temsil eder.

Genel haritalar için de Kuzey ve Güney Ay Düğümlerinin etkileri çok kuvvetlidir. Güney Ay Düğümü; transit ve ülke haritalarında kolektif kadersel geçmişi, karmadan getirilen ve bütünü etkileyen karmik noktaları anlatır.

Bu nedenle; Mars gibi savaşçı, asi ruhlu bir gezegenin; karmik etkili ve geçmişe yönelik özellikleri anlatan Güney Ay Düğümüyle kavuşuma gitmesi ve bunu yine kolektif bir burç olan Balık burcunda gerçekleştirmesi çok önemli bir süreçten geçtiğimizi de göstermektedir.

Ay; Balsamik fazda ve 29’unda gerçekleşecek olan Oğlak Yeni Ay’ına doğru gittikçe kapanmış durumda yay burcunda hareketini sürdürüyor.

Yay burcunun iyimser, olaylara pozitif yaklaşabilen yapısını bugün biraz daha iyi hissetmemiz mümkün.
Merkür’ün Neptün’le gerçekleştirdiği sekstil açı; yardımlaşma ve empati duygumuzun daha sosyal alanda hissedileceği bir görünümde.

Sabah saatlerinde etkisini hissettirecek olan Güneş – Mars sekstil açısı; hem güçlü ve kararlı bir görünümde hareket etmeyi hem de güç işlerin altından cesaretle kalkabilmeyi vurguluyor. Yönetim kademesinde bulunan kişilerin gün içinde etkisini daha kuvvetli göstereceği beraberinde yine önemli kişilerden destek alabileceğimiz bir süreçteyiz.

Ay’ın, Jüpiter – Uranüs’le uyumlu açısı; çalışmalarımızda ve hayatımızda deişiklik ve yeniliklere açık bir desteği sağlıyor. Özellikle öğlen ve akşam saatlerinde etkili olacak bu görünüm; işlerimizde hızlı ve kolay ilerlemeyi destekliyor.

Gece saatlerinde etkili olan Ay – Satürn kavuşumu; duygusal anlamda kısıtlanma ve baskı hissi yaratabilir. Geçmiş tecrübeler ve sorumluluklar konusunda bizi zorlayabilir. Bu açı Chiron’la kare açıyı da etkin hale getiriyor. Bu nedenle özellikle duygusal anlamda yaralanmalara ve geçmiş tecrübelerimizi yeniden hatırlamaya açık durumdayız. Bu süreçte; aslında bizden tecrübeli kişiler ya da aile ülerimizin de desteğini almak rahatlatıcı olacaktır.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.