İlişkilerde Hassas ve Kuruntuluyuz

fal-ad1

img_4868Merhaba Değerli Takipçilerimiz,

Merkür’ün oldukça etkili olduğu İkizler Dolunay’ının ardından Ay; Yengeç burcunda ilerleyişine devam ediyor.

Dolunay’ın etkileri henüz devam ettiği için; Yengeç burcunda etkiler de çok daha yoğun yaşanacak bu süreçte… Duygusal anlamda ve özellikle ikili ilişkilerde hassas ve kuruntulu davranma ihtimalimiz çok yüksek. Merkür’ün de hassas derecelerde olması, iletişimde çok daha fazla dikkatli olmayı gerektiriyor.

Duygusal anlamda; alıngan, ilgi bekleyen, en ufak eleştiri ya da tepkide kırılabilecek durumlara girebiliriz. Kendimiz de aynı kırılgan noktada olabiliriz. Ancak; ailemiz, sevdiklerimiz, çalışma ortamımızda karşı tarafla mümkün olduğu ölçüde şu birkaç gün tartışma ya da eleştiri ortamlarına girmemeye özen gösterelim. Yapabilirsek; sevdiklerimize biraz daha toleranslı ve şefkatli davranmaya dikkat edelim. Kendimizi de ihmal etmeden elbette J

Ay, Yengeç burcundayken; ev, aile, img_4869yuva, vatan kavramlarımı öne çıkar. Milli duygular, kökler, geçmiş, korkularımız ve içgüdüler daha yoğun hissedilir. Zorlu sınavlardan geçtiğimiz şu günlerde hem bireysel hem de ülkemiz ve güvenliğimiz açısından da daha hassas davranmamız bu süreçte daha belirgin hale gelecektir.

Sabah saatlerinde; Ay – Neptün üçgen açısı ilahi kanaldan beslenebilmeyi sağlıyor. Günün biraz daha yumuşak ve destekleyici enerjilerle başlamasına fırsat tanıyor.

Öğle saatlerinde; Ay – Merkür karşıtlığı devreye giriyor. Bu süreçte biraz daha dikkatli olmak gerekecek; tartışma ve iletişimde gergin etkilere açık saatler yaşayacağız. Konuşmalarımızda, daha özenli davranmaya ve karşı tarafın sözlerine hemen tepki vermeyip sakin olmayaözen gösterirsek, daha kolay hareket edebiliriz.

Öğleden sonra Ay – Plüton karşıtlığını hissedeceğiz. Bilinçaltı biraz olumsuz bir hareketlenme yaşayabilir. Duygusal anlamda gergin ve dönüştürüp zorlayan enerjilerin etkisi altında kalacağız. Sert, manipülatif etkiler yoğun olarak hissedilebilir. Bu kuvvetli enerjiyi, sezgilerimizde derinleşmek ve okült alanda ilerleme amaçlı olumlu bir şekilde kanalize etmek daha akılcı görünüyor.

bright picture of hugging mother and daughter
bright picture of hugging mother and daughter

Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi, duygusal hassasiyetimizin üst sınırlarda olacağı, hormonlarımızın da aynı şekilde yükseleceği zamanları gösteriyor. Davranışlarımızda abartıdan uzak durmaya ve iştahımızı kontrol etmeye ihtiyaç duyabiliriz. Mali konularda, para piyasaları açısından da manipülatif ve zorlu etkiler var. Ani çıkışlar gündeme gelebilir.

Gecenin ilerleyen saatlerinde; Ay – Uranüs karesi etkisini hissettiriyor. Bu kadar yoğun ve baskılayan enerjilerle dolu bir günün ardından dışarıda olmak zorunda değilsek; dinlenmeye ve şartları zorlamamaya çalışalım. Ani ve agresyona açık davranışlar, şok edici gelişmeler yaşamamak adına sakin kalmak için her zaman olduğundan daha fazla özen gösterelim.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.