Güzel Bir Haftasonu Buluşması:)

fal-ad1

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

20140329_162751Gökyüzü masmavi ve çok berrak, ağaç dalları olabildiğince ilkbahara boyanmış, caddeler, arabalar ve insanlar rengarenk. Her caddeden her sokaktan seçim arabaları geçiyor. Sesleri sonuna kadar açmışlar seçim propagandası yapıyorlar. Günlerden cumartesi, her yer çok kalabalık, ve çok güzel bir haftasonu. Oğlum Sertaç Taşdelen’in Ankara’da olması vesilesiyle, Binnazabla.com’un eğitim bursu vererek destek olduğu iki güzel yavrumuzla beraberdik dün bütün gün.. Onlar Binnazabla.com’un gözbebeği. Ceyda; dünyalar güzeli bir kız, diğeri yakışıklı mı yakışıklı Taha.. Taha 7.sınıf öğrencisi. Ceyda ise 6.sınıf. İkisi de çok çalışkanlar. Birbirlerini facebook’tan tanıyorlar, kardeş olduklarını biliyorlar ama hiç görüşememişlerdi. Dün onları ve ailelerini tanıştırdık. Sertaç abileri buradayken hep beraber olmak istediler.

20140329_162324Ankara’nın meşhur Kurtuluş Parkında buluşmak üzere sözleştik. İlk planımız havanın da güzelliğini fırsat bilerek açık havada oturmaktı. Fakat öğleden sonra havanın kapayıp birden soğuması dolayısı ile bu sefer buluşma yerini Akköprüdeki Ankamall olarak değiştirdik. Hem haftasonu olması hem de havanın kapaması dolayısı ile alışveriş merkezi o kadar kalabalıktı ki, resmen insan seliydi!

20140329_162624Tahacığımız tekerlekli sandalyesi ile, Ceyda ise annesinin kucağında gelmişti buluşmamıza. Alışveriş merkezinde engelli misafirler için tekerlekli sandalye bulacağımızı umuyorduk. Fakat kalabalık dolayısı ile hepsi kullanılmış ve Ceyda’ya kalmamıştı. Bizde kendimizi en üst kattaki restoranların olduğu bölüme zor attık. Hep beraber güzel bir öğlen yemeği yedik, fotoğraflar çektirdik ve iki aileyi tanıştırmış olduk. Hem engelli ailesi olmanın zorluklarını hem de sorumluluklarını paylaşarak, toplumumuzda engelli kardeşlerimize de yer olduğu bilincini aşılamalıyız.

20140329_160834Küçükler Sertaç abileri ile beraber olmaktan çok memnun oluyorlar. Hem küçük Ceydamız hem de Tahamiz için örnek alabilecekleri bir abilerinin yanlarında olması o kadar önemli ki. Sertaç da genç kardeşleri ile vakit geçirmekten, onlarla beraber olmaktan çok mutlu oluyor. Binnaz Abla ailesinin verdiği destek sadece eğitim bursu değil, aynı zamanda manevi destek ve aile sıcaklığı. Bugün güzel Türkiyemiz için önemli bir gün, yerel seçimler yapılıyor. Ne mutlu ki Atamız bize demokrasiyi, seçme ve seçilme hakkını 90 yıl önce hediye etti. Biz de bu heyecanlı günde vatandaş olmanın getirdiği sorumlulukla oyumuzu kullandık. Sandıktan çıkacak sonuç Türkiyemiz için hayırlı olsun. Seçim sonuçları ne olursa olsun, yeni seçilecek yerel yönetimlerden engelli kardeşlerimizin topluma daha rahat entegre olabilecekleri bilinci ve koşulları yaratmalarını temenni ediyorum.

Sevgili çocuklarımızın size olan selam ve sevgilerini ileterek, ben de hepinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum..

Hayırlı seçimler ve güzel bir pazar günü diliyorum..

Binnaz ablanız 🙂

fal-ad1
Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.