Her Şeyde Vardır Bir Hayır, Sen Yeter ki Vazgeçme!

fal-ad1

Kahve falıyla ilk tanıştığım yıllarda komşumuz Nurcan ablanın baktığı kahve fallarını beğeniyle dinler ilgiyle gözlemlerdim. O fallara bakarken fincana gözüm ilişir şekilleri ayırt ederdim. Bazen şu çıkmış dediğinde evet yanında da şu var dediğimi gördüğünde Nurcan abla şaşkınlığını saklayamazdı.

Bir gün, Nurcan ablanın kahvesini alıp bize geldiğini hatırlıyorum, bana fincanını ters çevirip uzattı ve ”hadi bakalım, şimdi sıra bende sen de benim falıma bak bakalım neler çıkmış?” dedi. Biraz acemilik biraz da heyecanla karışık duygumu imtihanda gibi hissederken aklıma ‘Neden olmasın?’ sorusunu getirdi ve böylesine engin cevapların olabileceği küçük fincanımıza bakmalıyım dedim. Ne olursa olsun görüleni diyecektim bu benim için kolay olanıydı ve içimden gelenleri de ekleyerek sohbet tadında anlattım. O gün, sanki altın madalya almış gibiydim:) Nurcan ablanın hisleri kuvvetliydi çocukluğumun geçtiği yerlerde tanınırdı ve o zaman o mahallede herkes onu beğenirdi. Benim fıtratımda yorumlamanın olduğunu söylemişti.

Babamın işi gereği taşınmamız gerekti ve Nurcan ablanın bana kattığı her şey için teşekkür ederek kendisiyle vedalaşmıştım. Onunla yaşadığımız mahalleden ayrıldıktan dört yıl sonra Nurcan ablanında kızının yanına yerleştiği haberini almıştım. Şimdilerde aklıma gelir çocukluk anılarım, yaşadığım yerler, oraları güzel yapan dostluklarmış diyorum. Bir şekilde hislerimi ve rüyalarımı kullanmayı geliştirmiştim. Sezgisel anlamda var olan burcumun özelliğinden yararlanmayı seviyordum. 17′ li yaşlarıma ulaştığımdaysa kendimi sezgisel ve duru görü olarakta yetiştirmiştim. Yıllar geçip üstünden çevremede fayda sağlamayı seçmiştim. Kahve falımda bir gün Nurcan ablayı gördüm ve onu aramak aklıma geldiğinde sosyal hesaplardan kendine ulaşmayı denedim. Onun kızının sosyal hesabına ulaşabildim.

Nurcan ablanın kızı Cemile’nin sosyal hesabından paylaştığı acılı haberi gördüğümde ne diyeceğimi şaşırmıştım. Sadece taziyede bulunabilmiştim, halbuki ona soracağım o kadar şey varken ağzıma vurulan kilit gibiydi sanki yaşadığım, epey zaman kendime gelemedim. Uzaklarda olan dostlar birbirini hissederdi bende onu öyle sevip hissetmişim demek ki! Enerjisi güzel bir insandı toprağı bol olsun. İnsan iyiliğiyle anılırmış diye boşa dememişler. Yalnız kızının beni tekrar bulup araması vardı ki Nurcan ablanın rahmetli olmadan evvel onlara benden bahsetmesi çok hoşuma gitmişti. Onun falına bakmamı istiyordu. Annesinden sonra okulu bırakmış olduğunu bilmiyordum ve sadece o anı hissedercesine yorumlamaya başlamıştım. Fincanında, güzel bir kubbe ve etrafında koşusan insanlar vardı o bir kürsüdeydi. Ona geleceğinden haberler vermiştim. Bir şekilde bana tekrar ulaştığı gün diplomasını ve mesleğini eline aldığını anlattığında çok sevinmiştim. Mutsuz bir dönemden geçmiş ve o günlerde umutlarını kaybetmiş, falına baktıktan sonrasında tekrar içinde umutlar filizlenmeye başlamış ve okuluna devam etmişti. Bu yaşadığım olaydan sonra tekrar anlıyor ve diyorum ki, kimse kimsenin hayatına tesadüfi gelmiyor hepsi tevafuktu. Herkes birbirine karşı vazifesini yapar ve gider bir şekilde. Bırakılan güler yüz ve iyilikse günü gelir döner dolaşır bulur, kötülükte aynı şekilde. O zaman iyi olmaya ve mutlu olmaya devam edelim. Karmamızda devran dönüyorsa aldıklarımız vermek yada verdiklerimizi alma zamanıda geliyor demektir. İyilik edip iyilik bulmak en güzeli.

Onu falımda görmem bir işaretti ve kızı için bir umuttu. Bunu yaradan kaderimize karşılaşma işareti olarak sunmuştu. Hayat mucizelerle dolu. Bunu yapana değil yaptırana bakmak ve şükretmek gerekir. Şükürler olsun yaratıcıya, kalp hazinesinden bize armağan ettikleri için.

Buradan kahve severlere sesleniyorum: hayalleriniz sizin elinizde, sizi ne zaman bulacağı belli olmaz. Gelin o hayallerin ne şekilde oluşacağına binnaz.com’da beraber bakalım.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.