İkizler Burcunda Yeni Ay

fal-ad1

Değerli Takipçilerimiz;

Günün ilk diliminde boşlukta ilerleyişini sürdüren Ay; öğleden sonra İkizler burcuna geçiş yapıyor. Gün boyunca; Venüs – Plüton karesinin etkisini görüyoruz. Özellikle ilişkilerde zorlanmalara, güç gösterilerine neden olabilecek bu açı; farkındalık gerektiriyor. Kıskançlık, zorlama, zorla kabul ettirme, baskı, meydan okuma gibi şekillerle ortaya çıkabilecek bir enerjiyi barındırıyor bu kare açı…

Gelelim günün önemli gezegen olayına; 

Bugün akşamın ilerleyen saatlerinde İkizler burcunun 4 derecesinde bir Yeni ay meydana geliyor. Nisan ayının ikinci diliminde Boğa ile başlayan ve ardından Akrep Dolunay’ı ile belirgin hale gelen Venüsyen konular yine iletişim eksenli olmak üzere devam edecek. Özellikle ilişkilerimiz, değerlerimiz, sahip olduklarımız ve harekete geçme kavramlarında yaşanan sıkışmışlık hissini biraz daha geri plana attığımız bu süreçte; somut konular da ön plana çıkmıştır. Gözle görülür değerler, rahatlık ve konfor alanımız; ilişkilerde sen – ben kavramı ve kuvvetli bir Akrep Dolunay’ıyla; neredeyse kış ve bahar girişi üstelik Retroların etkisiyle bizi epey yordu.

Boğa’yla başlayan ilkbahar etkisini; biraz daha hissederken İkizler’in yöneticisi Merkür’ün temalarını hissedeceğimiz ancak belirgin bir açısı olmayan, sabit yıldızların ekisiyle yorumlanacak bir Yeni Ay süreci deneyimleyeceğiz.

Eğitim, öğretim, entelektüel konular, yazı, çizi, ticaret, pazarlama, gezme ve özgür olma isteğimizin ön plana çıkıyor. Bol iletişim, konuşma, dedikodu, sosyal ortamlar oldukça yoğun bir şekilde hayatımıza girebilir. Ancak; bir taraftan sahip olduklarımız, güvenli alanlarımız da bir tarafımızda bizi bekliyor. Biraz daha ben – biz dengesini de gözeterek hareket edeceğimiz ya da etmek zorunda kalacağımız bir süreci de işaret ediyor etkiler. Yeni Ay; haritanın sporcular, sanatçılar, çocuklar, gençler ve eğlence yerleri, spor mekanları göz önünde olabilir.

Düşüncelerin hareket hızı biraz yoğunlaşırken konuşma ihtiyacımız da hızla artıyor. Sivri dilli ve aklımıza eseni söylemek konusunda heyecanlı olabiliriz. Ancak; Merkür Boğa’da biraz daha temkinli olmak konusunda bizi uyarabilir ve yavaşlatabilir.

Yeni Ay; Mars’ın etkisiyle fiziksel anlamda hız verirken; bu hızın özellikle trafikte dikkatli sınırlarda tutulması konusunda uyarıyor bizi. Bununla birlikte fiziksel aktiviteler, kemik, kırık – çıkık, sinirsel zorlanmalar konusunda hassas etkiler altındayız.

Bununla birlikte; özellikle projeler, pazarlama, eğitim, seyahat alanlarında birsüredir emek verdiğimiz, çalıştığımız konularda başarıyı yakalama şansımız var!!! Eğitim – öğretim, sınavlar açısından da şanslı bir dönem. Özellikle dönem sonunun yaklaşması nedeniyle sınavlar, teslim edilmesi gereken ödevler ve projeler, sunumlar, seminerler için olumlu bir süreçteyiz.

İçimizde bir heyecan var ancak; bir kararsızlık da hakim! Belki kararsızlığa odaklanmak ya da aklımıza estiği gibi ani ve sabırsız bir şekilde hareket etmek yerine; biraz daha odaklanarak ve donanımlı eyleme geçmek doğru olur. Entelektüel zekanın bir hayli açılacağı; öğrenme isteğimizin belki de çok yükseleceği güzel etkiler altında; edebiyat, yayıncılık, yaratıcılık bazlı gelişmeler yaşanabilir.

Yeni Ay’ın hemen ardından; Cuma akşamı hilal’le birlikte İslam aleminde “On Bir Ay’ın Sultanı” Ramazan başlıyor. Yeni Ay’ın Jüpiter ve Venüs’ün olumlu açılarıyla da bu sürece giriş yapması; yeni gelişmeler adına da aslında olumlu yol alabileceğimiz bir sürece işaret ediyor.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.