Gönül Kapısı!!!

Merhabalar Sevgili Kahve Dostlarım !!!

1da6549f-0949-4851-805f-07c85919a67bTavaf; Zerreden kürreye bütün bir alemin zikrine dahil olmaktır. Kâbe etrafında öteler ötesine süzülüştür. Bedenin yükünü hafifletmek, insanların nura koşan pervaneler gibi Kâbe’nin etrafında uçuşmasıdır tavaf. Deryaya düşen damlalar gibi aynı girdabın içinde dönmektir..

Kâbe. Yüzümüzü beş vakit dönerken içimizin aydınlandığı yerdir. Yolunu şaşırmışların yönünü bulmakta zorlanmadıkları merkezdir Kâbe. Müminlerin kalbinin müşterek attığı bir mihraptır. Müslümanların kıblesi, gözlerin, gönüllerin, milyonlarca insanın vuslat için, etrafında büyük bir aşkla dönmek için, can attığı kutsal mekandır.

605b3fa6-978f-4b4a-8736-85ca6b77eab6Kâbe; varlıktan hiçliğe akmak, hiçlikte yine kendini bulmaktır. Kâbe’de açılır gönül saraylarının kapısı. En zifiri karanlıklar Kâbe’de aydınlanır. Gönül dünyamızdaki karmaşa ve gerginliklerden kurtulup huzura erdiğimiz yerdir Kâbe.

Irkları, renkleri, milliyetleri, dilleri, sosyal statüleri farklı fakat, gayeleri ve hedefleri aynı milyonlarca Müslümanın aynı heyecan, aynı amaç, ve aynı aşkla müminler denizinde akıp kaybolması ne büyük saadettir.

6dff4233-ed2c-4711-b95a-627c15f7297aAllah’a dış yönelişin merkezi nasıl Kâbe ise, iç yönelişin merkezi de kalpdir. Birisi maddi, diğeri manevi Kâbe’dir. Bu nedenle Allah sevgisi için, çarpan gönülleri incitmek, kırmak ne büyük gaflettir. Gönül Kâbe’sinin ne denli önemli olduğunu, gönüller sultanı Mevlânâ şöyle söylemiş.

İnsan defalarca Kâbe’ye gitse, taş binayı görüp sahibini göremedikçe, o evin vasıflarından bahsetmesinin de, haccı anlatmasının da anlamı yoktur.

O ev çok latîftir, hoştur, mübârektir. Ancak o evin sahibi her şeyden daha mübârek ve yücedir.

Yine şöyle söylemiş, Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır..

171c332b-35b3-4f75-8f1e-663caf50e423Dünyalar güzeli bir takipçimiz, fincanını yorumlayıp gönderince bana şöyle bir cevap yazmış, ”Ne güzel şeydir gönül yapmak. Hani derler ya bir insanın kalbini yapmak, Kabe’yi tavaf etmek gibidir diye mecazi olarak, öyle birşey işte bu.. Çok çok teşekkür ederim. İnanın o kadar ihtiyacım olan bir zamanda, o kadar iyi geldiniz bana ne soracağımı bilemedim sevinçten 🙂 Birşey olursa eğer Allah kısmet ederse söyleyeceğim size :))”

İnşallah Allah kısmet etsin, herşey gönlünüzce olsun. İyi niyetlerle ettiğiniz tüm dualar kabul olsun, herkes muradını alsın. Hepinizi çokkk çok seviyorum..

Hepinize harika bir pazar günü ve gönül kapılarının sonuna kadar açık olduğu, aydınlık ve mutlu bir hayat diliyorum.

Sevgilerimle…

Binnaz ablanız 🙂

 

Binnaz Abla

Binnaz Abla

Dubaiden Singapura kadar çok geniş bir takipçi kitlesine sahip. Sahip olduğu üstün iletişim becerisi, güçlü sezgileri ve yaşam tecrübesi ile 40 yıllı aşkın bir yorumculuk geçmişine sahip. Sahip olduğu pozitif enerjiyi, olağan üstü sezgileri ile birleştirerek takipçilerine ışık oluyor

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.