İç Sesiniz Dışarıdan Duyulsaydı Ne Olurdu?

fal-ad1

İç ses, bazı kararlarımızda doğruca bizi sonuca ulaştırırken bazı zamanlar korkularımıza yer vermememize neden olabilmektedir. Kimse duymuyor kimse bilmiyor diye içimizden geçirmenin giz’inin de ortadan kalkacağını söylesem şaşırırdınız öyle değil mi? Uçsuz bucaksız olduğu bilindiği ve her gün bir yenisi eklendiği için hızına yetişemeyip dışımızdan ya da içimizden “teknoloji çok gelişti” denilir ve emin bir yanıt verilir. Bu bile iç sesimizin sesidir. Bu iç ses nasıl oluşur? Düşüncelerimizin zihnimizde meydana getirmiş olduğu sese iç ses denmektedir. İç ses, gözle göremediğimiz kas hareketlerimiz sayesinde gırtlağımızda titreşimle oluşuyor.

Masaschusetts Teknoloji Enstitüsü “AlterEgo” adı verilmiş olan giyilebilir bir aygıt geliştirmiş, sırf insana özgü olan iç sesi dışa yansıtmayı planlayarak geliştirmişler. Yanak ve çeneye temas eden bir aygıtın elektrotlar sayesinde çalışıyormuş. Araştırmaların gelişimini internet üzerinden yakından takip ediyorum bana oldukça ilginç geliyor bir gün zihin okuma makineleri gelişecek diyordum iç sesin gelişmesi çok daha heyecan verici ve yararlı geliyor. Bir nevi biz yorumcuların siz sevgili fal sever dostlarımıza kahve falı ya da tarot falı ile bakım yaparken sezgilerimizi devreye sokarak yaptığımız enerji frekansını doğrudan dışarı yansıtacak bir makine gibi düşünebiliriz. Fal bakımında zihninizden ve yüreğinizden geçen düşüncelerinizi lisana getirip duygularınıza tercümanlık edebiliyoruz. Yalnızca AlterEgo’da ki bu sistem kişi o an düşünürken ortaya çıkartabiliyor, falların farkıysa ise o an düşünülmemiş çok geçmişte kalan bir sevgiliyi bile anlatabiliyor fal daha farklı enerjiler sayesinde ifade ediliyor. 10 kişide yüzde doksan iki doğruluk vermiş olan AlterEgo iç sesin tetiklediği sinir kaslarının sinyallerini kelimelerle ilişkilendirerek yapay zekaya aktarıyor. Google’ un yazıya çevirme uygulamasının doğruluğu yüzde doksan beş iken yapay zekanın yüzde doksan ikilik kapsamı başarıyla anılmasına neden olmakta. Ona keza günümüz şartlarınca gelişmeye açık olması getirileri konusunda henüz gelişim aşamasında ki haline rağmen mucize nitelikte ve hızla gelişeceği söylenebilir.

Tokyo AlterEgo makalesinin açıklanacağı yer olarak seçilmiş. İç sesimizin dilimizden daha açık sözlü olması belki daha net anlaşılır iletişimler kurulmasını sağlayabilir. Tam da bu noktada denizde ne varsa kıyıya o vurur sözünü canlı örnekleri olacağımızı söyleyebilirim. Saklı da bir şey kalmayacağı sonuca varabiliriz o halde. Böylelikle kalpte olan ne varsa düşünceye yansıyacak iç sesten de o çıkacaksa herkeste bir içtenlik olacak diyebilir miyiz sizce?

Sizin içinizden neler geçiyor, bir kahve falı ile sözcüklere dönüşmesini hislerinize tercüman olunmasını duymak ister misiniz?

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.