Güneş Başak Burcu’nda

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz;

Bu yılın ve son zamanların en önemli gökyüzü olayını yaşadık. Kuvvetli bir tutulmanın sonrasında Güneş; Başak burcuna geçiş yaptı.

Tüm değerli Başak Burcu takipçilerimizin doğum günü kutlu olsun!

Başak burcu; hasat zamanını temsil eder. Yaz boyunca olgunlaşan buğday artık altın sarısından saman rengine olgunlaşır. Sapından ayrılarak toplanır. Mevsim yavaşça ılık ve yağışların da görüldüğü günlere kendini bırakır. Çalışma hayatına, okula dönüşün de zamanı gelmiştir artık. Pratik olmayı, ayırıp, sınıflandırmayı sembolize eden Başak Burcu; oldukça titizdir. Düzen ve görev bilinci her zaman ön plandadır. Hizmet ederek değerli olduğu düşüncesi pek çok şeyden üstündür. Mantığı, duygularının önünde gelir her zaman.

Başak burcu dönemi; eğitim – öğretim dönemine hazırlık yapmak, yaşama ve çalışma alanlarımızda ayrıntılı ayıklama, sınıflandırma, temizlik yapmak, hijyen ve kişisel bakım konularına ağırlık vermek adına güzel bir dönemdir.

Ay; güne girişi Başak’ta gerçekleştirdi. Biraz takıntılı, titiz bir süreci tamamlayarak, sabaha karşı Terazi burcuna geçiş yaptı. Terazi’nin teması olan denge, ikili ilişkiler, sosyalleşme ön plana çıkıyor. İkili ve sosyal ilişkilerde güzel bir gün geçirebiliriz. Bu süreçte; uyum, diplomasi, denge ve nezaket daha belirgin olacaktır.

Günün ilk bölümünde Ay’ın temel açısı olmamakla birlikte Venüs – Chiron trinesi; ilişkilerde şifalanmayı ortaya koyuyor. Özel ve ikili ilişkilerde yaşanan sıkıntılar ve kırgınlıklar adına şifa veren bir açı bu! Günün ikinci yarısında da Venüs ön plana çıkıyor. Uranüs’le gerçekleştireceği kare açı; yine ilişkiler adına ani, gerginlik yaratabilecek; hemen karar almamamızı gerektiren bir konumda. Biraz esnek davranmak ve acele etmemek olumlu görünüyor.

Yarın Satürn ileri hareketine geçiş yapıyor. Bir süredir engellendiğimiz ve öğrenilmesi gereken konular adına daha rahat hareket edebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Ardından Venüs de Cumartesi günü Yengeç burcundan çıkarak Aslan’a geçiş yapıyor.

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1
Derin Kuzey

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.