Farkındalık

fal-ad1

farkindalik2Merhaba, Sevgili Binnaz abla okuyucuları,

Farkında olduğumuz ne var? Diye sorgu yapmamız gerek her daim. Çünkü fark etmez isek, hayat geçip gidiyor; fark etmez isek, yaşamda doğru-yanlış ne varsa birbirine karışıyor; fark etmez isek, mutluluk denen şeyin uzaklarda değil de içimizdeki güzel düşüncelerin olduğunu hissetmeden kaçıracağımız onca muhteşem anların tadına varamayız demek oluyor. Farkındalık denen şeyden öncelik ve özellikle bahsetmek istiyorum siz fal severlere. Fal sever demişken; fal sevilmez elbette, sevilen gelecek kaygısından uzaklaşmak ve güzel şeyler duymak adına yapılan bir hareket olduğunu söylemek daha doğru olacak sanırım. Fal bu harekete verilen isim bence. (Sizce . . ?)

Neyse, farkında olmak, insanın neler yapabileceğine dair; ne varsa içeren, konu itibariyle geniş kapsamlı bir ifade. Ben bu son aylarda bunun ne kadar da önemli ve gerekli olduğunu fark ettim. . .() Keşfederken, araştırıp öğrenirken, hayatta level farkindalik1(kademe) atlarken, yüksek benliğin yüceliğini görebilmemiz ve Allah’ın bizlere bahşettiği muhteşemliğe şahit olmamızın artık gerekli olduğu bir zamandan geçiyoruz. Farkedemeyen, bir sonraki tekamüle kalıyordu bu zamana kadar. Ama artık bu zamandaki dünyaya gelen insanların, bu zamanla ilgili, kontratlarında farkındalık var. Bunun anlamını çok araştırarak ve çok okuyarak buldum. Araştırmaya, anlam katmaya ve ışık olmaya devam edeceğim. Siz sevgili okuyucularım, çoğunuz neyden bahsettiğimi hemen anladı. Anlamayanlarda zaman içerisinde sevgiyle dönüşecek. Ben sadece bu dönüşüme bir parça anlam ve farkındalık ( ? ) katmak istedim. Yaşama ve sizin var oluşunuza anlam ve ihtişam katan ne varsa ona odaklanmanız gerek.

farkindalikSizi dönüşüme sokacak ve yükseltecek olan; her şeye sevginin gücü ile bakmanız olacak. Yaşama, doğaya çok sık, ama içsel gözle bakın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Kötü giden ne varsa, onun içeriğinde; anlayamamak ve iletişimde eksikliklerin dolu olduğu bir kısır döngünün hakim olduğunu fark edersiniz. İnsanın yaptıklarının bir amacı ve anlamı vardır. (Olmalı da). Dünyaya geliş sebebimiz bu yüzdendir zaten. Öğrenecek, anlayacak, aktaracak ve süreklilik sağlayacak olmalıyız. Yaşamda sebepsiz var olan hiç bir canlı ve konu yoktur. Amaç, sınavları bir an önce vererek, cennetteki duygunun tadına varmak ve bu huzurun artık fiziksel yaşamda içsel dünyanın yardımı ile her canlı varlığa bulaştırmak olmalı. Bu andan itibaren yani; dünyaya geliş anımızdan itibaren bize adledilen görev bu.

Dünyamıza sahip çıkacağız, hep gülümseyerek güne başlayacağız. Her günün güzel geçmesi için neler mümkün? Bundan daha iyi nasıl olabilir? Bıkmadan usanmadan soru sorun ve gelen cevapların farkında olun. Farkına varmak için neler mümkün?

Sorun bakalım. . .

farkindalik3

Yaşam sorulara cevap vermeye bayılıyor. Size de gecikmeden yanıt verecektir. Yaşamınız muhteşem ve günleriniz aydın olsun efendim.

Sevgi ve selamlarımla.

fal-ad1
Nihal Işık

Nihal Işık

"Çocuk denecek yaştan beri kahve falı ilginç gelmiştir bana. Bence, söylenmek istenen ne varsa bir tek kahve falında var diyorum. Niyet ederken dikkatli olmanizi öneriyorum. Gerçekler bazen bizi üzebilir ya da sevindirir...Üzülsek de gerçeği duymak en hayırlısıdır aslında. Gerçekleri benden duymak istiyorsanız, binnazabla.com dayım sizleri bekliyorum...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.