El Falının Tarihçesi Nedir?

fal-ad1

elfali1Sevgili Okurlar,

El falının ne zaman nasıl ortaya çıktığı tam olarak bilinmiyor. Hindistan ve Mezopotamya ana vatanıdır. İran ve Mısır içinde aynı şey söylenmekte olduğu için kökeni biraz karışıktır. Her biri kendi Ülkeleri için ilk başlangıç yeri olarak göstermiş olsa da hepsinin el falından yola çıkarak kişi üzerinde bilgi sahibi olduklarını görmekteyiz. Hindular daha bilinçli ve araştırmaya gayretliydiler. Önce “Mastrika” yani insan vücudunun çizgilerini analiz ettiler. Bu şekilde kişi hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştılar. Sonrada el çizgilerini inceleyerek “Samudrika” adını vererek el falını da keşfettiler.

Orta çağlarda insanın şeytan ile anlaşma yapıp yapmadığı konusunda fikir sahibi olmaya çalışmışlardır. Hiç olmadık bir fal türü haline dönüşmesi ile Rönesansa kadar bu fal ortadan kalkmıştır. Bilinçli ve gerçek durugörü sahibi kişiler yıllarca analizler yaparak kişilerin el çizgileri ve kişiye etkilerini araştırarak yapmış olduğu tespitler 100 yılı bulmuştur. Bu tespitler bir çok kişiye bakımlar yapılarak notlar alınarak her çizgiden kişi hayatını sayfalarca notlar alarak gerçek anlam ve kerametlerini tespit etmişlerdir.

Yunan filozof Anaksagoras milattan 440 yıl evvel öğrencilerine el falının eğitimini elfali2vermiştir. Büyük İskender’e de el falını anlatan biri eserini göndermiştir. Hatta bu eser “Altın harflerle yazılı eser” adı verilmiş ve bu şekilde bilinmektedir. Ardından 20. yüzyıl gelmiştir, tekrar el falı yeniden popüler olmuştur. Zengin fakir herkesin seçeneği olmuştur. Falı bakılan kişi için kısmetini ve maddi-manevi hayatını bilerek yaşamına yön vermesi sağlanmış. Kişi sağlık risklerini bu faldan duymuştur. Parasal kazanç, bahtında geleceğinde neler olabileceğini görmek için bu konuda uzman kişilerden bilgiler edindiler. Sağlık konusuna el falı risk altında olabilecek bölgeleri öğrenip tedbir almayı hedeflemişler. Kısmet işlerinde geleceklerinin asıl ilerleyeceğini bilerek azimlerini artırmış ve hayatlarının kontrolünü ele almaya başlamışlar.

Sezar’ın huzuruna Herod’un oğlu olduğunu söyleyen birisi çıkmak istemiş. Sezar el falını elfali3çok iyi bilirmiş. Herod’un oğlu olduğunu söyleyen kişinin eline bakmış. Kişinin kraliyet ailesine ait olmadığını eline bakarak görür ve o kimseyi huzuruna almalarına müsade etmez. Kişiyi araştırırlar ve Sezar’ın gerçekten el falında başarılı olduğunu görmüşler. Kraliyet ailelerinin tutkusu haline gelen bu fala çingenelerde kehanetler söyleyerek renk katarak zengin çeşitli bir bakım elde edilmiştir.Günümüze kadara taşınmış olan hala popüler olan bir fal türüdür.

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.