Güneş Tutulması Ve Burçlara Etkileri

fal-ad1

Merhaba Sevgili Astro-takipçiler,

Güneş Tutulması Ve Burçlara Etkileri Güneş tutulması ve burçlara etkileri nelerdir biliyor musunuz? Bugün; “20 Mart 2015”. Önemli bir gök olayı ile karşı karşıyayız. Yılın ilk güneş tutulmasını an itibari ile yaşadık. Bugün saat 11:51’de tam Güneş Tutulması yaşandı. Güneş, balık burcunda iken 5 Mart’ta başak burcunda yeni ay fazında olan Ay, Güneş ile Dünya arasına girdi. Balık- Başak aksında gerçekleşen bu tutulma, bizleri nasıl etkiliyor?

Hepimizin bildiği gibi, Zodyak’ta 12 adet burç var. Haritamız Koç burcu ile başlar ve Balık burcu ile sonlanır. Haritanın son burcunda Balık olduğu için ve güneşin balık burcunda tutulması gerçekleştiği için hepimizdeki genel etki, bir bitiş yeni bir başlangıç olacak.

Güneş Tutulması’nın Burçlara Olan Etkileri;

Koç: Zodyak’ın ilk burcu bebek-burç olarak nitelendirdiğimiz sevgili Koç’lar.. Haritanın son burcunda tutulan Güneş, sizleri artık geçmişe dair özlem hissetmemeniz için zorlayacak. Geçmişi geçmişte bırakıp geleceğe doğru umutları yüceltmek en sağlıklı sonuçları verecektir. Kendinizi yenileyin ve yeni enerjileri hayatınıza davet edin. Geçmiş odaklı beklentileri artık unutmak için en güzel zaman.

Boğa; Rutini kırıyoruz, Sevgili Boğa’lar. Şuan için geleceğe karşı yeni adımlar atmanız ve yeni kararlar almanız için uygun bir zaman. Fakat bu yeni kararları uygulamak için acele etmemelisiniz. Olaylara karşı daha gerçekçi bakış açısı ile bakabilmeyi başarırsanız aynı durumlar hayatınızda artık tekerrür etmeyecektir.

İkizler; Tutulma, Balık-Başak aksında gerçekleşeceği için ve başak burcu ile ortak yönetici gezegeniniz Merkür olduğu için siz de etki altındasınız. Daha çok işler ve kariyer haneleriniz hususunda etki altında olacaksınız. Yeni anlaşmalar yapmak, borçlar varsa bu borçların ödeme seçenekleri hususunda kolaylık sağlayabilirsiniz. İş değişimi gibi kariyer değişimi hususunda da köklü değişimler sizi bekliyor olabilir.

unnamed (1)Yengeç; Tutulma, değişken su grubu olan balık burcunda gerçekleşiyor. Siz öncü burç grubunda ve su elementinde olduğunuz için daha çok öncü durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Sosyal çevreniz, değişebilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Elde tuttuğunuz dostlarınız, arkadaşlarınız ve aileniz de sizden destek almak isteyebilir. Din, felsefe, inanç gibi manevi konularda çevrenize destek vermeniz sizi de güçlü hissettirecek.

Aslan; Yönetici gezegeni Güneş olan Sevgili Aslan’lar. Gezegeniniz tutuluyor. Kendinizi yenilemeniz, yeni kararlar almanız ve biraz daha durup dinlenmeniz faydalı olacak. Yaşamınızdaki olaylara karşı durup oturmak, dışarıdan seyirci olarak izlemek ve doğru planları, hedefleri üretebilmeniz için çok güzel bir zamanlama. Radikal kararlar almanızı sağlayacak tutulma etkileri sizi hedeflerinize hızla ulaştıracak gök enerjilerini de barındırıyor.

Başak; Tutulma Balık- Başak aksında gerçekleştiği için siz başaklar, bu tutulmadan daha fazla etki alacaksınız. Toprak gruplarının rutini kırması çok önemli. Başaklar, değişken toprak grubunda oldukları için tutulma, bitiş ve yeniden başlangıç hususunda sizi destekleyecek. Bir bahar temizliği ile yeni haftaya başlamak, ayıklanacakları ayıklamak ve hayatınızı sadeleştirmek adına doğru gök enerjilerine sahipsiniz. Hadi, işe koyulalım derim..

