Hayat Çok Kısa Kendin Ol

fal-ad1

Merhaba Güzel İnsanlar,

Hayat Çok Kısa Kendin OlHepimiz, bir denizi oluşturan su damlaları gibiyiz. Birbirimizle iç içe, birbirimiz olmadan bir denizi oluşturmamızın mümkün olmadığı ve birbirimize muhtaç. İnsan, sosyal bir hayvandır ve topluma muhtaçtır. Aidiyet hissiyatı elbette ki doğal bir durum ama aidiyetin içinde boğulup giderken unuttuklarımız ya da ertelediklerimiz zaman zaman hepimizin canını yakmaz mı?

Şu an, gelişi güzel bir kaç insana “en son ne zaman kendin olabildin?” diye sorsak
duyacağımız cevaplardan çok, yüzlerde gördüğümüz ifadeler daha cevap niteliği taşır
olacaktır.”Kendin olmak “mükemmel olmaya çalışmamaktır. “Güzel ama mükemmel değil” Hayat Çok Kısa Kendin Ololmaktır. Çünkü her insan güzeldir. “Kendin olmak” mutluluktur hatta çok iddialı bir yorum yapıyor olacağım belki ama esas mutluluğun kaynağıdır. Olanı sarmalayıp, elinde olmayanla barışmaktır. Elindeki imkanları değerlendiriyor olmak her zaman daha da fazlasının hayatına girmesini tetikler çünkü. O yüzdendir ki “kendin olmak”, Mina Urgan’a; “Ben sahip olduklarımın tadını çıkarmayı öğrendim hayatta. Sahip olamadıklarımın ve olamayacaklarımın acısına ise ayıracak zamanım yok. Hayat çok kısa.” dedirtmiştir.

“Kendin olmak” korkmamaktır; üzülmekten, aşk acısından, kayıplardan… Çünkü geriye her zaman kalacak bir “sen” vardır, kendinsindir ama yanlız değilsindir. Daha da güçlü bir şekilde kendin olabilmeyi deneyimlemişsindir sadece. Gözyaşları ise, sen dik durabildiğin için göz pınarlarından aşağı akabiliyordur.

Hayat Çok Kısa Kendin Ol“Kendin olmak” kaybolmaktan korkmamaktır, çünkü bütün sokakların sana çıkacağını bilirsin. Kimler seni kendin olduğun için suçlayacak olursa olsun, cevabın kendinden gelecektir bunu bilirsin. Yaptığın her şey, üzerine en usta terzinin diktiği elbise gibi öylesine güzel oturur ki, sen en güzeli olursun. Kendinsen , başaramayacağın şey yoktur çünkü tek bir amacın vardır “kendin olmak” ve kendin olurken yaptığın şey ekstra bir çaba sarfetmene sebebiyet vermez. Önüne çıkan duvarlar ve sana yöneltilmiş sorgulayıcı gözlerin, bir dik duruş kadar canı vardır.

İşte bu yüzden insan her şey olmalıdır; sanatçı da, doktor da, öğretmen de, anne de… Fakat ilk önce insan kendi olmalıdır.

Yazımı, Mark Twain’den bir alıntı ile bitirmek istiyorum ve bugün herkesi bu satırlara uygun yaşamaya davet ediyorum:

“Hiç kimse izlemiyormuş gibi dans et. Hiç incinmemiş gibi sev. Hiç kimse dinlemiyormuş gibi şarkı söyle. Ve Dünya cennetmiş gibi yaşa.”

Sevgiyle kalın.

🙂

fal-ad1
Neşe Özışık

Neşe Özışık

Üniversite mezunu olan ve Marmara Üniversitesinde eğitimine hala devam etmekte olan yorumcu, yakın çevresinin bu yeteneğini keşfiyle 8 yıldır fal bakıyor. Fal bakmak onun için bir keyif ve yeni enerjilere dalmaktan, insanların iç dünyasında yer alabilmekten memnuniyet duyuyor. Kahve falının yanı sıra tarot falı da bakan yorumcu, içinizi ısıtacak içten yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.