Güneş Tutulması

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astro-takipçiler,

Güneş tutuldu. Peki bu tutulma dedikleri nedir? Güneş nasıl tutulur? Güneş tutulmasını anlayabilmemiz için en başta olayın astronomik açıdan ne olduğunu bilmemiz ve astroloji açısından elimizdeki materyallerin neyi simgelediğini kavramamız önem taşıyor.

güneşOlayın, akıl karışıklığına sebep olmaması açısından en basit hali ile incelememiz için bir örneklendirme yapmak istiyorum izninizle. Elimizde bir yemek tarifi kitabı olsun ve içindeki tarifler Astroloji tariflerimiz olsun. Açalım Güneş Tutulması sayfasını ve yemeğimizi pişirmeye başlayalım hep birlikte.. Ek’te göreceğiniz görsel bize astronomik açıdan etkinin ne olduğunu özetliyor. Ve yapacağımız yemeğin son şeklinin ne olduğunu özetliyor.

Ay, kendi ekliptik yörüngesinde seyir ederken Güneş ile Dünya arasına giriyor. Bu nedenle uydumuzun gölgesi Dünya üzerine düşüyor. Nasıl ki 1 yıllık takvimimizde 12 ay var, uydumuz Ay’ın 1 yıl içerisindeki dünya çevresindeki dönüşü de 12 defa gerçekleşiyor. Fakat uydumuzun yörünge düzlemi ile gezegenimizin düzlemi arasında 5 derecelik açı farkı olduğu için uydumuz her tutulmada farklı görüntüler gösterir.

Yapacağımız yemeğin de çeşitleri ve farkları olacaktır elbet. Hadi bu yemeği yapabilmek için malzemelerimizi tanıyalım.

güneş1Güneş Tutulması Malzemeleri;
1- Güneş
2- Ay
3- Dünya

1- Güneş; Astrolojik açıdan eril figürdür, baba, oğul, erkek, yaşam veren, yaşam alan, güç, ego, kendimizi gösterdiğimiz alanlar, kendi öz burçlarımız güneş burçlarımızdır.

2- Ay; Astrolojik açıdan Ay, anneyi figüre eder, dişildir, bereket, doğurganlık, üretmek, toprak, verim gibi sembolleri yönetir.

3-Dünya; İçinde yaşam var olduğu bilinen tek gezegenimiz. Mavi küremiz ve içindeki tüm canlılar gibi gök hareketliliğinden etkilenen biz insanları sembolize ediyor.

Malzemelerimizi edinebileceğimiz yerleri öğrendik, malzemeleri tanıdık. Şimdi sıra geldi bu yemeğin yapım aşamasına. 20 Mart 2015 saat 11:51’de yemeğimiz yapıldı. Güneşimiz balık burcunda iken, Ay’ımız ise Başak yeni ayında iken gerçekleşti. Sıra geldi yapılan bu yemeği tadımlamaya..

Tabi aynı yemeği tadan farklı kişiler, kendi hissettiklerini ve gördüklerini anlatacaktır. Bu konumda kişisel haritalarınız fazlaca önem kazanıyor. Kendi haritalarınızdaki etkiler için lütfen doğru alanlara yönlenelim derim. Bu tutulmalar, haritanızdaki her hangi kişisel, kollektif vb. gezegenleriniz ile kavuşum yapıyorsa ve sert açılar alıyorsa doğru bilgiler için kişisel haritamıza yönlenmemiz gerekecek.

Ni tekim genel etkiler ve yemeğin tadının nasıl olacağına dair yorumlamalarımız şu şekilde olacaktır.
Astrolojideki eş zamanlılık ilkesi düşünülerek yörüngelerdeki değişimlerin bizlere olan etkilerini sıralayabilmemiz için tutulma esnasında Ay ile Güneş’in kavuşum halinde olduğunu bilmemiz gerekli. Ve uydumuz gibi kuzey/güney ay düğümlerimiz de tutulmaya yakın bir bölgededir. Yeni ay fazında gerçekleşen tutulma nedeni ile biz yemeğin altını biraz yakmış olacağız. Yanık Ay diye nitelendireceğiz.

güneş tutulmasıBu yanıklığın etkileri de en azından 3 gün kadar, Ay hilal fazına geçene kadar yeni adımlar için acele etmeyelim. Başlangıçlar için, yeni girişimler için acele kararlar almamaya özen gösterelim.

Yemeğimizde Balık ürünleri kullanıldı. Balık burcunu sembolize eden durumlar su ile ilgili olacak. Taşkınlar, sel felaketleri, deniz ile ilgili liman kazaları, gemi kazaları gibi durumları tetikleyebilir. Ve yine merak edilen durum, deprem ile ilgili olup olmayacağı ve bu konuda Neptün’ün de balık burcundaki etkisinin gazlar ile ilgili sıkıntıları ve depremleri kontrol ettiğini bilmeliyiz.

Durum her ne şekilde etki edecek olursa olsun, yemeğimiz hazırlandı, önümüze sunuldu ve seçim artık bizde. Ya bu yemeği seveceğiz ve severek yemeye devam edeceğiz ya da çöpe atacağız. Kaderlerimiz, karar ve seçimlerimiz ile şekilleniyor. Bu konuda artık şunu düşünmeliyiz; Bu zamana kadar yaptıklarımız pişti ve önümüze sunuldu. Artık seçim ve karar aşamasındayız. Tutulma ile birlikte bitiş ve yeni başlangıçlar için güçlü etkiler altındayız. Bitirme olarak tabir ettiğimiz ve geride bıraktıklarımız için üzülebilir fakat daha sonra farkındalığımızı geliştirdiğini ve bizi daha güçlü kıldığını bilmeliyiz. Kısaca her şerde bir hayrın da saklı olduğu gerçeğini asla unutmayalım derim.

Sevgilerle,

Kenan Şahin

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

1 Yorum

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.