Güneş Boğa Burcuna Geçti

fal-ad1

Sevgili Astroloji Takipçilerimiz;

Güneş; Boğa burcuna geçiş yaptı. Tüm Boğa burcu takipçilerimizin doğum günlerini kutluyoruz. Venüs’ün yönettiği Boğa burcu; fiziksel olanı, estetik, yeme – içme ve güvenlik duygularını temsil eder. Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle mevsim sabitleniyor. İlkbahar artık kendini daha belirgin olarak gösterir. Gezegen hareketlerinin etkisiyle güvenlik arayışımız ve sahip olduklarımız daha fazla ön plana çıkacak.

Boğa burcunda retro hareketini devam ettiren Merkür; akşamın ilerleyen saatlerinde Koç burcuna geçiş yapıyor. Tekrar tekrar önümüze gelen konular, iletişimde gecikmeler, ani, fevri sözler ve acele ederek çıkartmaya çalıştığımız işlere, kişilerle iletişimimize karşı dikkatli olalım. Koç burcunda patavatsızlık, düşünmeden yapılan konuşmalar, acele gerçekleştirilen işler göz önünde olabilir. İşlerimizi sabırla ve bir kez daha gözden geçirerek gerçekleştirmek yerinde olacaktır. İlk aklımıza geleni söylemek yerine; düşünerek dikkatli bir üslupla konuşmak da yerinde olur.

Değişim ve dönüşümün gezegeni Plüton; durağan pozisyondan yarın itibariyle; retro hareketine başlıyor. Bu retro hareketi öncelikle kolektif alanda çok önemli süreçleri kapsıyor. Yönetimsel alanda; her türlü yapısal sürecin dönüşümünü yaşamaya başlıyoruz. Bireysel alanda etkileri uzun zaman dilimlerine yansıdığı için; bu etkilerin sonuçları da kolektif alanda zamana yayılarak kendini gösterecektir.

Jüpiter, Satürn, Plütonun yıl içindeki uzun süreli Retroları; hayatımızın temel anlamda bütün değerleri, sahip olduklarımız, bırakamadıklarımız, çözülmesi ve gitmesi gerekenler konusunda ciddi bir süreci geçirmemize olanak verecek. Bu zaman diliminde sahip olduklarımız, bizi zorlayan ve tekrar tekrar ortaya çıkan konularda sınavlarımız yoğun olacak. Bir iç hesaplaşma, gözden geçirme, yenilenme dönemi olarak da görmemiz gerekiyor bu zamanları… Belki tedirginiz, korkuyoruz düzenimiz bozulur, kayıplar yaşarız diye… Ancak takılıp kaldığımız, sıkı sıkıya yapıştığımız konuların bizi belki de çok gerilettiğini de bilmiyoruz.

Ay; Kova burcunda ilerliyor ve düşüncelerimiz daha rahat hareket ediyor. Psikolojik olarak da bu biraz daha sakiniz. Boğa’nın başlangıcında Merkür – Güneş kavuşumu gerçekleşiyor. Kendimizi daha çok ortaya koymaya çalışacağımız özellikle güvence arayışımızın ve maddi kavramların da ön plana çıkacağını öngörebiliriz.

Akşam saatlerinde etkisini hissedeceğimiz ay – Jüpiter trinesiyle; daha iyimser ve yardımsever hissedecğiz kendimizi… Dilek ve dua için de uygun bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirmekte fayda var.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.