El Falı

fal-ad1

elfali1Merhaba Sevgili dostlar,

El falı hakkın da biraz bilgilenelim istedim. Sizlere el falının biraz tarihi biraz da bakımı hakkın da bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Fal ve falcılığın muhtemelen en eski kaynağı Mezopotamya’dır. El falı olsun tüm fal türlerinde detaylar her daim fala göre değişir  ve her falın kendine has bir anlatımı ve anlatım metotları vardır. Kimi fal da bakla açılır, kimisinde kahve. Kimi fal kartlar ile kimi fal el ile anlatım kazanır. El falı ilk olarak Hindu’larda başlamıştır. O çağlarda ilmin başlıca konusu insandı. Hindu’lar insan’ı evrenin en mükemmel varlığı sayıyorlardı. Filozof Anaksagoras milattan 440 yıl önce öğrencilerine bu el falını öğretmiştir. Hispanus Büyük İskender’e el falı konusunda bir eser göndermişti. Bu esere sonradan “Altın harflerle yazılı eser” adlı verilmişti.

El falın da ki çizgiler nettir.. Doğuştan oluşur Buna istinaden de El falı bir yaşam elfali3tablosudur .Günlük içilen kahve gibi şekiller değişmeyecektir. Nettir .El falında daha fazla detaya girebilmek için el çizgilerini bilmeniz gerekiyor. Elde temel çizgiler bulunur. Hayat, akıl ve kalp çizgileridir. Bununla birlikte her elde bulunmayan kader ve şöhret çizgileri de vardır. Hayat çizgisi sağlık ve canlılığı ifade eder. Baş parmağın alt kısmından başlayarak bileğe kadar uzanır.

Akıl çizgisi zekayı, mantığı ve yaratıcılığı ifade eder. Hayat çizgisinin üzerinde başlar ve elin ortasında yatay olarak uzanır. Kalp çizgisi insanın sevilmeye ve sevmeye ne kadar yatkın olduğunu gösterir. İnsan için en önemli çizgilerden birisidir. Fal bakmayı bilen bir insan bu çizgiye bakarak zor aşkları, hayal kırıklıklarını gibi birçok şeyi görebilir. Elde bulunan iki yatay çizginin üzerinde yer alandır. Orta parmağın altında başlar ve küçük parmağın altından avucun dışarısına doğru uzanır.En önemlisi tüm bu çizgilerden yola çıkarak her detayı birleştirmek ,kişinin yaş bilgisi olması önemlidir.

elfali2El falını her yorumcu kendince has yorumu ile bilgilerinizi sizlere aktaracaktır.Yaşam tablonuzu görebileceğiniz bu fal bir nevi yıldız name gibidir. En az bir kere bakım alınması, kişiyi geleceği ile bütünleştirecektir, güçlendirecektir. Uzman bir yorum elbette şu an için size karmaşık gelmiş olacak bu bakımı akıcı bir yorum ile anlatarak sizin için geleceğinizi anlatacaktır. Binnazabla.com‘da sizlerleyim.

Sevgilerimle…

fal-ad1
Gizem Sitare

Gizem Sitare

Yorumcu, yoğun sezgisel güçleri ile bilinen akrep burcu mensubu. Uzun yıllar bu özel yeteneği ile takipçilerinin hayranlık duyduğu bir yorumculuk geçmişine sahip.Takipçilerine bu alanda verdiği desteğin ve geri dönüşlerin yaşama ilişkin kendisini motive ettiğini belirten yorumcu bu işi severek ve keyifle yaptığını vurguluyor.Derin ve iz bırakacak yorumları ile binnazabla.com da sizleri bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.