İki Kişilik Orta Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

fal-ad1

Sevgili Kahve Dostlarım merhabalar…!!!

İki kişilik orta Türk Kahvesi nasıl yapılır
Orta Türk kahvesi

Binnazabla.com’un değerli takipçileri ben bugün size İki Kişilik Orta Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? bu konuda bilgi vermek isterim…

Bir kere sevdiğiniz bir dostunuzla bir araya gelmişsiniz Kahve’siz asla sohbetin tadı çıkmayacağı gibi dostlukları pekiştirmek adınada çok önemli bir yeri vardır Türk Kahve’sinin..

Uzun yıllardan beri hep Kahve içtiğimiz özel arkadaşlarımız farklı olmuştur çünkü bunu özel olarak seçeriz Kahve’nin yükleyeceği o hatırı sayacak kişileri seçeriz bunun için değil mi..?? Mesela benim her canım Kahve içmek istediğinde aklıma gelen bir kaç özel isim vardır olmazsa olmaz arkadaşlarım bir kaç dostum kimi zaman hiç üşenmeden kilometrelerce yolu onunla bir Kahve içmek için üşenmeden giderim ve onunla içerken aldığım keyif bu zahmete değer derim..

Tabii birde Kahve’nin tadı şekeri lezzeti ve köpüğü de yerinde oldu mu o damaktaki lezzet akşama kadar mutluluk verir değil mi..?? Sizde böyle hissetmezmisiniz.??

Türk kahvesi
İki kişilik orta Türk kahvesi

Şimdi bu lezzeti yakalamak Türk Kahve’sinin eşsiz damakta kalıcı keyif veren lezzetini yakalamak için size iki kişilik Kahve’nin nasıl yapılacağı konusunda biraz bilgi vermek isterim zira bu benim uzmanlık alanım olur :)) İçen arkadaşlarım onların evindede olsak Kahve’yi benim yapmamı isterler her zaman..

Evet hanımlar bakır cezvemizi aldık ocağın başına geçtik mis kokulu taze çekilmiş Kahve’nin kapağını açtık o eşşsiz koku her yere dağılmaya havada hoş bir rahiya bırakmaya başladı bile değilmi:)) Orta boy düz beyaz fincanlarımızı aldık ve ilk önce dudak payı kalacak şekilde iki fincan suyu cezvemize aldık,daha sonra orta boy tatlı kaşığı ile tepeleme iki kaşık Kahve’mizi ekledik ve orta şekerli olması için benim en ideal ölçüm küçük boy küp şekerlerde üç tanedir, bunuda ekledik ve artık pişmeye hazır değilmi..??

Ama Türk Kahve’si pişirmekte bir sanattır haberiniz olsun..!! İlk önce çok güzel karıştırdığım Kahve’mi ocağa kısık ateşin üzerine oturttum ve orta ısıya geldiğinde bir sefer daha karıştırıp bırakıyorum.. Yavaş yavaş köpük kabarmaya başladığında ben cezvemi alır bir tatlı kaşığı yardımıyla Kahve’min köpüklerini iki fincana bölüştürürüm ve sonra cezvemi tekrar kısık ateşin üzerine koyup Kahve’min yeniden kabarmasını beklerim..

Orta Türk Kahvesi
Türk Kahvesi

Kahvem iyice kabarmaya başlayınca yeniden alır iki fincanın yarısına kadar Kahve’leri paylaştırım üçüncüye ocağa alırım cezvemi son olarak bir kere daha Kahve’min kabarmasını bekler dudak payı bırakacak şekilde yeniden iki fincanın tamamını doldururum ..

Yanına suyunu ve lokumlarınıda ilave ettikten sonra servisimi yararım…

Evet sevgili hanımlar şimdi böyle itina ile ve sevgiyle hazırlanan bir Kahve’nin hatırı kalmazda ne olur? Siz olsanız bu Kahve’yi bu lezzette içmek için şehirin diğer ucundada olsa o arkadaşınıza gitmeyi göze almazmısınız..?? Helede bu arkadaşınız size birde Binnazabla.com’un değerli yorumcularından birde yorum alırsa vallahi ben olsam hiç üşenmeden giderdim ya siz…??

fal-ad1
Hülya Demir

Hülya Demir

Başak burcunun etkisi ile insanlarla ilişkilerinin çok kuvvetli olduğunu ifade eden yorumcu, altıncı hissine çok güveniyor."Sıkıntılarınızı paylaşıp sizleri rahatlatmak için buradayım." diyen yorumcu, sıcak ve etkileyici yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.