Hobilerimiz

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

HobilerimizBugün hayatınızın geri kalan kısmının ilk günü olduğunu ve yine bugün yeni bir hayata başlayabilmek veya değişim için iyi bir fırsat olduğunu unutmayın… Hem hayatı yaşamayı ertelemeyin, hem de kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Kendimize kaliteli zaman ayırmanın en güzel yollarından biri de hobilerdir.

HobiHobi, görev ve meslek gibi insanın normal yaşantısında yapmak zorunda olduğu şeylerin dışında, kendisine keyif ve mutluluk veren farklı ilgi alanları geliştirmesidir. Dışarıdan hiç bir etki altında kalmadan, sadece kendimiz istediğimiz için, keyifli zaman geçirmek üzere yaptığımız şeylerdir. İnsanı rahatlattığı ve daha kaliteli vakit geçirmesini sağladığı için, kendisini daha iyi tanımasını da sağlar. Karakter gelişiminde çok etkilidir. Hobilerimizde bizim karakterimiz gizlidir. Hobiler tercihlerimizi ve zevklerimizi gösterir. Bu yüzden kişiliğimizin bir tür aynasıdır. Hobiler yaratıcılığımızı geliştirir. Hobileri olan insanların özdisiplini ve odaklanma yeteneği, yaptıkları işte daha başarılı olmalarını sağlar.

HobilerimizHobi edinmenin yaşı yoktur. Hobiler bize kendimizle baş başa kalma fırsatı verdiği için çok değerlidir. Herhangi bir sanat, el oymacılığı, hat sanatı, müzik, resim, maketcilik, veya kolleksiyonerlik olabilir. Sporun herhangi bir dalı, veya bambaşka sadece sizin için anlamı olan bir şey de olabilir. El örgüsü de inanılmaz dinlendirici bir hobidir.

Giderek ağırlaşan, zorlaşan, bazen de sıradanlaşan yaşam içinde, bize kendimiz olma fırsatı veren şeylerin başında hobiler gelir. Nasıl çok faklı insanlar varsa çok farklı hobiler de vardır. Hobiler kendimizle daha nitelikli iletişim kurabilmemizi sağlar. Yaşam kalitemizi, yaşamdan aldığımız tatmini doğrudan etkiler. Kendisi ile daha barışık, daha iyi anlaşan, daha huzurlu, mutlu bir kişiliğe sahip oluruz. Kendimize vakit ayırmamızı sağlayan hobiler yaşamımızı zenginleştirerek üretkenliğimizi de artırır.

HobilerimizOğlum Sertaç Taşdelen Ağrı Dağı zirvesine tırmanış yapıp doğum gününü Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlayarak sosyal bir proje geliştirmiştir. Hobilerini sosyal projelere çevirip bir çok derneğe katkı sağlamıştır. Açtığı fotoğraf sergilerinden elde ettiği geliri bağışlayarak örnek olmuştur. Bunun gibi bir çok hobisinin olması onun sosyal çevresini genişletmesine çok etkili olmuştur. Stresle başa çıkabilmenin yolunu, stresi yaratan koşulların içinden değil, hayatın diğer alanlarından çekebildiğimiz yeni enerjiler ve doygunluktan bulabiliriz Hobilere sahip olmanızı kesinlikle öneriyorum. Hobileriniz sizi zihinsel olarak dinlendirirken, fiziksel olarak güçlendirecek, yaşam enerjinizi yükseltecektir.

Hobilerimiz sosyal hayatımızda da çok önemli bir yer tutar. Zamanımızı bize hiç bir faydası olmayan tartışmalarla geçirmek, zamanımızı boşa tüketmekten başka bir şey değildir.

Benim resim yapmak, yazı yazmak, insanlarla sosyal iletişim içinde olmak, hayat ve doğa içinde olmak gibi keyif aldığım bir çok hobilerim vardır. Her birinin bana yaşattığı mutluluğu ve bana verdiği yaşama sevincini anlatamam.

Sizlere hobilerinizle süsleyeceğiniz, daha mutlu, daha kaliteli, daha keyifli, daha üretken, daha başarılı bir hayat diliyorum…

Hepinize harika bir pazar günü diliyorum benim sevgili kahve dostlarım…

Sevgilerimle,

Binnaz ablanız…

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>