Dört Gezegen Retro Hale Geliyor!

fal-ad1

Değerli Astroloji Takipçilerimiz; Binnazabla ailesi olarak tüm takipçilerimize güzel bir hafta diliyoruz.

Yarın Terazi burcunda önemli bir Dolunay gerçekleşiyor. Özellikle ikili ilişkiler alanında önemli bir Dolunay bu… Ayrıntıları yârinki yazımızda; siz değerli takipçilerimizle paylaşmak isteriz. Boğa burcunda iki gündür durağan pozisyonunu sürdüren Merkür’ün; yarın retro hareketine başlamasıyla birlikte Gökyüzünde dört gezegen retro hale geliyor. Bu gezegenlerden Venüs ve Jüpiter’in, özellikle de Merkür’ün, yaşamsal alanlarımızda daha hızlı etki etmesi nedeniyle; bu hafta biraz zorlanabiliriz. 

Retro sürecinden ilk çıkışı hafta sonunda Venüs gerçekleştiriyor. Ancak Satürn’le gerçekleştirdiği kare açı; hemen bir rahatlama getirmiyor. Yay burucunda retro hareketini devam ettiren olan Satürn gezegeni ilişkiler ve maddi konularda kısıtlamalar ve zorlanmalar vermeye devam edecek görünümde. 

Ay; Terazi burcunda hareketini sürdürüyor ve artık dolunay fazına da girdik diyebiliriz. Venüs – Satürn karesi ve Güneş Plüton karelerinin de etkileriyle; ikili ve sosyal ilişkiler; ast – üst yönetim süreçlerimizde dikkatli olunması gereken günlerdeyiz. 

Aile içinde büyüklerimiz, eşimiz ve çocuklarımızla olan iletişimde daha özenli ve hassas davranmak yerinde olur. Yanlış anlaşılmalar, kısıtlanma ve gerilimler yaşanabilir. Hayal kırıklığı ve gerginlik oluşmasını önlemek adına öncelikle iletişim dilimize biraz daha özen göstermek yerinde olacaktır. 

Bu birkaç gün Merkür retrosunun da etkisiyle iletişimin her türlü sürecinde dikkat etmek çok yerinde olur. Yazılı – sözlü süreçlerimiz, anlaşma, sözleşme, bankacılık ve ticari işlemler, teknolojik ve elektronik aletlerimiz konusunda gelişebilecek aksiliklere karşı temkinli olalım. Bu dönemde ifade şeklimizde sıkıntı yaşanmaması adına çok daha hassas davranmak, yeni bir projeye girişmemek, yeni teknolojik alet alımı gerçekleştirmemek yerinde olur. Belgelerimizi ve çalışmalarımızı son aşamaya getirmeden önce bir kez daha dikkatle gözden geçirmek, acil durumlar haricinde kredi, alım – satım işlemlerimizi biraz ertelemek daha sağlıklı olacaktır. Bazı önemli bilgilerimizi yedeklemek konusunda da minik bir hatırlatma yapmakta fayda var. 

Bu süreçte; doğum haritalarında bu gezegenlerden bir ya da birkaçı retro olanlar şanslı etkiler altında kalabilir. Haritalarının da durumunu göze alarak bu kişilerin önemli işlerini bu dönemde gerçekleştirme şansları da oldukça yüksek! 

Gece saatlerinde devreye giren Ay – Jüpiter kavuşumu; hormonlarımızda ani değişiklikler yaratabilir. Değişken ve büyüten duygusal davranışlar ve hassasiyet gösterebiliriz. 

Gökyüzünün ışığında umut ve farkındalıkla…

fal-ad1

Derin Kuzey

1982 İzmir doğumlu. Arkeoloji mezunu. Sanat tarihi alanında da eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Küçük yaşlardan itibaren gökyüzüne, gizemli olay ve konulara olan yoğun ilgisi onu üniversite eğitiminin de desteğiyle astroloji, mitoloji ve okültizme yönlendirdi.Aldığı profesyonel eğitimlerinin yanı sıra yükselen su burcunun desteklediği sezgi gücü ile yeteneklerini geliştirdi. Klasik ve spritüel astroloji eğitiminin beraberinde okültizm ve reiki master, enerji sistemleri ile nefes farkındalığı üzerine de eğitimler aldı. Çocuklar ve gençlerle başlattığı danışmanlık ve eğitimlerini 2008 yılından itibaren yetişkinlere de yönelik olarak devam ettirmektedir.

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Bu HTML kodlarını kullanabilirsiniz. HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.