Jüpiter Terazi Burcunda

fal-ad1


9 Eylül…Jüpiter Terazi’de,

O zaman adalet, barış sanat, renk, estetik…

Merhaba Değerli Astroloji Takipçilerimiz,

Ay, tüm gün boyunca Yay burcunda hareketine devam ediyor. Yay burcu temalarını gün boyunca etkili olarak hissedeceğimiz, iyimser, meraklı, sosyal bir gündeyiz. Günün ilk açısı gece yarısı itibariyle Ay – Satürn kavuşumu olacak. Ardından önce Ay -Neptün karesi ve sabaha karşı Ay Düğümleriyle arasında kare açısı oluşuyor. Bu açılarla birlikte tetiklenen ve zaten etkisi başlayan Satürn – Neptün karesi ve Düğümlerle birlikte bir T-kare açı oluşumunu göreceğiz. Erken saatlerde olması nedeniyle kısmen şanslıyız. Çünkü bu açılar; geçmiş tecrübelere takılıp kalma, özgüvenin olumsuz etkilenmesi, enerji ve motivasyon düşüklüğü, hayal kırıklığı, endişe ve engellenme hissi verebilir.

Yine sabaha karşı gerçekleşecek olan Ay – Venüs altmışlık açısı diğer açıların görünümlerini az da olsa rahatlatabilir. İlişkiler ve sevgiyle ilgili biraz daha belirgin etkiler altında olacağız bu saatlerde ve öğleden sonra itibariyle büyük iyicil gezegen Jüpiter, terazi burcun geçiyor. Zodyak üzerinde hareketini 12 yılda tamamlayan ve her burçta ortalama 1 yıl 9 Eylül2kadar kalan Jüpiter (Tanrıların Kralı Zeus), Terazi burcunu en son 24 Eylül 2004 – 25 Ekim 2005 tarihleri arasında ziyaret etmişti. 10 Ekim 2017’ye kadar kalmak üzere bu burçta kalacak olan Jüpiter, ortaklıklar, evlilikler, estetik, sanat, diplomasi, nezaket, hukuk, politika konularında daha şanslı ve rahat ilerleyebileceğimiz zamanları işaret ediyor.

Geçtiğimiz 1 yıl süresince Başak burcunda rahat hareket edemeyen ve bizi oldukça zorlayan Jüpiter; bu kez yıl boyunca Uranüs ve Plüton’la olumlu açılar gerçekleştirmeyecek. Bir başka ifadeyle bu açıların etkileriyle aslında rahat hareket etmesi gereken konularda biraz zorlanacak. Ancak; her zorluk beraberinde değişim ve büyümeyi getirir, bunu da unutmamak gerekiyor. Jüpiter ülkemizin 4. Ev konularını etkilerken, bireysel haritalarımızda karşılık gelen evin konularında çeşitli etkiler, büyüme ve değişiklikler yaşayacağız.

Jüpiter olumlu olduğu kadar, olumsuz büyüme, genişlemeleri de işaret eder. Örneğin bazı hastalıkları büyütebilir, kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklar daha belirginleşebilir. Bu konularda dikkatli olunur ve imal edilmezse olumsuz sonuçların açığa çıkması engellenebilir. Ayrıca Jüpiter’in hayatımıza şans getirdiği alanları doğru değerlendirmezsek, aynı şekilde kaybedebiliriz.

99Yine öğleden sonra Ay -Güneş karesi belirgin hale geliyor. Daha önce 1 Eylül halkalı Güneş Tutulmasından da bu etkiyi biliyoruz. Bu nedenle o aralıktaki etkiler tekrar edebilir. Ayrıca; dün de belirttiğimiz ve 10 Eylül’de aktif hale gelecek olan Satürn ve Neptün karesi kendisini hissettirmeye başladı. İlişkilerin zarar görebileceği, kopabileceği baskılayan, zorlayan etkiler veriyor. Ayrıca spekülatif duyumlar, dolandırıcılık, aldanma gibi olumsuz durumlara açık bir gündeyiz yine… Akşam saatlerinde Ay’ın Mars ile kavuşumu gerçekleşiyor. Ay’ın doğasına ters gelen Mars, bizi biraz çabuk sinirlenen, hızlı ve agresif hareket ettiren, huzursuzluk veren duygularla sınayabilir. Zorlayıcı bir kavuşum olmakla birlikte, kontrolümüzü sağlayabilirsek, normal zamanlarda yapılması zor olan işleri ele alabiliriz. Her durumda dengemizi korumaya ve sakin kalmaya özen göstermemiz gereken bir gündeyiz.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.