Hoşgeldin 2016

fal-ad1

2016-1Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

Değişin, bu sene önceliğinizi kendi güzelliklerinizi ve güzel özelliklerinizi keşfetmeye ayırın. Siz çok özel ve çok güzelsiniz. Kendi kalbinize, beyninize, aklınıza, mantığınıza, duygularınıza, çocukluğunuza ve gençliğinize uzun bir yolculuk yaparak, sizi siz yapan, sizi bugüne kadar taşıyan ve geçmişteki birçok başarınıza kaynak olan özelliklerinizi, güzel yönlerinizi ve davranışlarınızı keşfedin. Sizi mutlu eden, yapmaktan hoşlandığınız, keyif aldığınız, motive olduğunuz alışkanlıkları veya aktivitelerinizi hatırlayın. Geçmişte yaşadığınız mutlu, başarılı, keyifli anları, güzel olayları hatırlayın. Ve bütün bu güzel yaşanmışlıklara zemin hazırlayan gücü, iç kaynağı, isteği, hırsı, duyguyu, davranışı, alışkanlığı ve o güzel anlardaki hislerinizi anımsayın. Anımsayın ve daha iyisini, güzelini yapabilmek için niyet edin.

Kötü ve sağlıksız alışkanlıklarınızı, değiştirmek istediğiniz yönlerinizi değiştirin. Olumsuz duygular ve olumsuz davranışlar önce size zarar verir. Pek çoğunuzun yaşamında memnun olmadığı şeyler vardır, bunları değiştirmenin elinizde olduğunu2016-2 biliyorsunuz. Her sabah uyandığınızda ilk işiniz ” kendim ve çevrem için mutluluk ve sürprizlerle dolu bir gün seçiyorum” demek olsun. Bunu her sabah yaptığınızda her gününüzün eskiye oranla kesinlikle daha güzel geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Kelimelerinizi değiştirirseniz hayatınızı da değiştirmenin yolunu açmış olursunuz. Sürekli olarak” lanet olsun ben bunu istemiyorum” şeklinde konuşan bir kişi her zaman laneti kendine çeker ve “ben buları istemiyorum” dese bile istiyorum mesajı verir. Kullandığınız negatif sözcüklerin hayatınızı karartacağını kesin olarak bilin. Çevrenizi incelediğinizde isyan ve olumsuzluk içinde olanların hiç de istenmeyen bir hayatları olduğunu görürsünüz. Bunun için daima pozitif cümleler kullanın, pozitif olun.

2016-3Değişimde en önemli nokta fark yaratmaktır. Bu farkı yaratabilmenin başarısı ise bakış açınızı değiştirmekle başlar. Her gün değişen dünyada, bir adım ileri gitmenin fomülü, kişisel olduğu kadar, çevresel hatta kitlesel düşünebilmektir. Bakış açınızı değiştirmek,
kuşkusuz size zihinsel ve ruhsal rahatlık sağlayacaktır. Sizi siz yapan insani duygularınız, rekabet ortamında dahi evrensel düşüncelerinizi fark ettirecektir. Yaşamınızda en ufak bir ayrıntı, aydınlanmanıza ve seçeceğiniz yola anahtar olabilir. Bir kez deneyin olmuyorsa değiştirin ve işe, “bakış açınızı” değiştirmekle başlayın.

Takvimler, aylar, yıllar sadece biz onlara bir anlam yüklediğimiz sürece anlamlıdır. Zaman sonsuzdan gelen ve sonsuza uzanan bir kavramdır. Bu günün dünden, dünün 2016-kapakyarından farkı bizim ona verdiğimiz isimden ibarettir. Bu sonsuz süreç içinde herkes kendi vizyonu büyüklüğünde hayal kurup bunu başaracaktır. Sonuçta zamanı dilimlere ayıran biziz. Her yarın sizin miladınız, sizin yeni yılınız olabilir. Eğer siz değişecekseniz,,eğer sizin hayatınıza yeni bir şeyler girecekse, eğer sizin hayatınızda bir şeyler değişecekse, bu biraz da sizin elinizdedir ve siz istediğiniz zaman bu değişim başlayacaktır. Konfor alanından çıkıp, korkularla yüzleşildiğinde, öne doğru bir adım atıp yürümeye başlandığında değişim başlayacaktır. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçları almayı bekleyenler yanılırlar, ve ancak onlar içindir yılbaşları.

2016-5Oysa her yeni gün bir yılbaşıdır. Her doğan güneşle gelen taptaze umutlar vardır. Mesele yakalayabilmekte ve değişebilmektedir. Cesur adımlarla ilerleyip, güzel kararlar almanız dileği ile hepinize harika bir pazar günü ve harika bir yıl diliyorum benim sevgili kahve dostlarım.

Pek çok hayali gerçekleştirmek için piyango çıkmasını beklemeyin. Sağlıklıysanız en büyük piyango size çıkmış demektir.

Sevgilerimle

Binnaz ablanız..

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.