Enerjinizi Yüksek Tutma Yolları

fal-ad1

enerjiGünlük yaşamımızda o kadar çok negatif enerji altında kalıyoruz ki!… Gerek şehir hayatının getirdiği stres, gerek teknoloji çağının yaygınlaşması, gerek daha iyi yaşam standartları için daha çok mücadelenin verdiği yorgunluk… İster istemez günlük hayatımızın parçası olan her bir aktivitemiz enerjimizi düşürüyor ve olumsuzlukları daha fazla üzerimize çekiyoruz. Rahatlıklar artıyor, olanaklar artıyor ama bunlardan faydalanacak gücümüz kalmıyor.
Enerjimizi nasıl yükseltebiliriz hadi bunlara bakalım!…

SİRKE

Hepimizin evlerinde sirke var. Evet dolaplarımızdaki üzüm sirkesinden bahsediyorum. enerji3Ayda bir iki kez evimizin kıyafetlerimizin temizliğini sirke ile yaparak evimizi olumsuz enerjilerden arındırabiliriz. Hafta da bir kez sirkeyi duş suyumuza katarak vücudumuzun yorgunluğunu giderebilir ve olumsuz enerjilerden bedenimizi arındırabiliriz… sirke bilinç altımızdaki olumsuz düşünceleri de uzaklaştırıyor… bilinç altımızı en fazla rüyalarımızda görüyoruz o zaman yatağımızın altına koyacağımız bir kase sirke ile bilinç altımızı temizleyebiliriz.

TUZ

Tuzun olumsuz enerjileri emme de inanılmaz bir güç olduğunu hepimiz biliyoruz. Hepimizin tuz çevirtme macerası olmuştur. Hadi o macerayı hayatımıza yeniden çekelim. Kalbi temiz ağzı dualı teyzeleri bulduk mu tuzumuzu çevirtelim ama bunu enerji4kendi kendimize de yapabiliriz. Yatağımızın başucuna bir miktar tuz koyarak olumsuz düşüncelerden ve enerjilerden kendimizi arındırabiliriz. Evin girişine bir fincana koyacağımız bir miktar tuz ile evimize girecek tüm olumsuz enerjileri engelleyebiliriz… tuzlu suyla yıkanmak vücudumuzdaki elektronları sıfırlayacaktır ve enerjimiz yükselecektir… denizden çıkarken kendimizi hafiflemiş hissederiz bu tuz ve suyun vücudumuzdaki elektronları sıfırlamasından kaynaklanır. Topraklama yöntemi. Bu yöntemi de biliriz ama pek uygulamayız Şehir hayatına adapte olmakla toprakla bağlantımızı neredeyse kesmiş bulunuyoruz… oysaki toprakla oynamak,ayağımızı toprağa batırmak vücudumuzda ki tüm elektronların toprağa akışını sağlayacaktır… takılarımız metalden oldukları için bol miktarda negatif enerji taşırlar onları belli periyotlarda topraklamalıyız. Enerji için kullandığımız taşlar bunlarında belli periyotlarda topraklanması şart. hatta dolunay zamanları yenilenme zamanları olduğu için topraklanma zamanları için en ideal zaman dilimleridir.

Üzerlik tohumu tütsüsü ve ada çayı tütsüsü. Doğa aslında bize her derdin bir de çözümünü veriyor. Biz onları ne kadar biliyor ve değerlendirebiliyoruz… Anadolu’daenerji1 kadınlar evlerinde üzerlik tohumu yakarlarmış… üzerlik tohumunun bereket getireceğine ve kendilerini her türlü kötülükten koruyacağına inanırlarmış…çok da yanılmamışlar üzerlik tohumunun bu anlamda etkisi olduğunu herkes kabul ediyor. Ada çayının da üzerlik kadar enerji temizleme özelliği var. Ada çayının güzel kokusu ile evimizi,giysilerimizi ve ruhumuzu olumsuz enerjilerden arındırabiliriz… unutmayalım ki tütsü işlemleri gündüz yapılır… özellikle de Pazar günü güneş gezegeni ile yönetildiği için tütsüler için harika bir gün.

Gül kokan bahçeler üzerine az şiirler yazmadı şairler. Mevlana aşkın kokusunu gül kokan bahçeye benzetti… sevenler sevgisine gülü layık gördü… gülün kokusunda ruha şifa arandı… güzelliğin sırrını bile gülde buldular… o halde hayatımızı güllerle güzelleştirebilir ruhumuzu bedenimizi gül ile şifalandırabiliriz. Gül suyu ile duş almayı denediniz mi? Denemediyseniz deneyin inanılmaz huzur ve rahatlık verecektir bedenize ve ruhunuza…elbiselerinizi gül suyu ile yıkamayı denediniz mi? Denedikten sonra vazgeçemeyeceksiniz. Evinize de gül suyunu oda parfümü olarak kullanmayı denemelisiniz evinizdeki enerji değişimini fark edeceksiniz.

MUMLAR

enerji2karanlık bir oramı aydınlatırken nasılda romantik bir görüntü veriyorlar değil mi? Evimizde, yatak odalarımızda mumları kullanarak evimizin eşimizin kendimizin enerjisini yükseltebiliriz.

En son aynalardan bahsetmek isitiyorum. En iyi yansıtıcıdır aynalar…güzelliği de çirkinliği de olduğu gibi yansıtır… aynalar ile olumsuz enerjiyi evimizden uzaklaştırabiliriz…evin girişine kapı karşısına konulacak ayna eve giren enerjiyi geri yansıtacaktır…iyi enerji de kötü enerji de sahibine yansıyacaktır… evin en güzel enerjisi olan köşeye de konulacak bir ayna da güzel enerjiyi olduğu gibi eve yansıtacaktır.

En ucuz ve en kolay enerji yükseltme tekniklerini biliyoruz ama nedense enerji5uygulamıyoruz!… hadi bu haftanın yorgunluğunu atmaya ne dersiniz!…

Güzel enerjili bir hayat dilerim…

fal-ad1
Asenat Kılıç

Asenat Kılıç

Merhabalar...yükselen burcum akrep ve yükselen burcumun etkisiyle hisleri oldukça kuvvetli biriyim...bazen telvelerin aracılığıyla bazen kartların aracılığıyla aslında hislerimin gücüyle sizlerin sorularınızı cevaplamak için burada Binnaz Abla ailesindeyim...

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.