İyi Bayramlar :)

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Bayramlar insanları bir araya getiren en güzel vesilelerden birisidir. Bayram, hepimize geldiği için bayramdır en çok. Kundaktaki bebeğimizden, yaşlımıza kadar hepimize gelir ve tek bir amacı vardır; hayatın akıp giden sıkıntılarına, dertlerine, ağırlığına kısacık da olsa ara vermek, dargınları barıştırmak, görüşmeyenleri görüştürmek.. Birliktelik duygusu hakimdir bizim bayramlarımızda. Bayram aslında insanları sevindirdiğimiz zaman bayram olmaktadır. Bir çocuğu, bir yaşlıyı, bir hastayı, bir kimsesizi sevindirmek en güzel bayram kutlamasıdır. Bu fani dünyadan göç edip, kabirlerinde bir dua bekleyen ana, babalarımızı ziyaret etmektir en güzel bayram.

pazar kahvesiBayramın güzelliği, çocukların gülüşündeki masumiyette saklıdır, onları sevindirmek bayramların en güzelidir. ‘iyi bayramlar’ demekle mi oluyor iyi bayramlar, yeterli mi zorunlu ziyaretler? Çocukken giyilen parlak rugan ayakkabıların, kat kat fistolu kabarık elbiselerin, porselen şekerliğin içindeki renk renk bademlerin, el öpüp harçlık aldığında o çocuk yüzüne dağılan kocaman bir gülüşün masumiyetinde saklı değil midir?

Günlerden bir gün, bir din bilgininin yolu akıl hastanesine düşmüş.” Gidip bir gezeyim, akıl hastalarının halini göreyim” demiş. İçeri girmiş ki elleri, ayakları bağlı bir delinin, sevinç içinde bağırıp çağırdığını, keyiften sarhoş olduğunu görmüş. Yanına giderek; ”Yahu demiş elin, ayağın bağlı iken bu neşe de nedir? tutsaksın, görmüyor musun halini? Deli; ‘Evet elim, ayağım bağlı benim ama yüreğim değil. Gönlüm özgür oldukdan sonra tutsak olmuşum ne olur? Alem dediğin nedir, sonsuz bir deniz, adı da gönül değil midir?. İşte o denizde hürüm ben ” demiş. ”Deliye her gün bayram” dense de.. Her gününü bayram tadında geçirmek için illaki deli olmak gerekmiyor.

pazar yazıları3-4 güne sıkıştırılmış bir tatilden öte bir şeydir bayram.. Hayata rastgele serpiştirilmiş ilahi ikramlar, kıymet bilen kullar için her zaman bayramı yaşatır. Nefes almak bayramdır mesela, günün birinde soluksuz kalınca anlar insan.. Görmenin nasıl bir bayram olduğunu ise karanlıklar öğretir insana. Küsken barışmak, hasretken kavuşmak bayramdır. Daha nice ilahi ikramlar içindeyiz aslında bunların kadrini bilirsek, kıymet bilmeyi öğrenirsek her günümüz bayram olur. Her günümüz bayram diye bize deli deseler de, razı olmalıyız böyle deliliğe .

Kırılan gönülleri yeniden kazanmanızı, sizi kıranları da bağışlayarak kucaklaşmanızı, birlik beraberlik içinde, neşe içinde bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum.

Bugün Kurban Bayramının 3.günü, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin anlam kazandığı bu güzel günde eşiniz, çocuklarınız, sevdiklerinizle bayramınızı güzel geçirmenizi diliyorum benim güzel kahve dostlarım..

Sevgilerimle…

Binnaz Ablanız 🙂

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.