Hayatımızda Sonbahar Etkileri

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Güzel bir Sonbahar ve Ekim ayı ve sağlıklı, huzurlu bir hafta dileriz.

Yoğun etkilerle ve yorucu bir yaz sonrası; sonbahara da aynı şekilde giriş yaptık dersek; çok yanlış olmaz. Merkür retrosu eşliğinde çok etkili bir Güneş tutulması, duygusal ve ruhsal anlamda birçoğumuzu oldukça zorlayan bir Neptün Doluna’ı geçirdik. Hemen ardından yoğun stelyumlu bir Başak Yeni Ay’ı yaşadık. Tutulma noktalarını da tetikleyen Başak stelyumu; ilişkilerimizi, mali kaynaklarımızı da çok etkiledi.

Birçoğumuz kronik rahatsızlıklarının yanında sağlıkla ilgili sorunlarla uğraştı ve uğraşmaya da devam ediyor. Özellikle mide, bağırsak rahatsızlıkları ve zehirlenmelerde, gözle görülür artış yaşandı. Güneş’in ve ardından Merkür’ün Terazi’ye geçişi stelyumlu baskıyı birazcık hafifletse de; Jüpiter – Uranüs karşıtlığının beraberinde kare açılı ve karşıt açılı gezegen hareketleri geçen haftayı tamamen etkiledi.

İçinde bulunduğumuz hafta; Jüpiter – Uranüs karşıtlığı etkilerinin biraz azalsa da etkileneceği sürecini devam ettiriyor. Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek yoğun etkili Dolunay da; bu sürecin öncelikle ilişkiler üzerinden gerçekleşeceğinin altını çiziyor. İlişkilerde ben – biz dengesinin korumakta zorlanacağımız, bazı ilişkilerde zaman zaman bu dengeyi korumakta güçlük yaşayacağımız riski var.

Dolunay günü Venüs – Mars’ın da kavuşum halinde olması; ilişkiler, ekonomik göstergeler ve beraberinde yer hareketliliği konularında temkinli zamanlarda yol alacağız.

Ay; Kova’da hareketini sürdürüyor. Satürn’le gerçekleşen sekstil açı; sorumluluklarımızın ve disiplinli olunması gereken süreçlerin altını çizdi sabah saatlerinde… Büyüklerimizle ilgili konular da gündeme geldi birçoğumuzda. Ardından devreye giren Ay – Uranüs sekstili; ani gelişen ve hareketlenen bir zaman sürecine geçiş yaptırdı. Beraberinde karar vermek, önümüzü görmek ya da başladığımız işi tamamlamakta güçlük yaşanmış olabilir.

Terazinin son bölümlerinde hareket eden Jüpiter’in Ay’la olan trine açısı; fırsatlar ve şansın yanında yeme – içme, alışveriş konularında uygun bir süreci işaret ediyor. Ancak ölçülü olmak yerinde olacaktır. Beraberinde; biraz rahatlama ve tembellik de getirebilir. Mars – Plüto trinesi; özellikle fiziki anlamda enerjimizi yüksek tutuyor haftanın genelinde. Bugün yoğunluğunu daha fazla hissedeceğimiz bu etki; fiziksel kuvvet gerektiren süreçlerimiz başta olmak üzere, bir süredir başlamak ya da başlayıp tamamlamak istediğimiz biraz efor gerektiren konular için de destekleyici olacaktır. Olumlu fiziksel alışkanlıklar, sportif faaliyetler, irade ve güç gerektiren her türlü süreç adına güzel bir görünüm; değerlendirelim lütfen!

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.