Gençlik ve Güzellik Sırrı: Kahve ve Telve

fal-ad1

Türk kahvesinin uyarıcı etki sağladığını hepimiz biliriz. Peki bilinmesi gereken önemli detayı atlamıyor muyuz sizce de? Hücre yaşlanması insanoğlunun tehditi haline gelirken her zaman genç kalabilmek en daim arzularımız arasından hiç çıkmaz. Kahve içmenin negatifliğimizi aldığını deneyimlerimizle biliriz. Yorgun olduğumuzda ve yoğun bir günde kendimizi ayakta tutmak için köpüklü güzel bir Türk kahvesi içeriz. Cildimize olan etkisini kahveyle yapılan maskeler dışında gözle göremiyor olsak da genç kalmamızı sağladığını Dermatoloji uzmanlarının açıklamalarında sıkça görmekteyiz.

Cilt zararlı besinler tüketildiğinde kurur ya da dökülerek kendini belli eder. Besin tüketiminde vüzut azı karar çoğu zarar sözünü hatırlatır, aşırılığı alerjen sorunları da beraberinde getirdiği gibi yetersizliğinde değerlerde eksilmeler yaşanarak vücut sağlıksız olmaya başlar. Uzmanların günde 1 fincan kahveyi sağlıklı bulurken 2-3 fincan içilmesinin kortikol düzeyini artırmasından ötürü yaşanabilecek yüksek stress hormonuna karşı uyarısını dikkate almamız gerekir. Kahvenin fazlası stres hormonunu artırdığı andan itibaren yaşlanma hızını arıtıyor ve cildi hızlı bir biçimde yıprandırıyor. Diüretik etki gösterdiği için aşırı fincan fincan gün içinde tüketilen kahvenin, ciltte kuruluğa ve mat solgun bir görünüm elde etmeye neden olacağını düşündüğümüzde her güne bölerek içilmesinin sağlığa daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Cilt bakım uzmanları; Türk kahvesinin telvesi ile uygulanan maskelerin cilt yüzeyindeki siyah noktaları temizlediği ve kirlerden arındırdığı için güzel sonuç elde ettiklerini vurgularken, kimsayasal ürünlere göre sıfır risk taşıdığı için güvenle uyguladıklarını söylüyorlar.

Taze çekilmiş kahvenin verdiği zevk; ya da güne mutlu başlamak için ofiste içtiğimiz mis kokulu kahve… Güzelliğimiz için de etkiliyse daha ne olsun değil mi? Antioksidan zengini kahve, nar meyvesinden ve portakaldan bile daha fazla antioksidan içerdiği için daha aktif olmamızı sağlıyormuş. Cilt kanserine karşı cildi korurken telvesiyle de mükemmel eğlenceli kahve falı keyfi yaşatarak mutluluğumuzu destekliyor.

Sizinle geleceğiniz hakkında bilmeniz gerekenler hususunda bir fincan kahve eşliğinde konuşmak isteriz. Yapmanız gereken; leziz kahvenizi içerek fincanı ters çevirmek ve bize resimlerini göndermek. İşte hepsi bu! Binnaz.com’a hepinizi bekliyoruz.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.