Güneş Tutulması ve Etkileri

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astroloji Takipçilerimiz,

Ay Balzamik’te Yeni Ay’a doğru; 8 derece Balık’ta halkalı bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Balık Başak aksının şimdilik son tutulması yaşanıyor. Astrolojik anlamda bir saros döngüsünü ve dönemi kapatan bu tutulma aksında bundan sonra tekrar 19 yıl sonra tutulmalar yaşanacak. Önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca; Aslan – Kova aksında yeni bir dönemin ayak seslerini duyacağımız çok kuvvetli tutulmalar sürecine geçiş yapacağız.

Ancak; bu dönemi kapatmadan son bir zaman aralığı var elimizde. Tamamlanma, değişim ve dönüşümün en derin noktasına iniyoruz. Yeniye evrilmek üzere, içlerimize çekilerek sınırlarımızdan, sahip olduklarımızdan arınmak ve kurtulmak yolundayız. Balık burcu Zodyak’taki son burçtur. Oç; bütün burçların deneyimlerinden geçmiş ve tamamlanarak bu noktaya gelmiştir. Kolektif bilinci, teslim olmayı, vazgeçtiklerimizi tanımlar. İlahi olana dönüktür. Sınırlar yoktur. Bu nedenle gerçekle sonsuzluk arasında bir süreç yaşar. Bu çok derin dögünün ve sürecin bir de kadersel Güney ay Düğümün’de gerçekleşmesi önümüzdeki dönemde herkesin hayatında eskiyle ilgili karmik yapıların tozunu attırırken yeniye dönük bir hazırlığın da başlangıcını yaptıracak.

Neptün’ün de aynı hizada olması işleri biraz kaotik, dağıtan ve çözen bir forma sokuyor. Olaylar değişken ve yolu bulmakta biraz zorlanıp, zaman zaman endişe edeceğimiz bir süreçte gelişecek. İşin içine bir de Merkür giriyor; çünkü Merkür’de bugün itibariyle Balık burcunda… Balık burcunun ilahi, derin ve sezgisel dünyasında sembolik, rüyaların ve hayal ettiklerimizin daha ön plana geçeceği; yaratıcılık anlamında kuvvetli etkiler veren ancak gerçekler konusunda kata karıştıran dokunuşlar getiriyor. Sözler, konuşmalar, duyulanlar, görülenler kafamızı karıştırabilir. Spekülatif olaylarla yönümüzü seçmekte zorlanarak arada kalabiliriz. Bu dönemde; sanatsal ve ruhsal çalışmalara ağırlık vermek ve çok ciddi çalışmalar için biraz beklemek hatta bu biraz kısmını yaza kadart uzatmak yerinde olacaktır.

Halkalı tutulmalar ilişkiler, evlilikler, boşanmalar ve ortaklıkları da sembolize eder. Bu alanlarda çok önemli sınavlar kapımızda… Sadakat, aldatmalar, yeni kurulacak düzenler, birliktelikler, boşanmalar… Takıntılı, saplantılı aşk ilişkileri, haberler, kavgalar, cinayetler sıklıkla önümüze çıkabilir. İnanmakta güçlük çekeceğimiz haberlerle şaırabiliriz. Karşı tarafta Başak aksında hizmet ve kamusal alan, hastaneler, cezaevleri, karmik alanımız…. Bu dönemde sağlıkla ilgili alanlar ve kamusal süreçlerde önemli yapılandırmalar devreye girebilir. 

Retro Jüpiter destek vermiyor bu defa… Kadersel olan yaşanacak. Ancak; bütüne ve güçsüz olana hizmet etmek, ruhsal çalışmalara yönelmek, inziva ve teslimiyet çok sağlıklı olacaktır. Mars’ın Uranüs’le kavuşuma doğru hızla yaklaşması ise biz içimize çekilirken dış dünyamızda ani gelişecek olayları yaratacak nitelikte…Ani tepkiler, isyankar ve gel – gitli duygular, tavırlar bizi bekliyor. Koç burcunda geri harekete başlayacak olan Venüs’le para piyasalarında ve ekonomide ciddi daralmalar gündeme geliyor. Önümüzde dikkatli olmamız gereken zamanlar var.

Sanatçılar, din adamları, dini yerler, hastaneler, kapalı büyük alanlar;denizler, sular, yağışlar, deprem ve tsunamiler, sağlıkla ilgili refomist hareketler, önemli dini liderler ve doktorlarla ilgili ani haberler, su ve ilaç zehirlenmeleri, ayak, bacak kemiklerinde dikkat çeken rahatsızlıklar, kırıklar, parmaklar…

Fazla teknik ayrıntıya odaklanmadan kısaca böyle… Bu dönem mistik, şifaya çok yakın ve tamamlanma dönemi. Biraz inzivaya çekilmek, ancak akıl sağlığımızı yüksek tutmak, bol yardım, sevgi ve bağımlılıklardan arınarak yenilenmek.

Her türlü dua, meditasyon, içsel çalışmayla ilahi olana yakın kalmak en büyük gücümüz olacaktır.

Şükretmek, affetmek, arınmak….

Güneş tutulması bütünün hayrına olsun.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.