Fallar Ne İçin Kapatılır: AŞK

fal-ad1

Sevgili Binnaz Abla Okurları,

ask2Hep merak edilen şeydir aşk. İnanılmak istenen ama inanılamaz tek şeydir belki de. Evli de olsan, bekar da olsan, sevgili de olsan, genç de olsan, yaşlı da olsan, hatta çocuk bile olsan ihtiyaçtır aşk. Ve hep insan yaşamında var olunması istenen neredeyse tek şeydir AŞK. Sevmekten önce sevilmek istiyor insan. Durup dinlenmeden zihin gevezeliğinde bile durmadan kafanı meşgul eder. Soru, soru, sorudur AŞK ..???

Acaba, bana ilgisi var mı? Niçin öyle baktı? Niye konuşmadı? Ne demek istedi? Neden görmezden geldi? Cevaplar hep aşk üzerine merak edilenlerdir. Fallar hep bu sebeple kapatılır ( %90). İçinde sadece aşk olsun istenir. Niyetler hep aşktan yana, aşktan öte isteklerdir. İnsanın sevgiye olan hasretini aşk geçici de olsa giderir. Bağımlılık derecesinde ilerler. Ya hasta eder, ya usta.. ya şair olursun sonunda ya da hasta. Varsa yoksa kalp eksikliğini gidermektir esas amaç. Sebepsizdir yapılanlar. Olaylar anlamsızdır. Ne yaptığının önemi yoktur. Nasıl yaptığın önemlidir. İmkansızlıkların ortadan kalktığı masalsı bir dünya yaratır kendine. Sonra, ya havada iken, yere çakılır gibi olursun ya da gerçekten uçar ve önünde yapamayacağın hiçbir şey olmaz. Mucizeleri kendin yaratırsın zaten. Büyülüdür aşk. Büyünün kendisidir esasında. Aşksız olmaz dünyaya gelişimiz bile aslında. Aşkla doğar, aşkla yaşar, aşkla ölürüz.

Bir yerde anlam itibariyle şöyle der; bir varlığa karşı duyulan sevgi. Kişideki aktif ve ask4yaratıcı gücün kaynağı bir enerji olarak ve bu söz konusu yaratıcılıkla sevmeyi de bir sanat olarak tanımlar. Bir sanat olması bakımından da uygulamada olgunluk gerektirir.

İşte bu son cümlede ki, sanat ve olgunluk kelimeleri tam da aşk için olması gereken isim ve konulardır. Hatta gerçek tanımlamalardır. Olgunlaşmayan, oturmayan, bilinmeyenle mutlu olamazsınız. Balon misali benzetmelerin sonucudur bu varsayımlar olmaz ise eğer.

ask1Aşk; tutkuyla ve sabırla yapılan her işin, her kişinin karşılıksız yapabildiği eylemlerdir bana göre. Fallar aşk için kapatılır, aşk varsa unutulmaz, aşk varsa tartışılır, aşk varsa konuşulur, aşk yoksa ne söylendiğinin hiçbir önemi yoktur. Aşkın dışında söylenilen her söz küfür gibi, gereksiz ve anlamsızdır. Eleştiri alırsınız. Sorulan soru aşktır. Aşk için kapatılmıştır ve niyet edilmiştir her fal.
Aşkla olsun yaşamınız, aşkla dolsun her yanınız, kalbiniz, beyniniz, ruhunuz…

E Aşk Olsun. . .

fal-ad1
Nihal Işık

Nihal Işık

"Çocuk denecek yaştan beri kahve falı ilginç gelmiştir bana. Bence, söylenmek istenen ne varsa bir tek kahve falında var diyorum. Niyet ederken dikkatli olmanizi öneriyorum. Gerçekler bazen bizi üzebilir ya da sevindirir...Üzülsek de gerçeği duymak en hayırlısıdır aslında. Gerçekleri benden duymak istiyorsanız, binnazabla.com dayım sizleri bekliyorum...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.