İlk Cemre Havaya Düşer

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz, 

Binnazabla ailesinin tüm takipçilerine huzurlu, verimli ve keyifli bir hafta diliyoruz. Günün gezegen açılarını sizlerle paylaşmadan önce dilerseniz gelin çok kısa bu haftanın öne çıkan Gökyüzü olaylarını değerlendirip, minicik bilgiler aktaralım. 

Siz değerli takipçilerimizin de bir süredir bildiği gibi Gökyüzünde; hareketlilik bitmiyor. Gökyüzü elbette durağan olamaz… Ancak bu hareketlilik kadersel nitelikte, ciddi bir değişim ve dönüşüm tetikleyicisi konumundaysa… İşte bizim konumuz asıl burada başlıyor. 

Yeni bir dönemin kapısını açan Aslan’da Ay tutulması; özellikle birçoğumuzun hayatında duygusal etkiler yaşattı. Belli konularda farkındalıklar, uyanışlar, bitişler, başlangıçlar gelişti.

İlişkiler ve değerler önem kazandı. Otorite figürleri ve kariyer hayatımızla duygusal tarafımız arasında köprüler kuruldu, köprüler atıldı. Herkes; kendi şovunun sahne hazırlığını gerçekleştirdi. Dolunay; tamamlanma ve dolma enerjisi verir. Ay; yeni Ay’a doğru kapanma hazırlığına döndü. Aslında bu süreç tamamlanma ve yeniyi başlatma süreci iken; yaklaşan ve önümüzdeki ayları çok ciddi olarak etkisi altına alacak Güney ay Düğümündeki Güneş tutulması tamamlanma enerjisini çok rahatlatamıyor. 

26 Şubat Pazar günü gerçekleşecek olan Balık burcundaki Güneş tutulması; astrolojide AY Düğümleri olarak belirttiğimiz ve kadersel temaları içeren Güney Ay Düğümünde gerçekleşiyor. Hafta içindeki yazılarımızda; kısa kısa ve hafta sonu siz değerli takipçilerimiz için detaylı olarak paylaşacağımız bu tutulma; sadece kişilerin üzerinde değil özellikle ülkemiz açısından oldukça kritik ve tarihsel bir anlam taşıyor. 

Aynı gün Merkür’de Balık burcuna geçiyor. Astrolojik anlamda bakıldığında Güneş tutulmasında Balık burcunda yoğun bir gezegen birikmesi görülüyor. Güne ve haftaya dinamik başlıyoruz. Merkür’ün hafta boyunca gerçekleştireceği açılar, iletişim anlamında hareketlilik veriyor. Ay; Yay’da ilerliyor. Mars’la gerçekleştirdiği trine açı; günün hareketli ve enerjik başlangıcını sağlıyor. Ardından gelen Ay – Merkür sekstili de; öğlen saatleri ve sonrasında iletişimin yoğun ve olumlu desteklerle ilerleyeceğini gösteriyor.

Ay – Uranüs trinesi; akşam saatlerinde planlarda değişiklikler ve ani gelişmeler verebilir. Bu nedenle bu saatlerde biraz daha esnek ve uyumlu davranırsak keyif alabileceğimiz süreçler içindeyiz. Hatta mümkünde kendimizi hazır Yay temaları da Gökyüzünde açıkken; yeni ve farklı olanı deneyimlemek adına akışa bırakalım biraz…. 

Akşam saatlerinde yine güzel açılarla ilerliyoruz. Ay – Jüpiter sekstil açısı seyahatler, eğitim, felsefe, uzak kültürler ve meditatif konular açısından da şanslı ve değerlendirilmesi gereken etkiler veriyor. Dua, meditasyon, spritüal konularla ilgili çalışmalara da yoğunlaşabiliriz. Yeme – içme ve hormonlar konusunda biraz yükselen ivme gösterebilir vücut dengemiz. O dengeyi koruyarak “an”ların güzelliklerine odaklanalım.

Veee… bugün baharın müjdecisi Cemre’lerin ilki havaya düşüyor. Yüreğinizden havalara kuşlar, dilekler uçurun. Hafifletin bugün duygularınızı…

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.