Terazi; Öncü hava grubundan Teraziler, çevrenizde olan ve biten herşeye karşı daha hassas ve duyarlı bir hale gelebilirsiniz. Yeni kararlar almadan önce olanı düzenlemek, yardım etmek ve çevrenize destek vermek hususunda size ihtiyaçları olan kişileri düşünün. İşler ve borçlar hususunda sıkıntıya kapılmayın. Çare bulmak yerine çare üretmek açısından da kolları sıvamanın vakti geldi.

Akrep; Alışkanlıklarınız ile sınanacağınız bir zaman dilimindeyiz. Olaylara karşı farklı bakış açıları geliştirmek, daha önce göremediğiniz konuları farklı pencerelerden değerlendirmek adına elinizde tılsımlı bir güç var. Sezgileriniz bu raddede daha çok önem ihtiva ediyor. Alışkanlıklardan kurtulmanız için de en verimli zamanlar.

Güneş Tutulması Ve Burçlara Etkileri Yay; Seyahatler ve köklü değişimler ile yüzleşebilirsiniz. Evlilik, yuva haneniz, kariyer ve ortaklık haneleriniz hususunda sert açılarınız varsa bu tutulmadan daha fazla etki alabilirsiniz. Değişimler hususunda acele kararlar almamaya özen göstermeli ve daha fazla yapıcı olmak hususunda kendinizi geliştirmeniz önem arz ediyor.

Oğlak; Uzun zamandır bekledikleriniz, bitirmek için uğraştığınız iş, eş vb. konular ile ilgili kendinizi daha çok güçlü hissedeceğiniz bir dönem başladı. Gücünüzü kullanırken yanlış kararlar vermemek için iki kere düşünüp hareket etmeniz önemli. Fakat kurtulmak istediğiniz, bırakamadığınız her ne varsa tutulma, bu son için sizi destekleyecek. Ve her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu hatırlamanızı sağlayacak.

Kova; İdealist kovalar için bu tutulma daha çok maddiyat ile ilgili daha çok çalışmaları gerektiğini ön plana çıkarıyor. Maddi düzeninizi korumak açısından genel harcamalarınız dışında harici harcamalar yapmamaya özen göstermeniz etkili olacaktır. Var olan birikiminize müdahale etmeden birikimi korumak önem arz ediyor. Elde olanı elde tutmak ve yenilikler için sabırlı olmak daha çok önemli.

Balık; Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Gaz devi Neptün Gezegeninin de Balık burcunda olduğunu düşünürsek belirsizlik yaşamanız ve ani kararlar vermeniz söz konusu. Fakat tüm burçlar içinde bitirmeye ve yeniden başlatmaya en yakın burç sizsiniz. O nedenle Hayatınıza yeniden yön vermek hususunda güçlü etkiler alacağınız bu tutulmayı en verimli şekli ile değerlendirmek için kolları sıvamanın vakti geldi. Yeniye, yeniliğe yer açalım ve geçmişte boğulmaktan kurtulalım.

Sevgili Astro-takipçiler.. Burçlarınız yanında, yükselen burçlarınızı da okumanızı belirtmek isterim. Ve unutmayın, kendi doğum haritanız daha çok önemli. Buradaki etkiler yüzdelik kısımda kısıtlı kalıyor. Doğum haritanızı okutmak, yorumlamak gerçek etkileri bulmanız hususunda önemli.

Teşekkür ediyorum,

Kenan Şahin.

fal-ad1
Kenan Şahin

Kenan Şahin

Son beş yıldır astroloji ile dolu dolu ve içli dışlı olan binnazabla.com astroloji yorumcusu Kenan Şahin, takipçileri ile soru, cevap şeklinde ve genel öngörüler üzerine yıldızların dilini anlatmak için buradadır. "Yaşamın şifreleri mikro kozmosta iken makro kozmosun dilini deşifre etmemiz gereklidir. Bu şifreleri sizlerle paylaşmak tüm heyecanımla buradayım." diyen yorumcumuz astroloji yazıları ile sizlerle.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.