Her Duyduğunuza İnanmayın

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Ay; Kova’da ve kapanmaya çok yaklaştı. Enerjiler de gittikçe sıkışıp birikiyor. Kova burcunun kolektif, özgür ruhu bugünün gezegen açılarını biraz rahatlatır gibi olsa da günün genelinde sakin ve dikkatli kalmamız gereken durumlarla karşı karşıya olabiliriz. 

Günün önemli açılarından birisi Merkür – Satürn sekstili. Aslında Merkür Tutulma sürecine; Balık burcunda doğru ilerlemekte ve Kova burcunun son derecelerini geçiyor. 

Bu süreçte kafa karıştıran, git – gel halinde ve zorlu bir zihin süreci geçirirken, Satürn’ün etkisi burada çok önemli. Gerçekliği olmayan konuşmalar ve söylentilerle aklımız karışabilir. Konuşma ve sözlerimize karşı da dikkatli olmamız gereken bir döneme giriyoruz. Tutamayacağımız sözler altına girmemekte fayda var. Her duyduğumuza inanmamak, konuşmadan önce iyi bir düşünmek çok etkili olacaktır; lütfen yaklaşık dört beş gün kadar bunu unutmamaya çalışın. Satürn’le uyumlu açısı anaretik derecelerine doğru hareket eden Merkür’e iletişimin akışı ve güzel, yaratıcı fikirlerin geliştirilmesi adına destek veriyor. Toplantılar, eğitim ve sunumlar, organizasyonlar; her türlü yazılı ve sözlü iletişim için bu süreci değerlendirebiliriz. Ayrıca; iş, sosyal ortamlar ve aile içinde yapılacak olan önemli görüşmeler ve konuşmalar açısından da etkisinden yararlanabileceğimiz bir süreçteyiz. 

Merkür’ün Satürn’le bu etkisi bir taraftan; düşüncelerin daha gerçekçi hatta resmi ve duygusallıktan uzak çıkmasına da sebep olabilir. Duygusal değil daha yaptırımcı ve kabul ettirmeye çalışan zihinsel faaliyetler ve iletişim dilinin hakimiyetini hissetmemiz mümkün. Gün içinde; bir taraftan içten içe bizi huzursuz edip çözemediğimiz ya da farkında olup içimizden çıkartamadığımız bir huzursuzluk hakim olacak. Dikkat etmezsek bu huzursuzluk ve baskılayan enerji, kontrolsüzlük, kavga ve öfke patlamalarına yol açabilir.

Öğleden sonra rahatlıyoruz. Ay – Venüs sekstili devreye giriyor. Sosyal ve ikili ilişkiler, mali konularda rahat yol alabiliriz. Akşam saatlerinde sevdiklerimizle keyifli vakit harcayabilir, sanat, yeme – içme, organizasyonel anlamda keyifli programlar gerçekleştirebiliriz. 

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.