Gezegenlerin Transitlerinden Neden, Nasıl Etkileniyoruz?

fal-ad1

Değerli Okuyucumuz,

Son günlerde sıkça ikili ilişkilerdeki gerginliklerin arttığı adeta zig zag çizerek ilerlediğini gözlemleyebilirsiniz. İş ve kişisel gelişimi ilgilendiren konulardada olması gerekenden farklı duygular yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Bu, gezegenlerdeki ilerlemelere bağlı gelişen göremediğimiz ama derinden hissettiğimiz transitlerden kaynaklı kronik bir sorundur. Genelde gezegenler harekete geçtiğinde insanoğlunda bir takım gerginlikler ya da tam aksine havalara uçuran neşeli haller vuku bulabilir. Nedir bu hareket? Kimi yavaş olmakla beraber kimisi hızla yol alan gezegenlerin seyrine ”transit hareketleri” denir.

Hareket halinde olan gezegenler, doğum anımızdaki natal haritamızın Mc, şans noktası, yükselen v.s, önemli noktalara dokunurlar. Bu hale göre de değişimler yaşarız. Kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz. Ancak hep sonunda bir şeyler öğreterek bize bir şeyler katarak burçlar üzerinden geçerler. Transit çok sert bir açı ile geliyorsa kazalara, tartışmalı sonlara, ayrılıklara kadar sebebiyet verebilir. Yahut evlilik kararı, işe başlama kararı, taşınma kararlarını yine bu transitler zamanı alabilirsiniz. Örneğin; Satürn transitinde bize bir şeyler öğreterek ağırlaştırılmış ders kıvamında yorucu etkiler sağlarken tekrar yapmam diyeceğimiz, bedel vererek öğrenmiş olduğumuz deneyimler katar. Sert öğretmen Satürn ağır bir gezegendir, hareketi ağır ilerlediği için bitmeyecekmiş gibi gelen zorlu günlerinizi ve yıllarınız varsa mutlaka bir baktırmanızı tavsiye ederim haritanıza. Esasında frekanslar halinde yakalanmış olduğunuz bu dalgalanmaların ne olduğunu anlayamadan bir karmaşa hissedersiniz. Sessiz insanların aslana dönüştüğü sizi kolladığını ya da sizi zorladığını deneyimleyebilirsiniz transitlerde gerçeklerin farklı yansımasına şahitlik edersiniz.

Düzencilik varsa elbette isyan noktasına gelebilirsiniz. Neyi nasıl değiştiricek bilmek ona göre hesaplar yapmak gerekecektir. Bunu öğrenmeniz kendi başınıza olanaksızdır. Bilir kişilere danışmalı ve haritanızın o anki an temasını öğrenmelisiniz. Değişim olunca ana teması zor gelir bir şekilde alışmak zor olur. Örnek verecek olursam; havaya bakar ve montunuzu giyer çıkarsınız (gezegenin burada yaklaştığını varsayalım). Tam soğuk havaya alıştım derken o sırada içeri çağırırlar (gezegen burada uzaklaşmaya başlamıştır). Değişiminiz başlamıştır, geri içeri girersiniz bocalama yaşarsınız, çıkartmaya başlarsınız üstünüzdekileri. Gezegen tam üstünüze geldiğinde haritanızda hangi konumdaysa o noktadan kırılma noktası yaşayabilir ve değişmek durumunda kalabilirsiniz. Değişim insanoğluna zor gelendir kendi iradesi dışında değişmekten korkabilir. Öyle transitler olur ki değişmemek için ayak dirense de nafile!

Neptün transitinde tam tersi rüyalar, içiniz kıpır kıpır olmalar, adını ifade edemediğiniz duygular bir hallice farklı nüanslar yaşamaya hazır olmalısınızdır. Kuralcı kişileri Pluton, Uranüs, Neptün öyle bir kıpırdatır ki o kuralcı bir yere kımıldamaz katı karakterleri öyle bir değiştirir öyle bir kıpır kıpır yaparki kendileri şaşar kalır bu değişimlerine. İsterse değişmesin, bu sefer zorlu dersler başlar. Gezegenlerin etkisi transitlerle ölçülür, ne öğrenmişiz, ne ders çıkartmışız, nasıl davranmışız, kararlı olabilmişmiyiz, güvencemizi belirlemişmiyiz tüm bunları geliştirmiş ve bizi biz yaparak bir dahaki transite kadar üstümüzden sis bulutu gibi dağılıp gitmiştir. Hayatınız boyunca izi kalacak önemli kararlar almadan önce uzman bir bakım almanız faydanıza olacaktır. Yaşadığınız her transitin bir anlamı oluşma zamanı ve bitiş zamanı vardır. Geride ne bırakmış neleri götürmüşse hayra alamet gelişimleri açılamaya başlayacaktır. Emin adımlarla ilerlemek ve yolunuza ışık tutmak için Astroloji alanından faydalanabilirsiniz.

Siz de sizi bekleyen süreçler hakkındaki öngörülerinizi öğrenmek ister misiniz? binnaz.com’da buluşmak dileğiyle, sevgiler.

fal-ad1

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.