Fal Bakmak Nedir?

fal-ad1

Fal bakmak; Dünya üzerinde çok eski zamanlardan bu güne gelmiş olan ve daima büyük merak uyandıran bir gelenektir denilebilir. Şüphesizdir ki; hemen hemen herkes bilinmez olanı öğrenmek arzusunu taşır.

Fal BakmakFal bakma kültürü özellikle toplumumuzda yaygın bir halde yer almaktadır. Bizler için en bilineni ve alışılagelmiş olanı elbette kahve falıdır. Bir arkadaş ortamında, evde, bir kafede, restoranda ya da kuaförde bol köpüklü Türk kahvesi içildikten sonra mutlaka fincan ters çevrilir ve kapatılır. Hissiyatının güçlü ve algılarının açık olduğuna inanılan kişiye ters çevrilmiş fincan uzatılır ve fincanın içinde gördüğü şekilleri yorumlayarak gelecek hakkında söyledikleri büyük bir dikkatle dinlenir. Fal bakmak denilince akla ilk önce kahve falı gelecektir, ancak kahve falı ile birlikte pek çok farklı fal yöntemi de söz konusudur. Tarot falı, iskambil falı, katina falı gibi bilinirliği yüksek olan falların yanı sıra; el falı, su falı, yüzük falı, bakla falı ve remil gibi sayılabilecek bir çok fal mevcuttur.

Fal bakmak; aslında seçilmiş olan yöntemi her ne olursa olsun, içsel sezgilerin kuvvetliliği ile doğru orantılıdır. Bana kalırsa, söz konusu olan yöntem sadece bir aracılık görevini üstlenir. Asıl önemli olan husus kişinin hissiyatının sesine kulak vermesidir. Her birimizin içinde aslında daima var olan sezgisel güç ya da içsel ses, gün ışığına çıkarılmadığı sürece uyur haldedir. Kimi insanlar ise, kalp seslerine kulak vererek, zaman içinde algılarının frekansını yükselterek bir anlamda bilinmeyen gerçeklik boyutu ile aramızda bulunan perdeyi aralarlar. Algı frekansları yüksek olan kişiler, hali hazırda mevcut olan hal ve durumlar ile bunların yaratacağı sonuçları, bir başka deyişle geçmişten kaynaklanan nedenler ile gelecekte gerçekleşmesi muhtemel sonuçları, farkındalık ve algı seviyesi düşük frekansta seyreden kişilerden birkaç adım önde yol aldıklarından ötürü rahatlıkla hissedeceklerdir. Burada hissiyatı anlamlandırmak ya da somutlaştırmak adına fal bakma yöntemleri devreye girer.

Net olarak fal bakmak, olmuş olayların nedenlerini ve bütün bu nedenlerin yol açmış Fal Bakmakolduğu sürecin sonunda söz konusu olabilecek sonuçlardan bahsederken, algılanan ve hissedilen durumların ustaca yorumlanmasını gerektirir. Elbette fal bakan kişinin içsel sezgilerinin kuvvetli olması önemli bir husustur. Ancak bunun yanı sıra fal bakarken kullanmış olduğu yöntemde hissettiklerini ve gördüklerini yalın bir dille, pozitif bir bakış açısı ile ve yüksek enerji ile anlatmalıdır. Zira, fal bakmak danışan kişinin umutlarını kırmaya, hayallerini yıkmaya ve ruh halini karamsarlığa sürüklemeye yönelik olmamalıdır. Bunun yerine fal bakan kişinin kullandığı üslup daima sevgi dolu ve olumlu olmalıdır. Hissedilen ya da görülen olaylar ve durumlar her ne olursa olsun, ılımlı ve yapıcı bir dille danışana izah edilmelidir.

Belki de bu sebeple fal bakmak konusunda uzmanlaşmış, ustalaşmış kişilerden destek almak daha doğru olacaktır demek mümkündür.

fal-ad1
Cansın Akın

Cansın Akın

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan yorumcu, anneannesinden geçtiğine inandığı farkındalık, durugörü, altıncı his ve rehber rüyalar ile 6 yaşında tanıştığını ve 17 senedir tarot yorumculuğu yaptığını belirtiyor. Meditasyon yapan yorumcu, aynı zamanda kuantum düşünce tekniği, nlp, inner-speak eğitimleri aldı. Son yıllarda Melek kartları üzerinde çalışmalar yapan yorumcu, pozitif düşünce ile yüksek frekansta kalmanın, olumlamanın, evrendeki spritüel yasaların hayatımıza mucize ve armağanlar getirdiğine inanıyor.

1 Yorum
  1. Selamlar is icin baktiracaktim islerim cok kotu durumda isyerim musteri kaybettik de cok kotu ne gosteriyor ilerideki zamanda kapatilma veya canlanma sonra bis bayanla tanistim ask varmi ileride de benden ne bekliyor ismi sibel… saygilarimi sunarim iyi geceler

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.